SKLEP-WPRAWO.PL

Austria skręca w prawo! Wyniki niedzielnych wyborów to dobra wiadomość dla Grupy Wyszehradzkiej

Fot. Youtube
0

Według wstępnych wyników niedzielne wybory parlamentarne w Austrii wygrała chadecka Austriacka Partia Ludowa z wynikiem 31 procent. Ponadto wszystko wskazuje na to, że kanclerzem Austrii zostanie 31-letni Sebastian Kurz. Jeśli tak się stanie, zostanie najmłodszym przywódcą w historii Austrii.

Jeśli oficjalne wyniki nie będą się znacznie różnić od wstępnych wyników, partia Kurza nie będzie miała większości w Parlamencie i dążyła do koalicji z antyimigrancką Partią Wolności, której przewodzi Heinz-Christian Strache.

Nadszedł czas na zmiana naszego kraju. Dziś jesteśmy silniejsi i mogę powiedzieć, że te zmiany są możliwe. Jestem szczęśliwy, że mogę pracować dla Austrii – po usłyszeniu wyników wyborów powiedział Sebastian Kurz.

W czasie agresywnej kampanii do Parlamentu, Kurz wielokrotnie obiecywał, że jeśli zostanie kanclerzem Austrii zajmie się rozwiązaniem problemu imigrantów, zmniejszenia zasiłków dla nich oraz zamknięciem granic przez nielegalnymi przybyszami z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Niedzielne wyniki niosą ze sobą duże nadzieje na stworzenie silnej koalicji Grupy Wyszehradzkiej z Austrią, której przyszli przywódcy mają zbliżone priorytety w kwestii migracji i polityki Unii Europejskiej co Polska, Słowacja, Republika Czeska oraz Węgry. Ponadto austriacki skręt w prawo daje realne szanse na ocieplenie stosunków z Polakami. Należy zauważyć, że przez ostatnie lata, gdy u władzy w Wiedniu była lewica z Socjaldemokratycznej Partii Austrii, o dobre stosunki z Austriakami nie było łatwo.

Źródło: PAP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.