Ale jaja! Brat i asystent Elżbiety Bieńkowskiej zatrzymani przez CBA

Elżbieta Bieńkowska/ fot. screen
0

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś (11.03.2019) sześć osób podejrzanych m.in. o popełnienie oszustw na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych. Wśród zatrzymanych jest brat komisarz UE Elżbiety Bieńkowskiej, Jarosław M., oraz jej były asystent Lech B.

Ustalenia śledczych wskazują na usiłowanie wyłudzenia 10 mln zł z beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw oraz wyłudzenie z NCBR ponad 2 mln zł. Postępowanie obejmuje także podejrzenie powoływania się na wpływy u osób publicznych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej popełniającej przestępstwa gospodarcze oraz karno-skarbowe i pranie pieniędzy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według oświadczenia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marty Zawady-Dybek Lech B. popełnił szereg przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu, w tym dotyczących wyłudzenia kredytów i dotacji unijnych. Miał też powoływać się na wpływy. „Zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostaną przeprowadzone czynności z ich udziałem” – powiedziała rzecznik. Poinformowała też, że w miejscach zatrzymań prowadzone są przeszukania.

Skomentujemy to cytatem z komisarz Bieńkowskiej: Ale jaja! Ale jaja!

Źródło informacji: pap

Zobacz też:

Prezydent Dulkiewicz na zakupach: wódka, dwie cole, trzech ochroniarzy [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.