Ambasador RP w Belgii na przyjęciu z Ludmiłą Kozłowską. Kuriozalne wyjaśnienie ambasady

Ludmiła Kozłowska z amabasadorem RP w Belgii Arturem Orzechowskim/ fot. twitter
11

– B. miło poznać JE Ambasadora RP przy Belgii p Artura Orzechowskiego i wspólnie śpiewać kolędy! Dołączam się do życzeń p Ambasadora, aby Polska była bezpieczna. Mam nadzieję, że bez zagrożenia, jakie ewidentnie stanowię, jest już o krok bliżej Wesołych Świąt, rządowi RP również! – napisała wczoraj na Twitterze Ludmiła Kozłowska, prezes Fundacji Otwarty Dialog wydalona z Polski i oznaczona najwyższym alertem w systemie SIS. Kozłowska załączyła do wpisu swoje zdjęcie z ambasadorem .

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po opublikowaniu wpisu w sieci rozpętała się burza. Pytano, jak to możliwe, ze ambasador RP spotyka się i fotografuje z taką osobą. Pojawiły się też sugestie, że zdjęcie zrobiono na przyjęciu w ambasadzie RP. Okazało się jednak, że impreza odbywała się w Domu Polski Wschodniej. To placówka utworzona w 2009 roku decyzją marszałków pięciu województw Polski Wschodniej jako ich wspólne przedstawicielstwo w Brukseli.

Na wczorajszym przyjęciu wigilijnym obecni byli pracownicy Komisji Europejskiej, posłowie do Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej, Europejskiego Komitetu Regionów, NATO, Stałego Przedstawicielstwa Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej, Ambasady i Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej w Królestwie Belgii, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz wielu innych międzynarodowych instytucji. I do kompletu Ludmiła Kozłowska, która pochwaliła się zdjęciem z ambasadorem RP, a także poinformowała, że ambasador pytał o jej sytuację.

– Stanowczo sprzeciwiam się atakom na p Amb. Orzechowskiego. Przesympatyczny człowiek, kulturalnie rozmawialiśmy i złożyliśmy sobie życzenia, pytał o moją sytuację. Jak normalni ludzie, tym bardziej w Święta. Potrzeba takich reprezentantów Polski w świecie! A za hejterów mi wstyd – napisała Kozłowska na Twitterze.

Sytuacja jest kuriozalna. Wydalona z Polski prezes fundacji, w sprawie której trwa śledztwo prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, bryluje na salonach w towarzystwie ambasadora RP. Jakie wyjaśnienie przedstawiła ambasada?

– Organizatorem przyjęcia wigilijnego 5.12 był Dom Polski Wschodniej. Ambasador RP w Belgii zwrócił się o wyjaśnienie, jak doszło do udziału w imprezie działaczy skompromitowanej organiz. pozarządowej, którzy wykorzystali okazję do nieuczciwej manipulacji wizerunkiem dyplomaty RP – czytamy w oficjalnym stanowisku opublikowanym na Twitterze.

To są jakieś żarty. „Nieuczciwa manipulacja wizerunkiem dyplomaty”? Czyżby ambasador RP nie wiedział z kim rozmawia i z kim się fotografuje? Wszyscy wiedzą jak wygląda Ludmiła Kozłowska, a ambasador Orzechowski nie wie?

Zadaniem każdego ambasadora RP jest realizacja poleceń i wytycznych rządu RP. Jeśli ambasador działa wbrew tym zaleceniom, to należy go wymienić. Jeśli rząd go nie wymienia, to znaczy, że ambasador realizuje misję zleconą mu przez rząd. To takie proste. Albo więc ambasador Orzechowski zostanie odwołany ze stanowiska, albo jego rozmowa z Kozłowską jest realizacją wytycznych rządu. Tertium non datur.

Źródło informacji: twitter, eastpoland.eu

Przeczytaj też:

Balli Marzec: „Kramek to słup, a Ludmyla Kozlovska działa dla mafii!” [WYWIAD]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Gniewosz plamisty mówi

  natychmiast usunąć z urzędu ambasadora – zdrajcę

  1. sten mówi

   Ambasador wykonał tylko polecenie z centrali w Wa-wie, to takie trudne pojąć ? !
   PIS – przekształca się w partie centrową , matematyka wskazuje największe poparcie % = dłuższe rządzenie .
   Wartościi , ideały prawicy tylko im szkodzą – więc je odrzucają i tępią skrajną prawice !
   O 17 tej prezes ma wygłosić super ważne orędzie , będze o walce o JEDNOŚĆ bo to tylko jest drogą do he he sukcesu ?
   Najprościej … PIS zdradza wyszedł pod lewacką latarnie .

 2. Robert mówi

  Nieporozumienie zostało sprowokowane tym,że przed zdjęciem było spożywane,stąd zaćmienie ,wywołane belgijskim Blue Moon,em łechtającym podniebienie ,co zostało pewnie rozwiane, przez uwiecznienie fotą z pucharem, który ma po brzegi nalane,w rękach Ludmiły

 3. Robert mówi

  Ze zdjęcia widać też,że wszelkie drzwi otwierają się przed Ludą w Brukseli,ponieważ za plecami ma plecak od Angeli,z którym się nie rozstaje,podobnie jak z pucharem,niemieckim awatarem

 4. jacek mówi

  skandalem to jest to że ten ambasador jeszcze nie wyleciał na zbity pysk, ale co się dziwić, PIS to dno !

 5. MSW mówi

  Poznałem kiedyś taką Ludę we Flamingi, już będzie dobre dwadzieścia lat temu. Hej! Co to była za dziewczyna, do dziś wspominam jej pieszczoty. Za dwieście złotych miałem „prawie do nieba wzięłaś mnie a wtedy padał deszcz”.

 6. kama mówi

  DLACZEGO AMBASADORAMI Z RAMIENIA POLSKI SĄ PRAWIE W 100% SAMI ZYDZI??????? PiSie tępy za kŁamstwa, chamstwo i cynizm oraz qrwskie podwyzki energii itd. będziecie widzieć wygrane wybory jak swinia niebo! DOŚĆ!!! AMBASADOR usa ZYDÓWKA, RZĄDZI WAMI JAK MERKEL TUSKIEM I ŻADA KASY OD POLSKI DLATEGO ROBICIE PODWYzKI ENERGII, ZEBY ZASPOKOIC ZORZETĘ I JEJ MOCODAWCOW. SZKODA SŁOW MATOŁKI. GLOSOWALAM NA WAS I NA NASTRĘCZONEGO NAM PRZEZ KACZYNSKIEGO DUDĘ NA PREZYDENTA ALE NIGDY JUŻ WIĘCEJ!

  1. klamcy ! hipokryci !! mówi

   popis + przystawki to jedna grupa , wymieniaja sie co jakis czas i graja glupa !!

 7. j-da mówi

  Pisze Sakiewicza „Niezależna”, ze zdjęcie jest manipulacją. G…prawda – to jawna demonstracja siły odradzającej się unii wolności, która w dyplomacji stanowi już jeden geremkowy monolit z prezydentem, Glińskim i Ciaputorowiczem na czele. To pokazanie pozostałym, że…. „mogą im skoczyć”

 8. Robert mówi

  Czy ta pani za plecami ma cały Majdan w plecaku?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.