ABW zatrzymała ukraińskiego szpiega

26.02.2022 r. - manifestacja proukraińska w Poznaniu / Jakub Kaczmarczyk - PAP
8

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali podejrzanego o szpiegostwo obywatela Ukrainy. Według informacji przekazanych przez polskie służby, Ukrainiec miał działać na zlecenie rosyjskiego wywiadu. Ukrainiec miał przygotowywać się do przeprowadzenia we Wrocławiu działań dywersyjnych takich jak podpalenie obiektów położonych w pobliżu infrastruktury krytycznej.

O sprawie na portalu X poinformował minister-koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak. We wpisie polityk umieścił link do oficjalnego komunikatu ABW w te sprawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– 31 stycznia 2024 r. funkcjonariusze Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu Delegatury ABW w Poznaniu przeprowadzili czynności procesowe w niezbędnym zakresie, podczas których zatrzymali ob. Ukrainy oraz dokonali jego przeszukania, jak również należącego do niego bagażu, ujawniając dowody planowanego przestępstwa – czytamy w komunikacie służb. – Czynności te skutkowały wszczęciem śledztwa, w którym zatrzymanemu przedstawiono zarzuty z art. 258 § 1 k.k. oraz z art. 130 § 7 i 8 k.k., tj. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym, a także planowania na zlecenie rosyjskich służb specjalnych działań na terytorium RP o charakterze dywersyjnym i sabotażowym, które miałyby polegać na podpaleniu obiektów we Wrocławiu. Za zarzucone podejrzanemu czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia – na wniosek prokuratury – zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo prowadzi Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu Delegatury ABW w Poznaniu pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło informacji: gov.pl

Zobacz także:

Jak zatruto umysły Ukraińców? Wykład Jacka Międlara [WIDEO]

Jak wojna na Ukrainie wpłynęła na świat? Wykład Piotra Korczarowskiego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kunegunda mówi

  Działającego na zlecenie sluzb okrainy- bandery!!!!

 2. zagłoba sum mówi

  Tylko jednego?.. Słabo. Latem 2022r zatrzymano 16 szpiegów rosyjskich. Dwunastu z nich był upadlińcami, rzekomo uciekającymi przed bombami Putina…

 3. zagłoba sum mówi

  Rzecz jasna, kurwimeNdia polskojęzyczne jakoś „zapomniały” napisać o tych 12 apostołach „przyjaźni” pisowsko-upadlińskiej…

 4. verizanus mówi

  Może zatrzymali go bo wyjątkowo spieprzył robotę i były podejrzenia, że celowo. Ku przestrodze dla innych 😉

 5. Krzysztof mówi

  Powinien być ukarany śmiercią i to na sposób jaki stosowali banderowcy. Osobiście wybrał bym najokrutniejszy. I taka kara powinna spotkać każdego , który działa jak on . BEZ LITOŚCI !

 6. Shadow mówi

  Gra pod publiczkę!Czyli „pic na wodę fotomontarz”

 7. Logika mówi

  Miałem napisać komentarz i to na dodatek dosyć długi, ale w koncu doszedlem do wniosku ze „mowa jest srebrem a milczenie złotem” Podsumuję więc jednym zdaniem. Obudźcie się Polacy i używajcie mózgu w czasie wyborów bo skończycie „z reka w nocniku ” jak w 1939 roku

 8. gość mówi

  Szpieg nazywał się Adam Bodnar?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.