Austria zamyka meczety, wydala imamów i rozwiązuje Arabską Gminę Wyznaniową

meczet/ fot. pixabay.com
5

Jak poinformował w piątek kanclerz Sebastian Kurz, Austria zamierza zamknąć kilka meczetów, w tym nielegalnie działający meczet tureckiej nacjonalistycznej organizacji „Szare Wilki” w Wiedniu. Poza tym rozwiązana zostanie Arabska Gmina Wyznaniowa, która w Wiedniu, Górnej Austrii i Karyntii utrzymuje sześć meczetów. Austriacki rząd uzasadnia tę decyzję między innymi obserwowanymi tam tendencjami salafickimi.

Oprócz tego Austriacy planują wydalenie nawet 40 imamów zrzeszenia pod nazwą „Turecko-Islamska Unia na rzecz Kulturalnej i Społecznej Współpracy w Austrii”. Jak wyjaśnia austriackie MSW, władze stwierdziły, że okrężnymi drogami imamowie tego ugrupowania utrzymywani są z zagranicznych źródeł. Wicekanclerz Austrii Heinz-Christian Strache podkreślił, że „niedopuszczalna jest sytuacja, w której mielibyśmy tolerować kaznodziei nienawiści pod płaszczykiem religii”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od roku 2015 w Austrii obowiązuje tzw. ustawa islamska. Ma ona przeciwdziałać radykalizacji młodych ludzi i kształtować islam „o charakterze austriackim”. Ustawa przewiduje m.in. że muzułmańskie związki wyznaniowe nie mogą być finansowane z zagranicznych źródeł.

Źródło: dw.com

Przeczytaj też:

Imigranci przejmują mieszkania, a Holendrów eksmitują siłą! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. kecaj mówi

  Wspaniała wiadomość. Austriacy maja jaja, a nie jak nasz (a może nie nasz) słaby rząd.

 2. Maksym mówi

  A Niemcy zaczynają właśnie towarzyski z Arabią Saudyjska i nie wiadomo czy dadzą rady bez Lewandowskiego.

 3. Tom mówi

  Nie wierzcie ich mediom! Wprowadzają chaos i dezynformacje.Poczytajcie protokoły mędrców syjonu

 4. obywatel mówi

  Kanclerz Kurz jest oficjalnie „pro-europejski”. A po cichu realizuje swój prawicowy program. Nasi oficjele, buńczuczni, ale wykonują przeciwne polecenia!

 5. Niko mówi

  Kto sie odawzy zamykac synagogi i wszystko co jest koszerne.Nikt NIE MA WATPLIWOSCI JAKIM TYPEM BANDYTY,MORDERCY JEST ZYD WSZELKIEJ MASCI.TAK SIE ODWDZIECZAJA ZA PRZYJECIE ICH DO POLSKIitd

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.