Akcja porządkowania mogił żołnierzy podziemia niepodległościowego w Lublinie

1

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Lubelski zaprasza na akcję uporządkowania i udekorowania mogił żołnierzy podziemia niepodległościowego na lubelskich nekropoliach. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 29 października 2023 roku w Lublinie. Start wydarzenia o godzinie 11.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej – przed główną bramą prowadzącą do kaplicy cmentarnej, wejście od ul. gen. Władysława Andersa.

Najpierw będziemy czyścić tablice upamiętniające Bohaterów z okresu II wojny światowej i okresu powojennego, które wmurowane są w kaplicę cmentarną. Później udamy się przed mogiłę żołnierzy niepodległościowego podziemia zbrojnego pomordowanych przez sowietów i ich pomocników na Zamku Lubelskim. Następnie przejdziemy na groby poprzednich prezesów Okręgu Lubelskiego ZŻNSZ śp. Ludwika Meresty oraz Stanisława Pupka. Kolejnym punktem będzie najstarsza lubelska nekropolia przy ul. Lipowej, gdzie spoczywają żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych. Później udamy się na cmentarz przy Drodze Męczenników Majdanka, by uporządkować kolejne mogiły.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wydarzenie współfinansowane jest ze zbiórki publicznej „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”, organizowanej przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego https://www.fkw.edu.pl.

Przeczytaj także:

W Puźnikach odnaleziono masowy grób Polaków pomordowanych przez Ukraińców

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. W K mówi

    Fundacja Wołyń Pamiętamy zaprezentowała zdjęcia swoich zniczy z różnych cmentarzy. Bardzo ładnie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.