Ambasador Izraela znowu atakuje Konfederację: „Wypowiadają się przeciwko Żydom. Mam prawo powiedzieć coś przeciwko nim”

ambasador Izraela Alexander Ben Zvi/ fot. screen
13

Ambasador Izraela Alexander Ben Zvi udzielił wywiadu „Super Expressowi”, podczas którego po raz kolejny zaatakował Konfederację twierdząc, że jest to ugrupowanie antysemickie i z tego powodu on, jako Żyd, ma prawo wypowiadać się przeciwko Konfederatom.

Wywołał pan małą burzę, kiedy stwierdził, że wejście Konfederacji do polskiego Sejmu jest dla pana problemem. Nie brakowało krytycznych głosów, że jako ambasador nie powinien komentować pan polskiej polityki – powiedział prowadzący wywiad Tomasz Walczak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To ludzie, którzy mają antysemickie poglądy i wypowiadają się przeciwko Żydom. Jestem nie tylko dyplomatą, ale także Żydem, więc jeśli wypowiadają się przeciwko mnie, to mam prawo powiedzieć coś przeciwko nim – odparł Ben Zvi. Dodał też, że Konfederacja może stać się „problemem” polskiej polityki.

Zobaczymy, jak będą się zachowywać w Sejmie. Jeśli tam będą powtarzać swoje antysemickie slogany, będzie to problem – oświadczył ambasador.

Mój komentarz: Moim skromnym zdaniem Konfederacja powinna wysłać ambasadorowi Izraela jakiś miły prezent w podziękowaniu za jego ataki. Ambasador Ben Zvi właśnie uciął wszelkie spekulacje osób, które doszukiwały się wśród Konfederatów antypolskiej V kolumny. Dlaczego? Dlatego, że oskarżenie o antysemityzm to najlepsza laurka, jaką można wystawić polskiemu politykowi. Żydowska gra przy pomocy pałki antysemityzmu polega na tym, że uderza się nią w tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają polski interes narodowy i nie zgadzają się na żadne żydowskie fanaberie. Ambasador Ben Zvi zupełnie nie przejmuje się tym, że ocena polskiej sceny politycznej nie jest jego rolą i wywija pałką antysemityzmu od pierwszego wywiadu w „Gazecie Wyborczej”. Ale to już nie działa tak jak kiedyś. Wprost przeciwnie.

Gdyby ambasador Ben Zvi nie atakował Konfederacji, byłabym zaniepokojona. Ale atakuje i możemy spodziewać się, że zrobi to jeszcze nie raz. On chyba jeszcze nie rozumie, że Konfederaci nie boją się takich ataków, a Polacy już wiedzą, jak działa pałka antysemityzmu. Żydzi pokazali, co potrafią, urządzając nagonkę na Polskę po nowelizacji ustawy o IPN. I przeholowali. Strach przed łatką antysemity już nie działa.

Źródło cytatów i cały wywiad: Super Express

Zobacz też:

Nowy ambasador Izraela w RP atakuje Konfederację i znieważa Brygadę Świętokrzyską

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zdzislaw mówi

  Może ktoś powie temu biednemu Żydowi ze zanim się weźmie za wypowiedzi polityczne a nie prywatne jak on to twierdzi, bo przecież jako Ambasador jest gościem w Państwie, gdzie przebywa i wszystko co mówi w publicznych wypowiedziach a takimi są jego wypowiedzi w telewizjach, gazetach a być może tego nie wie?
  Konwencja Genewska dotyczącą relacji dyplomatycznych, a dokładniej jej Art.41 punkt 1 pierwszy zabrania – non ingerowanie dyplomatom w ingerencje Państw gdzie są gośćmi – reprezentantami.
  Być może zbyt dużo zadamy od tych pseudo reprezentantów, którzy swój interes prywatny opowiadają każdemu kto ich o to zapyta, chciałbym widzieć to samo zachowanie u nich w Izraelu.

  1. Anonim mówi

   Bardzo trafna wypowiedż ,brawo.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Czyż nie jest to najlepsza rekomendacja dla Konfederacji ?!

 3. Lukkor mówi

  Problem jest w tym, że Polacy nie wiedzą co robią i mówią żydzi, ponieważ w mediach głównego nurtu mówi się tylko o antysemityźmie. W szkołach na WOSie uczą od razu co to antysemityzm oraz że nie ma niczego gorszego.

  1. Jacek Międlar mówi

   Gdy przyśle do nas tekst to z radością go opublikujemy.
   Pozdrowienia 🙂

 4. Adam mówi

  O.TADEUSZ WTÓRUJE ATAKUJĄC : O. Tadeusz Rydzyk CSsR w wywiadzie dla propartyjnego tygodnika „Sieci” ostro zaatakował Konfederację. Powiedział, że jest nią „bardzo rozczarowany” oraz że „szkodzi Polsce”. https://www.radiomaryja.pl/tag/jonny-daniels/

 5. Robert B. mówi

  Centra decyzyjne żydostwa ubzdurały sobie, że po tzw. holokauście zrobią z siebie święte krowy i będę bez przeszkód realizować swoje plany polityczne wobec gojów.

  Nie przyniesie to żadnych rezultatów, no może odwetu na nich w jakichś wojennych warunkach, które oni w wielu momentach historii prokurowali. Przypominam, że ten ich słynny holokaust też miał miejsce w czasie wojny. W takich warunkach żadne szantaże holoszmirami o absolutnej wyjątkowości holokaustu nie będą działały.

 6. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Satanista atakuje obrońców Prawa Bożęgo-X Przykazań.Konfederacja zawsze wierna Bogu i Ojczyźnie.

 7. Zbigniew mówi

  Jest ot tak po prostu glupi wiesniak i nic wiecej a pis musi sie go szybko pozbyc, gdyz jest dla nich juz jak zydowska kula u nogi. W dodatku glupi.

  1. Mariako mówi

   A co to się stało , że ambasada Izraela w w-wie zamknięta?

 8. Pioter mówi

  Nie ma co robić afery. Konfederacja wypowiedziała się krytycznie na temat żydów. Ambasador Izraela wypowiedział się krytycznie na temat Konfederacji.

 9. Łukasz mówi

  Trzeba im mówić, że to jest ich problem, że gdy mówimy o żydach-złodziejach to oni myślą że to o wszystkich żydach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.