Albert Stankowski dyrektorem Muzeum Getta Warszawskiego. Czego możemy się spodziewać?

getto warszawskie/ fot. arch.
10

Podczas dzisiejszej konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Morawiecki poinformował o utworzeniu Muzeum Getta Warszawskiego. Na dyrektora nowej placówki minister Gliński powołał Alberta Stankowskiego, szczecińskiego historyka i byłego pracownika Muzeum POLIN. Czego możemy się spodziewać po tej nominacji?

Osiągnięci naukowe dyrektora Stankowskiego nie prezentują się imponująco i dotyczą emigracji Żydów z Polski po 1944 r. Czy osoba zajmująca się powojennymi zmianami demograficznymi jest właściwym kandydatem na stanowisko dyrektora Muzeum Getta Warszawskiego?

Według informacji dostępnych w Internecie największym osiągnięciem Stankowskiego jest portal Wirtualny Sztetl, którego właścicielem jest Muzeum POLIN. Stankowski nie jest już pracownikiem POLIN. W jakich okolicznościach rozstał się z tą placówką, w której pełnił funkcję kierownika działu zbiorów niematerialnych? Czy minister Gliński o to zapytał?

Ciekawie wygląda też informacja dotycząca powstania portalu Wirtualny Sztetl. W Wikipedii znajduje się następująca wzmianka: „Obraz historii i relacji polsko-żydowskich został zbudowany dzięki wysiłkowi wielu instytucji, organizacji i osób prywatnych. Źródłem informacji był m.in. portal Polin Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, JRI Poland, a także portal społeczności lokalnej jewish.org.pl”.

Portal Polin stworzony przez FODŻ już nie istnieje. Według informacji zamieszczonych na stronie fundacji znajdowały się na nim materiały dotyczące historii społeczności żydowskiej w Polsce. Oprócz tekstów informacyjnych na portalu zamieszczone były wspomnienia i archiwalne fotografie. Dziwnie to wygląda. Czyżby materiały te po prostu „przewędrowały” na Wirtualny Sztetl i dzięki tej wędrówce Albert Stankowski został okrzyknięty „pomysłodawcą i pierwszym koordynatorem projektu”?

Czym zatem będzie Muzeum Getta Warszawskiego zarządzane przez specjalizującego się w badaniu powojennej demografii administratora portalu zbudowanego w oparciu o materiały z innych portali? Muzealną placówką z prawdziwego zdarzenia, czy kolejną drogą zabawką chodzącą w „pożyczki”?

“Ja bym chciał, żeby ta instytucja mówiła o wzajemnej miłości dwu narodów, które tu spędziły, w tym miejscu, na ziemi polskiej, 800 lat. Że to będzie solidarność, braterstwo, także prawda historyczna z wszystkimi jej aspektami. Jesteśmy na to otwarci, nie mamy nic do ukrycia, tak samo jak strona żydowska. Wierzę, że to będzie instytucja dobrej woli z wszystkich stron, które będą zaangażowane w jej budowę” – powiedział minister Gliński.

A ja bym chciała, żeby minister Gliński przestał opowiadać głodne kawałki i wrócił do tableta. Im szybciej, tym lepiej.

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Jak Muzeum POLIN i Agora SA „pożyczyły” cudzą pracę i postanowiły udawać Greka

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. goj mówi

  Muzeum dopiero w planach, dyrektor już jest i pewnie dyrektorską pensję już zaczął pobierać. Żyliśmy z żydami razem 800 lat – proszę wymienić chociaż jeden rok tej miłości. Nie, to będzie za trudne – proszę podać choćby miesiąc.

  1. z-k mówi

   Panie Goj! Nie bądź pan taki humorysta. Jak można obliczać czas miłości tasiemca, świerzbu czy kleszcza z Żywicielem?

  2. Bronisław mówi

   W Getcie warszawskim sporo było żydowskich chrześcijan (mieli nawet swój kościół). Sporo było małżeństw mieszanych i społecznie Żydzi na tym korzystali. Niechęć polsko-żydowska miała religijny podtekst, a nie rasistowski jak w Niemczech. I tego się dziś trzymajmy. I to powinno muzeum promować, to co nas łączy, a nie dzieli.

 2. Zbulwersowany mówi

  To już jest skandal ! To zwykłe chamstwo ! Jak można za polskie pieniądze budować okupantom żydowskim kolejne muzea i miejsca pamiątkowe. Czy oni pobudowali Polakom choć jeden pomnik, muzeum czy sanktuarium w dowód dziękczynienia za gościnność czy też w dowód ich przeprosin za masowe zbrodnie na Polakach ich zwyrodniałych rodaków ?! To zwykła hucpa i wazeliniarstwo. Żadnej symetrii w tych koszmarnych, sado-masochistycznych, zbrodniczo-ofiarnych relacjach ! Okupanci Polaków idą dalej na całego !

 3. D. mówi

  noooo kolejne muzeum zydowskie, dla mniejszosci narodowej piętnaste muzeum na koszt Polaków!!!! Gliński co ty nikczemniku odwalasz???!! A GDZIE SĄ MUZEA POLSKI!!???? GDZIE SĄ MUZEA HISTORII POLSKI!!???? GDZIE SĄ TAKIE MUZEA DO QRWY NĘDZY!!!!! MINISTRZE GLINSKI BIEgAJĄCY BEZWSTYDNIE W JARMULE ZA ZYDOWSKIM SIERŻANCINĄ- DYZMĄ- JONNY DANIELSEM JAK CIEŃ!! OPAMIĘTAJ SIĘ SZKODNIKU PASOŻYTUJĄCY NA POLAKACH!!!PANIE KACZYŃSKI GDZIE SĄ MUZEA HISTORII POLSKI!!!??? DLACZEGO PANSKI PROTEGOWANY, SZKODNIK ZYDOWSKIEGO POCHODZENIA GLINSKI, NISZCZY W POLSCE I NA SWIECIE KULTURĘ, HISTORIĘ I TOŻSAMOŚC POLSKI!! DLACZEGO OKRADA POLAKÓW Z NASZYCH PODATKÓW I NOSI BEZ PRZERWY MNIEJSZOSCI ZYDOWSKIEJ KASĘ W ZĘBACH NA ICHNIEJSZE CMENTARZE, MUZEA, GMINY WYZNANIOWE, PENSJE ZA BEZROBOCIE ITD.!!!??? DLACZEGO POLSKIE CMENTARZE , POLSKICH BOHATERÓW GROBY SĄ ZANIEDBANE I TYLKO POLACY POLSKA MŁODZIEZ JEZDZI I WŁASNY KOSZT PORZĄDKUJE CMENTARZE WE LWOWIE, WILNIE I W STU INNYCH MIEJSCACH!!! DLACZEGO GLINSKI NIGDY ZŁOTÓWKI NIE DAŁ NA POLSKIE NEKROPOLIE A ZYDOM, RAZ PO RAZ PO STO MILIONÓW!!! DLACZEGO ZYDOWSKA MŁODZIEZ KTÓRA BEZ PRZERWY DO POLSKI JEST WOZONA Z IZRAELA NIGDY NIE SPLAMILA SIE UPORZĄDKOWANIEM ICH ZYDOWSKICH CMENTARZY!!!??? DLACZEGO ZNÓW POLACY MAJĄ TO NA WŁASNY KOSZT ROBIĆ !! DLACZEGO NAS OKRADACIE TZW DOBRA ZMIANO??/!!! PORZĄDEK RZECZY ODWRÓCONY WE ŁBACH MACIE!!! NAJPIERW POLACY I DLA POLAKÓW POTEM JAK WSZYSTKO DLA POLAKÓW ZUDUJECIE I UCZCICIE PAMIĘC POLAKÓW TO DOPIERO POTEM MOZECIE COS DAWAC MNIEJSZOSCIOM NA ICH PRYWATĘ!!!! nAJPIERW POLAKOM BO MNIJSZOSCI ZYJĄCE W POLSCE NALEZĄ DO POLSKI I NIE MA POTRZEBY I CYNICZNYM JEST BY JE WYRÓZNIAC I WYNOSIC PONAD POLSKĘ PONAD POLAKÓW!!!!

 4. Spostrzegawczy mówi

  Żydzi mają faktycznie prawie całą Polskę w kieszeni, a jeszcze im mało. To zdrajcy im dalej finansują muzea, cmentarze, banki ( GP Morgan) , kopalnie ( zlikwidowana przebogata w złoża “Krupiński” ma przejść w szpony Żydów brytyjskich ) itd. itp. A naród śpi dopóki Żydzi znowu nie wybudzą go i nie wrzucą w jakiś unicestwiający krwawy bój, w krwawą wojnę czy w krwawe powstanie.

 5. Włościanka mówi

  Wstyd i hańba! Znowu zamarzło na ulicach kilkudziesięciu ludzi bezdomnych a rząd szasta naszymi podatkami na obcą nację! Przecież te wszystkie pieniądze zlikwidowałyby bezdomność w jeden dzień. 100 mln. na cmentarz żydowski lekką rączką dają a na Powązki; podtykanie puszki biednym babciom co to od ust sobie odejmą a wrzucą. Co to ma być? To jeszcze Polska czy już Polin? Dlaczego nie ma naszej partii?

 6. Janusz I mówi

  O jakiej to miłości dwu narodów powiada Gliński? I on miał być fachowym premierem?????

 7. Ania mówi

  Z internetu – wpis internauty nt tego Muzeum:

  Na temat tego muzeum wypowiedział się niejaki Gliński (obecnie na posadzie “ministra kultury”): “To jest muzeum państwowe, powołane przez polski rząd, muzeum, które się wpisuje w naszą politykę historyczną (…) To jest instytucja, o której myślimy od pewnego czasu. Z profesorem Śpiewakiem, we wrześniu zeszłego roku, rozmawialiśmy na ten temat, on jest inspiratorem, natomiast państwo polskie, minister kultury, podjął się zorganizowania. W listopadzie zeszłego roku, publicznie, na obchodach jubileuszowych Żydowskiego Instytutu Historycznego, ten projekt zapowiedziałem. (…) Ja bym chciał, żeby ta instytucja mówiła o wzajemnej miłości dwu narodów, które tu spędziły, w tym miejscu, na ziemi polskiej, 800 lat. Że to będzie solidarność, braterstwo (…)”. Znaczy: na polecenie Żyda (Śpiewak) szabesgoj (Gliński) będzie za pieniądze polskiego podatnika budował przybytek “miłości” (a jak by komu tej sodomii było mało, to na deser dostanie “solidarność” i “braterstwo”).

  11 godzin temu / wwm

 8. rychu mówi

  Glinski to albo ukryty zyd albo szabesgoj

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern