„Amen and awoman”. Kuriozalne zakończenie modlitwy w Kongresie USA [WIDEO]

pastor Emanuel Cleaver/ fot. screen
6

W niedzielę (3.01.2021) rozpoczęły się obrady Kongresu USA wybranego w listopadzie 2020 roku. Modlitwę inauguracyjną wygłosił przedstawiciel Demokratów, Emanuel Cleaver, reprezentant Missouri i pastor Zjednoczonych Metodystów. „Prosimy w imieniu monoteistycznego Boga, Brahma, i Boga znanego pod wieloma imionami przez wiele różnych wiar” – powiedział Cleaver i zakończył zwrotem „amen and awoman”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najwyraźniej pastor z Missouri nie ma pojęcia, że słowo „amen” pochodzi z hebrajskiego i oznacza „niech się stanie”. Pomimo pozornego podobieństwa do angielskiego „men” nie oznacza ono „mężczyźni”. Dodawanie do modlitwy słowa „a woman” [ang. kobieta], jako uzupełnienia „amen” to jakieś kuriozum. I co ów pastor miał na myśli wrzucając do modlitwy hinduskiego Brahmę?

Występ reprezentanta Demokratów wywołał lawinę komentarzy. Internauci kpią, że niedługo modlitwa będzie kończona neutralnym „aperson” [z ang. osoba – przyp. red.]. A jak będzie wyglądała modlitwa przyszłości? „W imię rodzica 1 i osobopotomka i ducha świętego, awomen” – podpowiada jeden z komentujących.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

J. Matysiak z USA: God help America!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Schock mówi

  Jaka „modlitwa”, takie zakończenie.

 2. IGNACY mówi

  Menda ,zabieraj swoich żołdaków.

 3. Rebih mówi

  Chyba jasne, że na myśli miał tę samą, nową religię posługującą się zewnętrznymi eklektycznymi symbolami nawiązującymi do religii istniejących, ale zbudowaną na fundamencie lewicowego idealizmu.Dawniejsza forma tej religii była religią państwową w czasach Wielkiej Rewolucji Francuskiej (jej gorącym zwolennikiem był Robespierre) i masonerii (która powołała USA do życia i która do dziś ma decydujący wpływ na amerykańską scenę polityczną). Nie odwoływała się jednak do tak egzotycznych kultów, jak religia Indii, lecz raczej do kultów regionu śródziemnomorskiego i Bliskiego Wschodu: judaizmu, kultów Egiptu i Mezopotamii.

 4. czarny mówi

  Zapomnieli o 77 płciach. To jest dyskryminacja.

  1. staho mówi

   Nie gorączkuj nic nie zapomnieli! To skrutowa forma przejściowa wersją ostateczną będzie SZATAN . Taki jest porządek rzeczy .

 5. Hammurabi mówi

  Nie no… Przecież on ma okulary, znaczy mądry jest. Nawet czytać – kulawo, bo kulawo ale jednak – potrafi.
  A poważnie, to ta chora poprawność szerzona przez wszelkiej maści mędrków zaczyna być denerwująca z dnia na dzień bardziej. Te „strażaczki”, „inżynierki” „oficerki”… Ech…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.