Aresztowano domniemanych sprawców zamachu w Londynie. To uchodźcy z Iraku i Syrii

fot. twitter
0

Policja przesłuchuje dwóch domniemanych sprawców zamachu w londyńskim metrze. 18-latek zatrzymany w Dover to Irakijczyk, który przybył do Wielkiej Brytanii jako sierota  w wieku 15-lat. 21-latek to najprawdopodobniej Yahyah Farroukh, uchodźca z Syrii. W ramach śledztwa przeszukano również sklep Aladdins na Kingsley Road w londyńskiej dzielnicy Hounslow.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poziom zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii został obniżony z krytycznego do poważnego. Oznacza to, że według oceny policji na wolności nie ma już żadnego z zamachowców odpowiedzialnych za atak w londyńskim metrze.

W zamachu na stacji Parsons Green rannych zostało 30 osób. Amber Rudd – szefowa brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych poinformowała, że bomba wykorzystana do ataku mogła spowodować znacznie poważniejsze zniszczenia. – Szczęściem było, że szkody okazały się tak niewielkie, choć oczywiście łączymy się myślami z ludźmi, którzy ucierpieli – powiedziała szefowa brytyjskiego MSW.

Ofiar mogło być więcej, ale na szczęście ładunek domowej roboty ładunek eksplodował tylko częściowo. Użyta w ataku bomba domowej roboty była wykonana z nadtlenku acetonu i wypełniony gwoździami, które zwielokrotniłyby liczbę poszkodowanych, gdyby doszło do pełnej eksplozji.

Źródło: bbc.com, polskieradio.pl, twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.