„Anulować mandaty za brak maseczki”. Konfederacja o nowej ustawie covidowej [WIDEO]

Artur Dziambor i Michał Urbaniak/ fot. screen
16

W środę (21.10.2020) Sejm debatuje nad kolejną ustawą covidową. Tym razem Prawo i Sprawiedliwość chce wpisać do ustawy obowiązek zakrywania nosa i ust oraz podwyższyć pensje lekarzom skierowanym do pracy z pacjentami covidowymi, a także zwolnić ich z odpowiedzialności karnej za nieumyślny błąd medyczny.

ZOBACZ: Sejm debatuje nad ustawą covidową. Premier Morawiecki: „Nasza strategia jest właściwa” [RELACJA LIVE]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas konferencji prasowej posłowie Konfederacji zapowiedzieli, że złożą 15 poprawek do projektu ustawy. Poseł Michał Urbaniak nazwał tę ustawę „papierową tarczą”, która nie pomoże, ale raczej zaszkodzi służbie zdrowia. Wskazał, że zwolnienie lekarzy z odpowiedzialności za błąd medyczny wprowadzi chaos i utratę zaufania pacjentów do służby zdrowia. Czy ten przepis ma być zabezpieczeniem np. dla dentysty doraźnie skierowanego do pracy jako anestezjolog?

Odnosząc się do przepisu znoszącego obecny obowiązek nostryfikacji dyplomów dla lekarzy cudzoziemców spoza UE, Urbaniak zapytał jaką mamy gwarancję, że osoby, które chciałyby pracować w Polsce, nie kupiły swoich dyplomów na targu. – W konsekwencji będziemy wypychać polskich medyków za granicę, tylko dlatego, że pozwalamy przyjeżdżać jakimś szamanom z zagranicy, by pracowali w Polsce – powiedział.

Poseł Artur Dziambor wskazał, że skoro dopiero teraz wpisuje się do ustawy nakaz zasłaniania nosa i ust, to znaczy, że wcześniej był on bezprawny i powinno się anulować wszystkie mandaty wystawione za brak maseczki. Podkreślił, że rząd nadal nie chce ulżyć przedsiębiorcom, którym uniemożliwia prowadzenie działalności. Co więcej, ewentualna pomoc została uzależniona od stosowania się do wszystkich obostrzeń epidemicznych, co może stać się podstawą do pozbawiania ich tej pomocy pod byle pretekstem.

– Będą bankructwa, będą niespłacone kredyty, będą tragedie życiowe i dramaty rodzinne, tylko dlatego, że rząd losuje sobie obostrzenia i nie za bardzo wie, dlaczego je wprowadza – powiedział Dziambor odnosząc się do tragicznej sytuacji branży gastronomicznej i branży fitness.

– To co mnie uderzyło w wystąpieniu premiera Morawieckiego to fakt, że przypisuje on sobie i rządowi to, że polska gospodarka jeszcze funkcjonuje. To nie jest zasługa rządu, tylko zasługa ciężko pracujących Polaków – powiedział poseł Krzysztof Bosak podkreślając, że rząd wprowadza obostrzenia według niezrozumiałych kryteriów, które paraliżują wiele branż. I nie chodzi tylko o kwestie epidemiczne. Chodzi również o rolników, którzy protestowali dziś w całej Polsce, a o których premier nie raczył powiedzieć ani słowa.

ZOBACZ: Michał Kołodziejczak w kajdankach! Skandaliczna akcja policji podczas protestu rolników [WIDEO]

– Zamiast zamykaniem polskich dochodowych firm, albo dawaniem im domiarów podatkowych, jak w tej chwili robi ze spółkami komandytowymi, rząd powinien skupić się stricte na problemach ochrony zdrowia. A te problemy wynikają dokładnie z 5 lat zaniedbań rządu PiS. Nie można przez kolejne piętnaście lat zwalać wszystkiego na Platformę. PiS miał pięć lat, przez które rządził, przez które miał pełnię władzy w państwie, przez które miał dobry gospodarczo okres i mógł stopniowo zmieniać sytuację w ochronie zdrowia – podkreślił Bosak.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Przedstawiciele branży fitness alarmują: 150 tys. osób straci pracę jeśli nie otworzą obiektów do soboty

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zyd z konfederacji mówi

  Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być wyrzucany ani nieszczęśliwy z tego powodu – powiedział Bergolio. – Musimy stworzyć prawo o związkach cywilnych. W ten sposób będą prawnie chronieni (lgbt – przyp. red.) – powiedział Argentyńczyk. – Stoję w obronie tego.
  dziekuje za uwage,zyjacy w czystosci peedaly z Konfederacji. Wyjdzie z cienia!!!
  parwdziwi katolicy!!!

  1. j-da mówi

   Nie lubicie gudłaje Konfederacji. Nie lubicie

  2. tuszyn mówi

   Jak perfidnie instalowaliście w Warszawie Nycza w miejsce Wielkiego Patrioty Abpa S. Wielgusa to widzieliśmy własnymi oczami ale jak się wam udało obsadzić Stolicę Piotrową pozostanie waszą, wyrafinowaną, szachrajską tajemnicą

  3. Krzysztof mówi

   Pluj i pisz sobie. I tak każdy cię ignouje.

  4. AntyPO🔯PiS mówi

   To jest ten sam żydowski troll z lewicowego ✡ PiSraela , który poprzednio używał ksywki „ArcyParch”.
   Marnuje swój czas, bo nikt nie czyta jego wypocin.

   PiSi spadło pooparcie w przeciągu jednego miesiąca o 7%. Natomiast prawdziwa polska prawica Konfedracja wg. ostatniego sondażu jest już trzecią 💪 siłą polityczną.

   Dlatego pisowskie trolle nasiliły ataki na polskich patriotów z Konfederacji Wolność i Niepodległość.

  5. Bol mówi

   Brawo dla antypopis +++

  6. Bol mówi

   A fe

  7. Cyprian mówi

   Zoofile i koprofile też ?

 2. przestawiamy wajche,Konfedreaci? mówi

  Poseł Konfederacji w swoim wpisie nawiązał do niedawnych słów Borysa Budki, który zarzucał rządowi, że ten „nic nie robi”. Korwin-Mikke stwierdził, że Platforma Obywatelska stała się partią urzędników, której zależy jedynie na „zbieraniu się i gadaniu”.

 3. cicha noc mówi

  Tak dla wypowiedzenia Konwencji stambulskiej. Rusza oficjalna zbiórka podpisów.
  A tu cisza.

 4. Rebih mówi

  Legalizacja błędu lekarskiego i uznawanie dokumentów nieznanego pochodzenia za dyplomy ukończenia studiów medycznych to zdarzenie bez precedensu.

 5. Alek mówi

  Moze by tak konfederacja zwrocila uwage rzadu na absurdalnosc ostatniego rozporzadzenia. W tramwaju trzeba nosic maseczke, a w autobusie to juz nie.
  Czyzby wirus mial chorobe lokomocyjna i do autobusu nie wsiadal?

  1. Bol mówi

   Alex a ty chory czy cuś

 6. Alek mówi

  Poza tym warszawa i gdansk sa w strefie czerwonej, czyli 1 wierny na 7 m2 powierzchni. A w ekspresie miedzy tymi miastami pol metra na pasazera, choc sie jedzie 4 razy dluzej niz trwa Msza Sw. Niech konfederacja zapyta rzad, jaka w tym logika, co maja wspolnego dzialania rzadu z zapobieganiem pandemonii?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.