Atak lewactwa na kościół w Warszawie. Wywieszono wulgarny transparent i obrzucono świątynię racami

kościół pw. Najświętszego Zbawiciela w Warszawie/ fot. Twitter
14

We wtorek (30.03.20210 lewacka bojówka zaatakowała kościół Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Na fasadzie zawieszono transparent w hasłem „Ordo Iuris, wypier*alać”. Świątynia została obrzucona racami. Strajk Kobiet skomentował tę akcję wpisem „Jest duch w narodzie, ładne zdjęcie”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Atak na kościół to akcja anarchistycznego kolektywu „Syrena”, który pochwalił się tym dokonaniem na Facebooku. – To nasze pierwsze ale nie ostatnie słowo przeciwko fantazjom fanatyków. Ordo Iuris nie zrobi z tego kraju eksperymentalnego poletka dla katolickich fundamentalistów – napisali anarchiści.

Wulgarny transparent i obrzucenie kościoła racami ma być sprzeciwem wobec obywatelskiego projektu ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender”, który Sejm skierował do prac w komisji. – Dalsze prace nad ustawą to pierwszy krok do wypowiedzenia Konwencji o zwalczaniu i zapobieganiu przemocy domowej i przygotowania przez polskie MSZ i KPRM pod wodzą Ordo Iuris jej fundamentalistyczno-religijnego odpowiednika: penalizującego aborcję, zakazującego uzgodnienia płci, definiującego małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Na utworzenie zespołu zajmującego się przygotowaniem takiej konwencji pozwala ustawa, która trafiła dziś do komisji – piszą anarchiści.

 – Z całą pewnością musimy na ten atak zareagować, szczególnie że spotkał się on z jednoznaczną aprobatą ze strony różnych środowisk ekstremy, kół anarchistycznych, radykalnej lewicy, które w Internecie chwalą metody chuligańskie i wandalizm – powiedział w rozmowie z portalem PCh24.pl mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. – Na Ordo Iuris będzie spoczywał ciężar, żeby doprowadzić do odpowiedzialności prawnej nie tylko bezpośrednich sprawców, ale także tych wszystkich, którzy pochwalali przestępstwo – oświadczył.

Źródło informacji: Facebook, Twitter, pch24.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Granica została przekroczona

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Alek mówi

  Bezbożnictwo prowadzi zawsze do morderczych zapędów. Lagry, Łagry, komory gazowe, zsyłki na Syberię. A zaczyna się od dewastacji kościołów. Jak ich teraz nie powstrzymamy, to nas wymordują, bo na kościołach nie poprzestaną. Atak na Kościół to czyszczenie przedpola przed głównym atakiem, by nas pozbawić zaplecza do obrony.

  1. Tolek mówi

   Akurat „mordercze zapędy” występują u ludzi niezależnie od wiary czy jej braku, w Boga. Wierzący też mają sporo krwi na rękach.

  2. Alek mówi

   Wiara wierze nie równa. Ja mówię o wierze prawdziwej, czyli katolickiej.
   Ta temperuje ludzi, bo patrzą na perspektywę wieczną.
   Natomiast bezbożni z takiej perspektywy nie patrzą. Stąd te 50 milionów ofiar nazizmu, 100 milionów ofiar komunizmu, co roku zabija się 200 tysięcy chrześcijan, i 40 milionów dzieci, nim na świat przyjdą. Diabeł od początku był kłamcą i zabójcą.

  3. Szczur mówi

   Nie masz racji. Tolek dobrze mówi. Sam jestem ateistą, ale kieruję się moralnością konserwatywną i nigdy nie przyszłoby mi do głowy bezczeszczenie i obrażanie symboli, które ważne są dla innych ludzi. Chociaż, prawdę powiedziawszy, czasem zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej byłoby dać lewakom tę ich aborcję na życzenie. Dzięki temu, w przyszłych pokoleniach, po świecie mniej chodziłoby zwolenników tej morderczej ideologii, a i potomków głupich dziuń, które dają dupy na lewo i prawo byłoby mniej.

  4. Hammurabi mówi

   Analiza.
   Piszesz, że kierujesz się „moralnością konserwatywną”… A cóż to takiego owa „moralność”? Skąd pochodzi? Jakie są jej korzenie?
   Starożytna Grecja… W czasach kiedy na obszarach dzisiejszej Europy nie było tego, co dziś nazywamy państwem, tam już szukano racjonalnej prawdy, kształtowała się starożytna filozofia…
   Starożytny Rzym… Prawo rzymskie i pierwsza w świecie jego kodyfikacja justyniańska – będące fundamentem prawodawstwa Europy…
   Do tego tygla dolano jeszcze całkiem sporą porcję… etyki chrześcijańskiej.
   Zmieszano i historycznie wstrząśnięto, wiele razy zmieniano proporcje składowe, jednak w efekcie otrzymano twór którego cząstką jesteśmy wszyscy.
   Otrzymano „cywilizację łacińską”, z jej wartościami.
   Dlatego nawet nie zdając sobie sprawy z tego, jako istoty rozumne, podlegające wychowaniu, potrafiące współczuć i nienawidzić, potrafiące brać przykład z podobnych nam, potrafiących w końcu nawet w oderwaniu od wiary pielęgnować wartości, tkwimy w tej cywilizacji.
   Bez niej staniemy się zlepkiem socjalnym kruchym i podatnym na destrukcję.
   Ci, którzy niszczą tradycję cementującą społeczeństwa, doskonale o tym wiedzą.

 2. anonim mówi

  Inspiratorami tych ataków są ci co płacą temu lewackiemu bydłu oraz ich indoktrynują. Jaka nacja posługuje się bluźnierczą i oszczerczą religią w stosunku do chrześcijaństwa?

  1. Tolek mówi

   Ludziom z Syreny nikt nie płaci. Tak ciężko pojąć, że można coś zrobić samemu, wszędzie musisz wietrzyć spiski?

  2. anonim mówi

   Samemu to można zrobić kupę w ubikacji. Akcje tej twojej syreny są dobrze skoordynowane, co dowodzi że są wcześniej przez kogoś planowane. Niezorganizowany tłum zachowuje się jak stado baranów. Dodatkowo wykonawcy tych bluźnierczych czynów maja poczucie bezkarnosci, bo stoi za nimi cały mainstrem medialny i znaczna część tzw. wymiaru sprawiedliwości.

  3. Boguslaw mówi

   Tolek, kuzwa, kiedy wreszcie to pojmiesz!
   Przeciez istnieje tez mozliwosc wzajemnej tolerancji, na tym swiecie!
   Tak samo, jesli homosie robiliby sobie dobrze u siebie w domku, nikomu by to nie przeszkadzalo! Ich zycie, ich odpowiedzialnosc!
   Inaczej jest, jak za swoje obrzydliwe/ohydne praktyki oczekuja/zadaja podziwu i nasladowania, szczegolnie mlodych/niedoswiadczonych!
   W doslownym sensie: ” nie ma dymu bez ognia”
   Jesli sami naucza sie tolerancji wyznawcow kosciola, moga wczesniej na to liczyc, ze zostana zostawieni w spokoju!
   Czy chcesz cos jeszcze do tego dodac, Tolek!? Co z toba!?

 3. mario mówi

  Szkoda,że mnie tam nie było.Dla Bydlaków z „Sereny” byłby to ostatni występ w drodze do piekła!!!!Ale jeszcze tych skurwysynów dorwę!!!!!!!

  1. Hammurabi mówi

   Podejrzewam, że „oni” liczą się z taką możliwością.
   Prędzej czy później zawiążą się nieformalne grupy oporu wobec bezkarności anarchistów i to nie tylko tych „Syreniątek”.
   Najśmieszniejsze będzie jednak to, że owe grupy nic wspólnego nie będą miały z Fundacją Instytutem na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Zwyczajnie normalni mężczyźni się zorganizują i przeprowadzą kilka zabiegów „klepania misek”.
   Wówczas padnie faktycznie ich „ostatnie słowo”.
   Ale, żeby nie było zbyt słodko, będzie to również ostrzeżeniem dla ultraradykalnych dziwolągów chcących z przestrzeni publicznej stworzyć klasztor.
   To właśnie nasza, polska specjalność – popadanie w skrajności!
   Pamiętaj, że w naturze musi panować równowaga. Inaczej dochodzi do przewrotów.

 4. MACIEJ mówi

  W końcu trafi kosa na kamień.
  To dzikie bydło w końcu się doigra.
  Gardzę nimi, nie mam żadnego powodu, aby starać się to zmienić.

 5. PPP mówi

  Dlaczego to jeszcze nie jest ścigane? Gdzie pedałolicja?

 6. PPP mówi

  i co z tym pedrynksem szwargot? dostał wyrok czy poklepaliście go po pupci, śmieci z prokuratury?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.