Attache obrony RFN bagatelizuje słowa niemieckiej minister o wspieraniu „ruchu oporu”. MON nie przyjmuje tego stanowiska do wiadomości

fot. twitter
2

Szefowa niemieckiego ministerstwa obrony Ursula von der Leyen oświadczyła na antenie telewizji ZDF, że Niemcy powinny wspierać „zdrowy, demokratyczny opór młodej generacji” skierowany przeciwko obecnej władzy w Polsce. Wypowiedź von der Leyen była w poniedziałek przedmiotem spotkania dyrektora departamentu wojskowych spraw zagranicznych MON płk. Tomasza Kowalika z attache obrony Niemiec płk. Andreasem Meisterem.

„Attache obrony Niemiec podczas dzisiejszego spotkania z dyrektorem departamentu wojskowych spraw zagranicznych powtórzył stanowisko dyplomacji niemieckiej, iż słowa pani minister zostały wyrwane z kontekstu. W tej sytuacji Ministerstwo Obrony Narodowej nie może przyjąć tych wyjaśnień do wiadomości” – poinformowała po spotkaniu rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz. „MON uważa, że jest niedopuszczalne, iż minister obrony państwa-członka sojuszu północnoatlantyckiego pochwala, wzywa obywateli drugiego państwa do działań antyrządowych” – dodała.

Po spotkaniu MON z attache rzeczniczka ambasady RFN w Warszawie Christina Wegelein, pytana, czy rozmowa kończy sprawę, odpowiedziała: „Mamy nadzieję, że tak, bo naszym zdaniem, to nawet nie jest duża sprawa, ale jeżeli było porozumienie, mamy nadzieję, że to jest koniec”.

Wegelein podkreśliła, że wypowiedź minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen dotyczyła nie tylko Polski, ale i innych krajów i miała w większości pozytywny wydźwięk, a kontrowersje wzbudziło jedno zdanie wyrwane z kontekstu. Zaznaczyła, ze wypowiedź padła w talkshow, a niemiecka polityka „zwykle nie jest kształtowana podczas takich audycji”.

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. przema00g mówi

    To samo twierdzą o II wojnie ” to nie była duża sprawa tylko nieporozumienie” kurwy zerwać sojusz z Niemcami

  2. Zdzisław mówi

    Propaganda goebelsowska prała mózgi wszystkim, dziś też totalna propaganda robi to samo z ptasimi mózgami polityków

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.