Antypolski paszkwilant czy zwykły ignorant? Dlaczego dyrektor Muzeum POLIN nie stracił jeszcze stanowiska?

fot. youtube
32

Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, prof. Dariusz Stola, udzielił we wrześniu 2017 r. wywiadu w Tok FM, po którym natychmiast powinien stracić stanowisko. Dyrektor Stola jest powoływany przez Ministerstwo Kultury i Urząd m.st Warszawy, a więc jest urzędnikiem państwa polskiego, a nie osobą prywatną, która bez konsekwencji może serwować na antenie antypolski stek bzdury. Tymczasem minęły już prawie 4 miesiące, prof. Stola nadal zasiada na dyrektorskim stołku, a polscy podatnicy płacą mu pensję de facto  finansując albo antypolskiego paszkwilanta, albo zwykłego ignoranta. To nie jest „dobra zmiana”!

Czyżby minister Gliński nie słyszał, co dyrektor Stola opowiadał w Tok FM? A może słyszał, ale zapomniał? Albo po prostu boi się zareagować? W każdym przypadku niezbyt dobrze świadczy to o ministrze Glińskim, co odnotowuję z prawdziwym rozczarowaniem. Od rządu PO-PSL nie oczekiwałam nic dobrego, ale wobec rządu PiS mam pewne wymagania. Jednym z nich jest reagowanie na antypolską retorykę podległych mu urzędników, takich jak dyrektor żydowskiego muzeum POLIN.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co takiego powiedział prof. Stola w wywiadzie i dlaczego pozwoliłam sobie na zadanie pytania o to, czy jest on antypolskim paszkwilantem, czy zwykłym ignorantem? Prof. Stola, który jest historykiem, a więc powinien – przynajmniej teoretycznie – dysponować wiedzą historyczną, wypowiedział się na temat Narodowych Sił Zbrojnych. Oto kilka „złotych myśli” dyrektora muzeum POLIN wygłoszonych w upublicznionym na youtube fragmencie wywiadu: NSZ to „organizacja, którą założyli faszyści”; „Oni byli dumni, że należą do wielkiej faszystowskiej rodziny faszyzmów europejskich”; żołnierze NSZ „zwalczali ochronę przyrodzonej godności człowieka i jedność narodową”; „Nie znaleźli w sobie wystarczającej bariery, żeby nie współpracować z Niemcami pod koniec wojny”; „Jeśli ktoś w jawnej współpracy z Niemcami ewakuuje się na zachód, to doprawdy nie znam takiego kraju w Europie, gdzie uznawałoby to za powód do dumy”; NSZ to „organizacja jawnie antysemicka”, która „kontynuuje tę propagandę podczas wojny, kiedy Żydzi są masowo mordowani na oczach tych ludzi”.

Niestety, cały wywiad nie został opublikowany, więc nie wiem, jakie jeszcze tezy wygłosił w nim prof. Stola, ale skro ten fragment wydał się Tok FM godny polecenia, odniosę się właśnie do niego. A zatem: co takiego mamy w tym fragmencie? Otóż prof. Stola wprost przywołał w nim komunistyczną propagandę o kolaborujących z Niemcami polskich faszystach mordujących Żydów. Ale dyskredytując Brygadę Świętokrzyską poprzez zarzucenie jej „jawnej współpracy” z Niemcami, dyrektor muzeum POLIN pokazuje, że albo jest antypolskim paszkwilantem, albo zwykłym ignorantem, co w przypadku naukowca jest po prostu żałosne. Na czym bowiem polegała owa „jawna współpraca” i jakie były jej efekty? „Jawna współpraca” Brygady Świętokrzyskiej z Niemcami polegała na tym, że żołnierze NSZ odmówili współpracy z Niemcami, a po przekroczeniu frontu wyzwolili obóz koncentracyjny w Holiszowie ratując kilkaset Żydówek, które Niemcy zamierzali żywcem spalić w zamkniętym baraku. Gdyby nie Brygada Świętokrzyska i jej brawurowa akcja, żydowskie więźniarki zakończyłyby życie w męczarniach, bo taki był ostatni rozkaz z Berlina przesłany komendantowi obozu Gerhardowi Lichtenau. A on ten rozkaz zamierzał wykonać.

Czy prof. Stola wie o tym fakcie, czy nie wie? Jeśli wie, a mimo to zarzuca Brygadzie Świętokrzyskiej kolaborację z Niemcami, to jest antypolskim paszkwilantem. Jeśli nie wie, jest zwykłym ignorantem. W obu przypadkach dyskwalifikuje go to jako urzędnika państwa polskiego, a minister Gliński powinien podziękować mu za pracę w trybie ekspresowym. Dlaczego tak się nie dzieje?

Przejdźmy teraz do wynurzeń prof. Stoli na temat „wielkiej rodziny faszyzmów europejskich”.  Przed wojną faszyzm był popularny. Nie mylmy go jednak z nazizmem. To niemieccy naziści, a nie faszyści, byli pomysłodawcami i realizatorami eksterminacji Żydów. Wracając do popularności faszyzmu i zarzutów prof. Stoli, który radośnie obwieszcza, że NSZ jest „be”, bo to „jawnie antysemicka organizacja, którą założyli faszyści”, bardzo jestem ciekawa, co prof. Stola ma do powiedzenia na temat przedwojennej żydowskiej organizacji Betar, której członkowie „nosili piaskowe (także brunatne) koszule, czarne (także białe/piaskowe) krawaty, guziki z menorą; pozdrawiali się  salutem rzymskim. (…) Betar współpracował w Polsce z organizacjami narodowo-radykalnymi, m.in. z RNR Falangą rozbijał pochody lewicowo-socjalistycznego Bundu. We Włoszech Betar miał wsparcie Mussoliniego. (…) Żydowska lewica i komuniści atakowali członków organizacji nazywając ich „żydowskimi Hitlerami” i „faszystami” (…) Podczas II wojny światowej członkowie Betaru walczyli w Żydowskim Związku Wojskowym i brali udział w powstaniu w getcie.”

Czy to jest jakaś wiedza tajemna? Czy prof. Stola nie był w stanie do niej dotrzeć? Dziwne. Przytoczone przez mnie informacje to cytat z… Wikipedii. Wystarczy wpisać hasło „Betar” i dowiadujemy się, że ci okropni polscy antysemici współpracowali z żydowskimi faszystami wespół w zespół lejąc Żydów-komunistów. Niezły pasztet, prawda? A jeśli do tego dojdzie informacja, że w szeregach Narodowych Sił Zbrojnych walczyli Żydzi, a ONR w brawurowej akcji odbił z Pawiaka żydowskiego boksera z klubu „Makabi” Feliksa Pisarewskiego, który został oficerem NSZ, to narracja prof. Stoli wali się jak domek z kart. Dlatego wracam do pytania: antypolski paszkwilant, czy zwykły ignorant? Dlaczego taki ktoś nadal jest dyrektorem placówki podległej Ministerstwu Kultury?

Wypowiedź prof. Stoli na temat Narodowych Sił Zbrojnych to kolejny dowód na żenująco niski poziom merytoryczny większości polskich naukowców wykształconych na marksistowskich uniwersytetach. Tacy „naukowcy” potrafią jedynie klepać propagandowe formułki, a jeśli fakty im przeczą, to tym gorzej dla faktów.  Najwyraźniej zindoktrynowany mózg prof. Stoli nie potrafi dokonać realnej operacji analitycznej. Dlatego zamiast opisu rzeczywistości dyrektor muzeum POLIN potrafi wydać z siebie jedynie blablanie o „jawnej współpracy” z Niemcami i „jawnym antysemityzmie”. Czyżby mózg ministra Glińskiego był sformatowany w taki sam sposób? Czyżby to był powód trzymania na stołku prof. Stoli, którego wypowiedź po prostu uwłacza polskiej nauce?

Szanowna „dobra zmiano”, trzymając na urzędach takich ludzi jak prof. Stola, sami sobie wystawiacie świadectwo. A nie jest to świadectwo na piątkę z plusem. Wiem, że na razie nie macie z kim przegrać, bo opozycja to groteska. Ale prof. Stola to również groteska. Dyrektor żydowskiego muzeum opluwający Brygadę Świętokrzyską ratującą Żydówki przed spaleniem w niemieckim baraku, to kuriozum. A może prof. Stola to po prostu antysemita, któremu nie podoba się uratowanie żydowskich więźniarek? I może w ramach walki z antysemityzmem należałoby odwołać tego pana z dyrektorskiego stołka? Najwyższa pora!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Gliński, Stola, Michnik, Kaczyński, Tusk, Cimoszewicz, Balcerowicz, Hartman, Bauman, Wałęsa, Borowski itd. itp. to jedna drużyna. Muszą tylko grać w różnej tonacji – dla zmyłki Polaków,

 2. Robert B. mówi

  To pani nie wie, o co Żydom chodzi? Pani nie wie, jaka jest natura ich cywilizacji? Myśli Pani, że oni nie wiedzą, że koniec końców będą musieli zapłacić za swoje zbrodnie na Bliskim Wschodzie, że nikt im tam tego wszystkiego nie podaruje? Pani myśli, że ten pasożytniczy naród roszczący sobie prawo do władzy nad całym światem nie ma jakichś planów, w odniesieniu do nas: desant i życie zgodnie ze swoimi religijnymi przykazaniami (Żyd – siedzieć, żreć i żłopać, goj – zapierdalać na Żyda (rabin Josef Owadia))? Pani się dziwi zachowaniu tego Stoli? Jeżeli na tzw. Zachodzie wszyscy „mądrzy i przyzwoici” udają, że Żydów i ich agresji politycznej nie ma, bo boją się oskarżeń o „antysemityzm”, to mamy to, co mamy. To z tym trzeba skończyć. Należy zedrzeć z żydostwa szaty niewiniątek, jedynych prawdziwych ofiar II wojny światowej, przed którymi wszyscy muszą się płaszczyć, czyli należy rozmontować mit holokaustu. Dopiero po tym można by rozgonić te wszystkie żydowskie wrogie agencje wpływu typu to zasrane muzeum, radio TOK FM, żydowską gazetę dla Polaków, czy inne „otwarte Rzeczpospolite”. Tych, którzy ryją pod państwem polskim, są żydowskimi szpiegami, do więzień, a potem deportować do Izraela.

 3. Jacek mówi

  Niestety pod płaszczem dobroci wprowadzono niesłuszne prawa i zlikwidowali te słuszne. Kiedy Polacy odzyskają swój kraj ,to przywrócimy karę śmierci za morderstwo z premedytacja i zdradę stanu. Zobaczymy ,czy wtedy tak chętnie różni jurgieltnicy będą pluć na honor Polaków . To jakaś zwykła przekupiona kanalia służąca obcym interesom.

 4. goj mówi

  Żydowi wolno wszystko i nie mamy prawa go skrytykować, a już napewno zwolnić, bo to byłby antysemityzm. A wszyscy wiemy, że bycie antysemitą jest równoznaczne z wyrokiem śmierci antysemity, jego rodziny i znajomych.

  1. Robert B. mówi

   Tak będzie do czasu. Jak się miarka przebierze, jak się pojawi konkurencyjna wobec nich rasa panów, to znowu będzie to co zawsze: Haaatuuujcieee naaas! Ja nie kiwnę palcem w bucie. Będzie pięknym za nadobne. Przeczytałem gdzieś, że spore grono amerykańskich historyków uważa, że Roosevelt i ówczesne amerykańskie żydostwo dlatego ukrywali w czasie wojny informacje o holokauście, bo bali się, że informacja o nim przysporzyłaby Hitlerowi wielu zwolenników wśród amerykańskiego społeczeństwa. Amerykanie wiedzieli, z kim mają do czynienia. Moim zdaniem do tej pory nic się zmieniło. Jak Amerykanie się kiedyś wkurzą, to już wtedy nie będzie gdzie uciekać, chyba że na Antarktydę albo na Księżyc, choć – znając ich – i tam po jakimś czasie pojawi się antysemityzm…

 5. Teresa mówi

  No teraz to mamy i premiera w jarmułce i tate Kornel często występuje,dlatego nic absolutnie nic na Żydów nie powiedzą w PIS,bo tam Żyd na Żydzie i Żydem pogania

 6. banita mówi

  W wiekszosci zydostwo zeruje na dobroci ludzi ktorzy bardzo ciezko pracuja na wlasne zycie i tych pejsatych cwaniatych bandyckich nierobow.To zydzi robia wojny,powstania i inne rewolucje aby czerpac bardzo duze prowity,ale sami nie biora udzialu tylko steruja motlochem od ponad 2000lat ta sama metoda na goii.Czas ich rozliczyc za te zbrodnie,morderstwa itd wobec Polski i swiata.

  1. Tylko Piotr Rybak mówi

   Własnie o to chodzi, żyd to jest taka postac która trzeba wyganiac, bo dialogiem jedynie możesz skonczyc jak nie jedna osoba w historii. Ten odłam ludzki rozumie jedynie siłe tylko w tedy jest aj waj. Nie po to został stworzony Oboz Wielkiej Polski Romana Dmowskiego. OWP miało podobny program do NSDAP może rożnicą tą ze nie planowali budowac obozów. Ale socjalistyczna polityka pod zarządem piłsudskiego zakazała te organizacje mimo ze liczyła 300 000 aktywnych członków.

  2. Andrzej mówi

   …..własnie dlatego musimy poprzestać na gadaniu i podjąć walkę skuteczną , ale wpierw jedność patriotów i nacjonalistów oraz duchowieństwa i świeckich w prawdziwej wierze katolickiej i tradycji a oderwać się od hierarchów i zdrajców posoborowych -WILKÓW W OWCZYCH SKÓRACH .

  3. Robert B. mówi

   Ale raz zostali zmuszeni do wzięcia udziału w wojnie, do której wybuchu wydatnie się przyczynili. Do tej pory nie mogą tego pojąć. „Jak to? Nas tykać? To wy mieliście sobie flaki wypruwać. Nas nie ma. My jesteśmy od tego, żeby stać z tyłu, łapska zacierać i ciągnąć z tego profity. Przecież zawsze tak było.”

 7. Andrzej mówi

  Nie koncentrujmy się na syjonistyczno -masońskich ” paszkwilach ” -tylko walczmy o jedność sił przywódczych i nacjonalistycznych , by odzyskać Polskę i wyrwać Ją z brudnych łap – kosmopolitów i pacholstwa New Age . Czasu mamy niewiele – o ile w ogóle go jeszcze mamy .

 8. z-k mówi

  Ani to paszkwilant ani tym bardziej ignorant. To funkcjonariusz władz kolonialnych, który ma prawo i urzędniczy obowiązek mieć tubylców w pogardzie

 9. Noah Wendt mówi

  Dajcie spokoj profesorowi! Przeciez nie powolal sie sam na te funkcje. Poza to, pszeki maja placic na muzeum i wara od niego. Nic nie zrobicie. I gdzie wasza „duma, duma, narodowa duma”? Tyle waszego co tu ponarzekacie piszac swoje wypociny…

  1. Katarzyna TS mówi

   Bałam się, że mój ulubiony komentator-prowokator Noah zniknął w czeluściach Internetu. Ale oto jest. Jak miło 🙂

  2. Robert B. mówi

   Podręcznikowy Żyd: arogancki, perfidny, przepełniony pogardą, przekonany, że jest stworzony do przewodzenia gojom.

  3. Noah Wendt mówi

   Musi byc ktos kto przypomni wam „skad wam nogi wyrastaja”, czy jak tam sie to mowi. Nie jestem prowokatorem, reaguje na wasze wypowiedzi w duchu „najwiecej Polakow to Sprawiedliwi”, „Polacy ofiary wojny” i tym podobnym bredniom. Chyba ze prowokacja jest dla was inne zdanie, prawda wam niewygodna. Pszeki?

  4. Katarzyna TS mówi

   Noah, dlaczego o Polakach mówisz używając ROSYJSKIEGO określenia „Pszeki”?

  5. Noah Wendt mówi

   Z grzecznosci, bo inaczej mowic trzeba by „mordercy, szmalcownicy, antysemici”. Moze nie ma potrzeby na rewerencje wobec was?

  6. d. mówi

   ty banderowski szubrawcu, potomku mordeerców i złodziei ty się od Polski trzymaj z daleka! ty, tacy jak ty i niemcy oraz michnikoidy – wy wszyscy z jednego pnia wyrastacie z pnia załganych złodziei, szubrawców i morderców !

  7. Noah Wendt mówi

   Wlasnie dowod polskiego milosierdzia i szacunku do innych, z takich drani sa Polsce antysemici i szmalcownicy. Nie zaslaniaj sie lobuzie drzewkami w Yad Vashem. Zlodziejami to wy jestescie, czego dowodzi przejmowanie majatkow do was nie nalezacych, afera reprywatyzacyjna w ktora zamieszane jest panstwo polskie ze swoim elitami. Tak wiec pszeku jesteś z plemienia zlodziejskiego i mordercow.

  8. Robert B. mówi

   Do @Noah Wendt:

   „Na holocaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów” [prof. Jasiewicz]

   Tak że mów jak najwięcej, folguj publicznie swojej żydowskiej naturze, niech coraz większa rzesza gojów dowiaduje się, o czym się rozmawia w „środowiskach żydowskich”, „pracuj”. Nawet najbardziej pojemna czara w końcu się przebiera…

  9. Noah Wendt mówi

   Aha, to tak jak na majatek panstwa polskiego tez cale wieki pokolenia Zydow.

  10. Robert B. mówi

   Do @Noah Wendt:

   Właśnie o takie coś mi chodziło. Każde słowo, każde działanie to kropelka… Ja już nie mam żadnych złudzeń, CZYM wy jesteście, ale są tacy, którzy ciągle jeszcze mają. Pracuj swoją gębą, wyrzucaj z siebie tę żydowską pogardę, którą przesiąkłeś, gdy odbierałeś swoje „żydowskie wykształcenie”, Żydzie, żeby takich było jak najmniej, dokładnie tak jak twoi przodkowie przed II wojną światową…

  11. t-n mówi

   Jakiś gudłaj przypomina tutaj o szmalcownikach. Było ich kilkudziesięciu lub kilkuset a wszystkich sądy AK wystrzelały (czytając tego Noah – to szkoda, że wystrzelały). Nie wspomina o swojej Żagwi ani o bogatych pobratymcach co Lenina i Hitlera wyhodowali ani o tych co sąsiadów i własne dzieci wrzucali na wozy jadące na Umschlagplatz a potem pojechali strzelać do dzieci palestyńskich. Nawet nie wspomina, że tą słynną bocznicę sami wybudowali do handlu z Rzeszą towarami wyprodukowanym niewolniczą pracą pobratymców – chasydów To są bestie zakompleksione własną przewrotnością, podłością i okrucieństwem. Przy was Noah Polacy to święci, nawet ci szmalcownicy. Mam prawo tak napisać bo moi Rodzice ryzykując swoim życiem i czworga swoich dzieci przechowali takiego Noaha a potem słyszeli od sąsiadów – a widzicie kogo chroniliście? O tym przechowaniu wiedziała całe osiedle, ze trzydzieści rodzin i nikt nie doniósł a wielu czynnie pomagało. Oby cię zaraza i tobie podobnych.

  12. Robert B. mówi

   Ty chcesz, żeby Żyd coś takiego zrozumiał? To inna mentalność, inna cywilizacja. Oni uważają, że naszym przeznaczeniem jest poświęcać się dla nich, oczywiście bez oznak wdzięczności. Poświęcając się dla bezcennego żydostwa goj wychodzi na przeciw swojemu przeznaczeniu. A jak bezcenny Żyd przeżyje, to jego obowiązkiem jest wygodnie i dostatnio żyć. Oczywiście pracować na pana maja głupie goje. Ci, którzy mówili „A widzicie, kogo chroniliście?”, wiedzieli, co mówią.

  13. Andrzej Józef mówi

   Twoji Rodzice wspaniali Katolicy.
   Ale twoja odpowiedz jakoś się nie kleji.
   T-N, przechowali takiego Noaha a potem słyszeli od sosiadów a widzicie kogo chroniliście. O tym przechowaniu wiedziało całe osiedle I nikt nie doniósł.
   Jeszcze raz twoi rodzice akt doskonałej miłości.
   A ty T-N
   Byłem kiedys u mojej Babci na wiosce ,
   chłopak ktòry pasł krowę sobie pośpiewywał . Można poròwnac do twojej odpowiedzi .
   Siedziałem pod wychodkiem klepałem

   gówno młotkiem a gówno jak to gówno klepało się nierówno.
   Nikt nie doniósł.
   Wierzysz w Świętego Mikołaja .

 10. Robert mówi

  Stola,Stola,niech żyje,żyje nam,jeszcze raz,jeszcze raz, niech zyje,zyje nam,a kto?Stolzman.Żartowałem…Kwaśniewski,prawdziwe nazwisko z łac.impatiens noli_tangere.Czy lekarz rezydent chirurg plastyczny jednym cięciem może uczynić mnie niebożęciem a zarazem władcą świata?Sprzedam za to swego brata,please!Dobierzcie mi się do pały zakały.Żartowałem!Amoże wręcz przeciwnie?

 11. d. mówi

  stola powinien dostac w mordę za kłamstwa, faszyzm, polakozerczość, cynizm w czystej postaci! Następnie powinien natychmiast być na tę zbitą mordę wyrzucony z dyrektorskiego stołka! niech go sobie zydokomuna wezmie na garnuszek a od Polski i od podatkow Polaków niech to obmierzłe chamstwo trzyma sie z daleka!
  z jednej strony RAŚistowskie śmieci polakozercze utrzymywane przez rzad niemiecki co już dawno winno być ukrócone a szmaciarze z RAŚiu winni być wypędzeni z Polski albo winni siedziec w więzieniach! to samo winno dotykac kazdego polakozercę, szubrawca typu gorzelik, gross, michnik, itd.itd.

 12. ekstrator mówi

  To żydowskie bydło nie ma w niczym umiaru i same sobie plecie stryczek. Już na pewno nikt im nigdy w niczym nie pomorze.
  A teraz przytoczę fragment wypowiedzi poety żyda Antoniego Słonimskiego:

  „Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.”

  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Powiem jedno! Qurva, przy słowie żyd, jest przepięknym romantycznym słowem.
  Ja nie pomogę nigdy w życiu żadnemu żydowi, nawet gdyby zdychał na moich oczach, za ich Qrestvo wobec ludzi.
  To bydło nie ludzie!

 13. Bolo mówi

  Jezus o Żydach: „Plemię żmijowe!” (Mt 12,34), „Plemię przewrotne i wiarołomne” (Mt 12,39 i 16,4), „Wy macie diabła za ojca” (J 8,43).

 14. Grzegorz mówi

  Jak dobra zmiana w kwestii uchodźców i sporu z brukselą pokazała, że ma jaja to teraz zaczyna te jaja tracić. I w najbliższej kampanii wyborczej dobrej zmianie ktoś to wypomni.

 15. oldman mówi

  warto zacząć mówić o żydowskiej terrorystycznej organizacji Miecz Gedeona działającej na terenie protektoratu brytyjskiego. Jeden z jej przywódców był potem premierem Izraela.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.