Arcybiskup Mediolanu nie zamyka kościołów. Wydano oficjalny KOMUNIKAT

0

Zmarła już piąta ofiara koronawirusa we Włoszech, a ponad 150 osób uznano za zarażonych. Kraj jest sparaliżowany, a chorych wciąż przybywa. Pociągi i autobusy z Włoch nie są wpuszczane do sąsiednich krajów, ceny maseczek i środków dezynfekujących znacząco skaczą, a w niektórych regionach wprowadzono „czerwone strefy”.

Jednak na tym nie koniec. Decyzją Prezydenta Regionu Lombardia, w porozumieniu z ministrem zdrowia, od wczorajszego (23.02.2020) wieczora, na czas nieokreślony nakazano wstrzymanie się od odprawiania Obrzędów Eucharystycznych. Rozporządzenie zrealizował arcybiskup Mario Delbini, mediolański ordynariusz. Hierarcha nakazał wstrzymanie się duchownych od odprawiania Mszy Świętych, jednak – wbrew temu co piszą niektóre media – w diecezji kościoły pozostaną otwarte.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komunikat w tej sprawie opublikował wikariusz generalny diecezji mediolańskiej ks. Franco Agnesi. Wskazał, że kościoły pozostaną otwarte oraz, że można odprawiać pogrzeby i wesela w obecności krewnych. Zawieszone zostają konferencje i spotkania formacyjne na poziomie diecezjalnym, ale sama kuria, podobnie jak katedra, będzie otwarta dla wiernych. W komunikacie nie ma mowy o zamknięciu katedry, a jedynie o ograniczeniu w odprawianiu Obrzędów Eucharystycznych.

Źródło informacji: chiesadimilano.it

Przeczytaj:

Biedronia nazwał „pedałem”, a opozycję „zdrajcami”. Został usunięty z parafii. J. Międlar: „Mnie karano za potępianie homo-lobby. Przypadek?”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.