Beata Szydło: Nigdy nie słyszałam, żeby Merkel potępiła słowa o „polskich obozach śmierci”. To horrendalny skandal!

Ws. reparacji wojennych: "Państwo polskie ma obowiązek upomnieć się o swoje krzywdy"

0

– Pytałam panią kanclerz o tę sprawę. Padała odpowiedź, że piszą tak „niezależne media”. Nigdy od pani kanclerz nie usłyszałam słowa potępienia tych kłamliwych sformułowań, które padają w niemieckich mediach – sprawę kłamliwych informacji o „polskich obozach śmierci”, dla Gazety Polskiej skomentowała Beata Szydło. W czasie II Wojny Światowej, zginęło ponad 6 milionów polskich obywateli. Zdaniem Szydło, tym bardziej take przekłamania to „horrendalny skandal”. 

Dziennikarz zapytał ją także o reparacje wojenne. Szydło stwierdziła, że rząd jeszcze nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Na razie jest dyskusja polityczna. Kolejnym krokiem będą rozmowy dyplomatyczne. Moim zdaniem państwo polskie ma obowiązek upomnieć się o swoje krzywdy – stwierdziła Szydło w rozmowie z „Gazetą Polską”.

Zakłamywanie historii i przypisywanie partycypacji Polsce w Holocauście to zabieg, z którym spotykamy się zarówno ze strony niemieckiej jak i żydowskiej (PRZECZYTAJ). Absurdalne, że mimo nabierającego coraz większego rozpędu antypolonizmu, wciąż krzyczy się o mitycznym antysemityzmie. Polonofobia nabiera coraz większych rozmiarów, a ludzie padają ofiarą obrzydliwych manipulacji. Ale jest na to odpowiedź.

Powstaje film „German Death Camps”, który zostanie zrealizowany w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Wywiad z dyrektorem produkcji i reżyserem filmu niebawem opublikujemy na naszym portalu. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy, którą naszym zdaniem już dawno powinna wesprzeć Telewizja Polska i Instytut Pamięci Narodowej.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps

Oficjalna strona filmu: http://germandeathcamps.film

Wsparcie przez PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donations&business=BV5RRKQAK46WS&lc=PL&item_name=Darowizna%20na%20film%20%22German%20Death%20Camps%22&currency_code=PLN&bn=PP-DonationsBF%3Abtn_donateCC_LG.gif%3ANonHosted

Źródło: Gazeta Polska

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.