Ahmet R. zabił, ale nie pójdzie do więzienia. Kuriozalny wyrok niemieckiego sądu

Temida/ fot. pixabay.com
3

19-letni Ahmet R. pobił mężczyznę na ulicy. W wyniku pobicia ofiara zmarła. Sędzia Ulrike Grave-Herkenrath skazała Ahmeta R. na dwa lata więzienia w zawieszeniu uzasadniając, że pobyt za kratami będzie dla niego demoralizujący. Ahmet R. ma też odpracować 10 godzin prac społecznych tygodniowo i uczęszczać na zajęcia z treningu radzenia sobie z własną agresją.

Do ataku doszło w mieście Bergisch Gladbach koło Kolonii. Oskarżony zeznał, że w sierpniu ubiegłego roku zaatakował osobę, którą uznał za bezdomną. Zrobił to, by zdobyć szacunek u swoich przyjaciół. Zaatakowany Thomas K. dostał cios, po którym upadł na ziemię i złamał czaszkę. Po rozboju znajomi Ahmeta „świętowali” pobicie – podają niemieckie media. Dzień później zaatakowany mężczyzna zmarł w klinice w Kolonii-Merheim.

Prokurator domagał się kary 2 lat i ośmiu miesięcy bezwzględnego więzienia. Sędzia stwierdziła, że w więzieniu Ahmet R. może jeszcze bardziej się zdemoralizować, a ścisła opieka podczas okresu próbnego będzie bardziej skuteczna.

Nasz komentarz: Może w ogóle zlikwidować więzienia, bo są demoralizujące? A nie, nie można zlikwidować więzień, bo trzeba do nich wsadzać takich „przestępców” jak Jayda Fransen, Paul Golding i Tommy Robinson.

Nie zapominajmy też o niemieckim dziennikarzu Michaelu Stürzenbergerze, który co prawda za kraty jeszcze nie trafił, ale został skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata za opublikowanie na Facebooku zdjęcia ze spotkania nazistowskich dygnitarzy z wielkim muftim Jerozolimy Muhammadem Aminem al-Husajnim oraz opisanie związków islamu z nazizmem w artykule „Hakenkreuz i Półksiężyc”. Jednak gotowi jesteśmy założyć się, ze prędzej do więzienia trafi Stürzenberger niż Ahmet R.

Europa Zachodnia weszła w fazę wsadzania za kratki za poglądy i mówienie prawdy, a prawdziwi przestępcy pozostają bezkarni. Najwyżej trafią na trening radzenia sobie z własną agresją.

Źródło: tvp.info

Przeczytaj też:

Niemiecki dziennikarz skazany na 6 miesięcy więzienia za artykuł o współpracy muzułmanów z nazistami

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Henryk mówi

  No chcą zahartować Niemców by potem lepiej i skuteczniej mścili się na Arabach ramie w ramie z ..ydami,
  bo podejrzewam że wpuszczenie tego motłochu tutaj ma konkretny cel w przyszłości i odpalenie wszystkich jak w latach 39-45 tylko teraz to nie będą ydzi a Araby.
  Co do samych Arabów odnoszę wrażenie że większość jest tutaj w innym celu niż ucieczka przed wojną.

 2. Andrzej mówi

  Nie zapominajmy ile w Polsce dostał ”Ahmed” za zabicie chłopaka w Ełku. Wg sądów nie tylko Niemców można
  bezkarnie zabijać, Polaków też.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.