„Apolityczny” sędzia Tuleya uchyla umorzenie śledztwa w sprawie głosowania na Sali Kolumnowej. Prezencik dla Heni Krzywonos?

fot. twitter
0

Warszawski sąd okręgowy wydał dziś wyrok uchylający decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 r. W związku z planami ograniczeń w pracy dziennikarzy w Sejmie oraz wykluczeniem z obrad jednego z posłów PO Michała Szczerby, opozycja rozpoczęła wówczas blokowanie sejmowej mównicy. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, tam też przeprowadzono głosowanie m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Decyzję o umorzeniu prokuratura uzasadniała tym, że obrady miały prawidłowy przebieg, a przeniesienie ich do Sali Kolumnowej było zgodne z prawem. Zażalenie na postanowienie prokuratury złożyli do sądu posłowie PO, a dzisiejszy wyrok wydał „apolityczny” sędzia Igor Tuleya, którego bliskie związki z opozycja totalną i demoliberalnymi mediami są powszechnie znane.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tuleya uznał, że „uzasadnienie zaskarżonego postanowienia skupia się w znacznej mierze, na prezentowaniu negatywnych działań i inicjatyw posłów wywodzących się z ugrupowań opozycyjnych, oraz na poszukiwaniu uzasadnienia i usprawiedliwienia dla działań podejmowanych przez posłów bądź członków organów Sejmu wywodzących się z obecnej większości parlamentarnej”. W związku z tym nakazał dalsze prowadzenie śledztwa. Czyżby był to świąteczny prezencik dla przyjaciółki Heni Krzywonos?

Przy okazji internauci przypomnieli z jakiego środowiska wywodzi się „apolityczny” przyjaciel Heni Tramwajarki. Wskazali również, że w ogóle nie powinien sądzić w tej sprawie, ponieważ w oczywisty sposób nie jest w niej bezstronny.

Źródło: niezalezna.pl, twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.