Armia Czerwona „wygrała” z Matką Bożą! Radni Szczecina podjęli ostateczną decyzję

fot. youtube
4

To była jednogłośna decyzja. Radni Szczecina, w tym politycy Prawa i Sprawiedliwości, odrzucili pomysł przebudowy Pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej, który miał zostać zastąpiony pomnikiem Matki Bożej Królowej Pokoju, patronki pojednania narodów Europy.

Pomysłodawcy postawienia na radzieckiej kolumnie figury Matki Bożej argumentowali to chęcią wynagrodzenia Panu Bogu profanacji „świętych wizerunków, grobów, naporu bluźnierczej sztuki”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W proponowanym rozwiązaniu przestrzeń obarczona konfliktem stanie się miejscem pojednania i modlitwy. Jest to propozycja koncyliacyjna i ekumeniczna (…). Mają swoje pomniki Matki Boskiej takie miasta, jak Lwów, Racibórz, Kamieniec Podolski, gdzie Matka Boska króluje na dawnym minarecie, nie mówiąc o Rzymie – może mieć i Szczecin, gdzie Matki Boskiej będą strzegli pogodzeni już polegli żołnierze różnych formacji. Mamy nadzieję, że taki akt– o mocniejszej wymowie niż likwidacja pomnika – stałby się precedensem dla analogicznych inicjatyw w innych miejscach Polski – pisali pomysłodawcy.

Pomysł zaaprobował metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga, a nawet zaproponował nazwę pomnika. Mimo wsparcia ordynariusza, projekt został jednogłośnie odrzucony.

– Dla mnie to pomysł abstrakcyjny. Nie po to miasto rozpisało konkurs na zagospodarowanie tego miejsca, żeby wstrzymywać decyzję. Nie oszukujmy się, Matka Boska na cokole sowieckiego pomnika? Komuniści z religią mieli niewiele wspólnego –powiedział Rafał Niburski, radny PiS.

Pomysłodawcy przebudowy pomnika uznali, że argumentacja Niburskiego jest nietrafiona, ponieważ kolumna nie posiadałaby jakichkolwiek symboli i emblematów, które mogłyby budzić skojarzenia z reżimem komunistycznym. Ponadto postawienie figury Matki Boskiej na tym cokole może być nader symboliczne i oznaczać, zwycięstwo Maryi nad komunistyczną nienawiścią.

Źródło: gs24.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Wyłazi pochodzenie z buciorów na każdym kroku. Polacy muszą niestety zrozumieć, że jesteśmy mniejszością w Polsce – jedną z kilku. Tylko dlaczego mamy tak małą reprezentację we władzach partyjnych, politycznych, urzędowych, społecznych, kulturowych, biznesowych a nawet kościelnych ?

  1. janek mówi

   Jesteś w mylnym błędzie:))), Polacy są większością w państwie, które od 70 lat jest w rękach warszawskiej żydokomuny (najwięcej tej żydobolszewii jest w Warszawie, dlatego taka nazwa). Stąd brak polskich elit, które myślałyby po polsku. A jak Polskę reprezentuje ta mafijna wspólnota rozbójnicza? Zajrzyj do mędiów:)))), przykładów bez liku. Zauważyłeś, że ta wspólnota okrada Ciebie i Polaków 70 lat?

 2. Bogi mówi

  To nie Armia Czerwona przegrała z Matką Boża, ale radni Szczecina przegrali siebie. Szkoda.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.