Ambasador RP w Izraelu: „Uważam Polskę i Izrael za członków tej samej rodziny”

Reuwen Riwlin i Marek Magierowski/ fot. twitter
33

2 sierpnia br. prezydent Izraela Reuwen Riwlin przyjął listy uwierzytelniające od nowego ambasadora RP Marka Magierowskiego. „Dziś jest dla mnie bardzo ważny i wyjątkowy dzień; dla mnie, mojej żony, mojego zespołu, dla Polski. Jestem pewien, że możemy otworzyć nowy rozdział w naszych relacjach” – powiedział po hebrajsku nowy ambasador podczas uroczystości oficjalnie rozpoczynającej jego misję dyplomatyczną. Po angielsku Magierowski dodał, że więzi między Warszawą a Jerozolimą są „doskonałe, pomimo tych wszystkich różnic, które zawsze istnieją w każdej rodzinie”. „Uważam Polskę i Izrael za członków tej samej rodziny” – podkreślił nowy ambasador.

Odbierając listy uwierzytelniające od Magierowskiego w swojej jerozolimskiej rezydencji, Riwlin przypomniał, że Polaków i Żydów łączy prawie tysiąc lat wspólnej historii. „To historia, której nie można zapomnieć. Chociaż wiem, że od czasu do czasu mamy różne zdania, ale to nie powód, by powstrzymywać się od współpracy lub dyskusji”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nawiązując do nowelizacji ustawy o IPN, prezydent Riwlin podkreślił, że w przeciwieństwie do Polaków, Izraelczycy wolą pozostawić historię historykom. „Główną różnicą między nami jest to, że w Izraelu to historycy zajmują się faktami historycznymi” – zaznaczył Riwlin. „Nie pozwalamy żadnemu politykowi ingerować w fakty historyczne, ani ich tworzyć”. Prezydent Izraela podkreślił, że punktem spornym między Warszawą a Jerozolimą, są polscy politycy, którzy próbują wybielić swój kraj z czynów dokonanych w czasie wojny.

Mój komentarz: Kamień spadł mi z serca. Skoro już zostaliśmy „członkami tej samej rodziny”, to nie ma co się martwic o te 300 miliardów dolarów. Po prostu, oddamy je „członkom rodziny”, którzy jako starsi i mądrzejsi będą lepiej wiedzieli jak je zagospodarować.

Wzruszyła mnie też wypowiedź prezydenta Riwlina na temat izraelskich historyków, którzy zajmują się faktami historycznymi. Dzięki ich niezwykłej rzetelności światowa opinia publiczna jest dziś przekonana, że polskim sportem narodowym jest mordowanie Żydów. Oczywiście, żaden izraelski polityk nie śmie tego „faktu” podważać, co świadczy o ich wyższości nad politykami polskimi, którzy mają czelność ten „fakt” kwestionować.

Jak więc widać, możemy śmiało otworzyć nowy, jeszcze lepszy rozdział w naszych „rodzinnych” relacjach i cieszyć się z tego, że izraelscy historycy i politycy doprowadzili do wycofania znowelizowanej ustawy o IPN. Sukces!

Źródło informacji i cytatów: jewish.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Wojna żydowsko-żydowska czy teatrzyk dla gojów?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Coś im się we łbach pomieszalo. Polska to ciągle jeszcze cywilizacja łacińska, a I sra el to cywilizacja żydowska. Dwie całkowite przeciwstawnosci. Za nic nie chciałbym być zaadoptowany do żydowskiej rodziny, bo przecież do niej i tak nie należę i nigdy należeć nie będę. To pokrewieństwo to byłaby calkowita degradacja pod każdym względem dla Polski i dla Polaków. A poza tym za nic w świecie nie chcę dostać się do piekła.

 2. michu mówi

  No bo jak ktoś podważa zatwierdzoną wersję historii to przestaje być historykiem a staje się niedobrym politykiem;). A jak ktoś odkrywa nowe „fakty” korzystne dla eskimosów, no to wtedy od razu staje się wielkim historykiem (często nawet światowej sławy) i nie ma nic wspólnego z polityką ;).

 3. Gość świętopełek mówi

  Czyli AM-BARAN tym samym stwierdził, że Polacy nie zaliczają się do białych, tak jak ta żydo-chazaria izraelska.
  Ależ to półgłówki z tych srolityków.

 4. Jacek NH mówi

  Po przeczytaniu tego artykułu mój wyssany z mlekiem matki, zoologiczny, polski antysemityzm nabrał nowego animuszu! To takie koszerne. Najpierw sprowokować Polaków, a potem beczeć na cały świat, jacy to antysemici

  1. Janusz I mówi

   Mój wyssany z mlekiem matki antysemityzm podskoczył o 100%.

  2. Robert B. mówi

   Niemców też prowokowali i się w końcu doprosili…

 5. KarPa mówi

  On tam sobie może dużo uważać kolaborant jeden. Sprzedał polską rację stanu za stanowisko

  1. michu mówi

   Widać opłacało się 😉

 6. Jacek NH mówi

  Dzisiaj antysemitą nie jest ten kto nie lubi Żydów, tylko ten kogo nie lubią Zydzi

 7. Jacek NH mówi

  Przedsiębiorstwo Holokaust – teza obrazująca pogląd, iż holokaust w ostatnich latach stał się dochodowym biznesem, z którego zyski czerpią przede wszystkim Żydzi niepokrzywdzeni bezpośrednio przez zbrodnie hitlerowskie. Jako pierwszy terminu tego użył amerykański naukowiec pochodzenia żydowskiego Norman Finkelstein

 8. JacekOWP mówi

  Może to jego rodziny.Bo moja nie ma nic wspólnego ze żmijowym plemieniem.

 9. Andrzej mówi

  Teraz, jak juz jestesmy z tej samej rodziny ,to powinnismy zaczac strzelac do nieletnich .
  Jak rodzina to rodzina !

 10. Dik mówi

  Mały człowieczek, który nie wiadomo dlaczego dostąpił zaszczytu reprezentowania Polski swoje urzędowanie rozpoczął od klęcznika. Nic dziwnego, że butny gospodarz od razu narobił mu na głowę. Przykre jest tylko to, że przy okazji obraził kolejny raz Polaków.

 11. Goj mówi

  Jeszcze 6 lat i do władzy dojdą narodowcy. Przyszłą kadencję wygrają znowu żydzi, ale Polacy będą mieli już dość, bo zaczną czuć na własnej skórze, że są ludźmi drugiej kategorii.

  1. michu mówi

   Tylko, że wtedy już wyborów może nie być 😉

  2. Teresa mówi

   albo prawo wyborcze będą mieć tylko Żydzi,nieludzie tacy jak Polacy zostaną skoszarowani w obozach pracy

 12. rychu mówi

  Ujelo mnie to ze ambasador uwierzytelnil sie w jezyku idysz

 13. sten mówi

  Panie ambasadorze Magierowski nie nie , nie z tej samej rodziny bo moja nie sprzedawała dzieci do Oświęcimia by ratować własną skóre !!! Polacy walczyli a nie potulnie jak tchurzliwe barany szli na rzeź ! Polacy mają diametralnie odmienny kod kulturowy . Może pana rodzina nada się do zrównania do tej samej rodziny ?

  1. michu mówi

   On i tak nie czyta tego portalu. My tylko musimy iść rano do pracy, żeby zarobić na jego wypłatę ;).

 14. lol mówi

  W dawnych rodzinach (patrz np. rzymska familiae) w jej skład wchodzili też niewolnicy, a wiadomo że goye 'to zwierzęta na kształt ludzi (Talmud), które mają na utrzymanie Żydów pracować! A od czasu do czasu na zwierzęta można zapolować…

 15. Teresa mówi

  O Magierowski.Czy to ten którego Duda wysłał do USA aby lobbował za ustawą 447?Miał poróżnić Polonię amerykanską,aby ta nie walczyła za interesami państwa polskiego.No cóż,zdrajczyk sobie zasłużył na nagrodę

  1. michu mówi

   I dlatego będziemy musieli jeszcze więcej pracować na jego utrzymanie. Już nie tylko mąż i żona w rodzinie, ale i dzieci od najwcześniejszych lat. Pisać to se póki co możemy, ale podatki muszą iść bezwzględnie W końcu nagroda się należy;).

 16. Czesław mówi

  IZRAEL to nie historycy tylko prokurator decyduje o faktach
  Kwestie te zostały szczegółowo uregulowane w ustawie o zakazie zaprzeczania Holokaustowi nr 5746-1986. Penalizowane jest zaprzeczanie albo umniejszanie proporcji czynów popełnionych w okresie reżimu nazistowskiego, które stanowią przestępstwa przeciwko Żydom lub przestępstwa przeciwko ludzkości, z zamiarem obrony sprawców tych czynów, ich poparcia lub zidentyfikowania z nimi.
  Kara pozbawienia wolności – 5 lat.
  Obowiązuje zakaz pochwalania lub wyrażania poparcia wobec przestępstw Nazistów. Penalizowanie jest również wychwalanie, popieranie lub identyfikowanie się z czynami popełnionymi w okresie reżimu nazistowskiego, które stanowią przestępstwa przeciwko Żydom lub przestępstwa przeciwko ludzkości.
  Kara pozbawienia wolności – 5 lat.
  Dodać należy, że prawidłowe i sprawiedliwe (correct and fair) oświadczenia/relacje zakazane przez ww. przepisy nie będą uznawane za przedmiot przestępstwa, o ile nie służą wyrażeniu poparcia dla sprawców przestępstw przeciwko Żydom lub przestępstw przeciwko ludzkości lub wyrażeniu identyfikacji z nimi. Oskarżać o ww. przestępstwa może tylko Prokurator Generalny lub wymagana jest jego zgoda na wniesienie aktu oskarżenia.
  źródło:
  wpolityce.pl(link zewnętrzny)

 17. Litwin mówi

  Ciekawe czy gdybym napisał że Polska chce zerwania wszelkich stosunków dyplomatycznych to czy to może grozić konsekwencjami w Polsce dla Polaka ?????

 18. Robert B. mówi

  Mają ten swój Izrael, ale wszędzie „są” i to „tysiąc lat”… Najwyraźniej mają jakieś plany wobec ludzkości… A potem… A potem… jest ryk i krzyk i rwanie kudłów „Haaatuuujcieeee naaas!”…

 19. Dariusz mówi

  Ja sobie nie przypominam żebym miał ścierwo żydowskie w rodzinie.Ode mnie wara! Jestem,byłem i umrę Polakiem.Nienawidzę żydów i tego zbrodniczego tworu,powstałego na terytorium PALESTYNY.

 20. Julia mówi

  A mnie ciśnie się na usta KURWA MAĆ !!!!!!

 21. jan mówi

  intergalactic575.wordpress.com/2018/07/24/nabici-w-butelke/
  Prezydent Lech Kaczyński Zdrada państwa i Narodu Polskiego mason , kryptosyjonista w Izraelu
  youtu.be/cOzhstifLsM

 22. Lutek mówi

  Jak ja nie lubie tych bandytow,mordercow,zlodzieji itd ktorzy tak perfidnie zyja naszym kosztem.Polacy zostalismy pozbawieni wszystkiego przez tych smierdzacych cymbalow.Nie mamay juz nic,dlatego zlaczmy sily aby pozbyc sie tego przekletego narodu itp

 23. Lucjan mówi

  To juz Wy tez nie publikujecie prawdy?Swiat zwaryjowal wszedzie klamstwo i obluda!!!

 24. Robert mówi

  Normalnie rodzina Clintonów i kolekcja czarnych kondonów w każdym miejscu świata

 25. OZ mówi

  Żydzi to ani bracia, ani sąsiedzi, a tym bardziej nie są „rodziną” – są to najeźdźcy i ich miejsce bytu to Izrael, a jak ambasador Rp. sądzi inaczej to wont do Izraela na zawsze.

 26. jagoda mówi

  Panie ambasadorze! jak tak to my też chcemy taką ustawę „ישראל מדינת הלאום של העם היהודי” „Polska jest państwem dla narodu polskiego”
  Zbada Pan czy się spodoba?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.