Amnesty International przedstawiła w Berlinie raport o wolności zgromadzeń w Polsce. Zobaczcie, jaki bzdury w nim napisano

fot. twitter
1

Amnesty International (AI) przedstawiła dziś w Berlinie raport dotyczący wolności zgromadzeń w Polsce. Według autorów raportu rząd RP „podejmuje wszelkie wysiłki”, aby zapobiec protestom.

– Demonstrantom w Polsce za to, że w obronie praw człowieka wychodzą na ulice, grożą konsekwencje karne. Fakt, że uczestnicy pokojowych demonstracji są traktowani jak przestępcy, ponieważ korzystają z prawa do swobody wyrażania poglądów oraz urządzania pokojowych zgromadzeń, oddaje ponury obraz aktualnej sytuacji, jeśli chodzi o prawa człowieka w Polsce –  mówi Susan Wilms, ekspertka ds. Polski w Amnesty International.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Amnesty International powołuje się w swoim aktualnym raporcie m.in. na ustawę z 2016 roku, dającą w Polsce pierwszeństwo demonstracjom, które odbywają się regularnie. AI domaga się cofnięcia tych przepisów oraz natychmiastowego zaprzestania wnoszenia wobec demonstrantów zawiadomień o wykroczeniach. Organizacja nalega również, aby polskie władze „zadbały o zagwarantowanie i ochronę prawa do pokojowych demonstracji oraz do swobody wyrażania poglądów”. Jednocześnie AI upomina, że „Unia Europejska oraz wspólnota międzynarodowa powinny aktywnie domagać się tego od polskich partnerów”.

Nasz komentarz brzmi tak: z hucpiarzami spod znaku Obywateli RP i KOD policja cacka się jak z jajkiem. Gigantyczne koszty organizowanych przez Obywateli RP i KOD idiotycznych zadym ponoszą wszyscy podatnicy. Amnesty International twierdzi, że karanie mandatami i sprawy sądowe w związku z popełnianymi wykroczeniami to łamanie praw człowieka. Wychodzi na to, że trzeba było Obywatelom RP i KODomitom wrzepić po kilka pał i rozgonić ich armatkami wodnymi. Skoro AI i tak twierdzi, że rząd RP łamie prawa człowieka, to niech Obywatele RP i KOD poczują to łamanie na własnej sempiternie. Wtedy faktycznie będą mieli powód do płaczu i skarg.

Źródło: dw.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. przema00g mówi

    Niech się kurwa za Hiszpanię wezmą co tam się dzieje pałowali ludzi którzy szli do urn zagłosować w legalnym referendum które było ogłoszone parę miesięcy wcześniej .Lewaki spod znaku Eurokołchozu wprowadzają dyktaturę i wszystko co jest im nie na rękę to wbrew prawu choć prawo w danym państwie mówi inaczej POLEXIT !!!! i niech kurwy zwracają nam hajs który jako największy płatnik EU dokładamy najwiecej do tego syfu . Gdyby nie unia i POpierdoleńcy Polska była by drugą Norwegią , nie dajcie się mamić że unia nam coś daje mamy jeden z największych wzrost gospodarczy w całej EU a Francjia Belgia czy Niemcy na szarym końcu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.