Absurd! Zespół Rammstein oskarżony o „instrumentalizację i trywializację” Holokaustu [WIDEO]

teledysk Rammstein/ fot. screen
7

Niemiecki zespół Rammstein został oskarżony o „instrumentalizację i trywializację” Holokaustu w teledysku do utworu „Deutschland”. W wideo znalazły się sceny, w których członkowie zespołu ubrani w pasiaki zostają powieszeni na dziedzińcu obozu koncentracyjnego. Scena oczekiwania na egzekucję została wykorzystana w krótkim filmiku zachęcającym do obejrzenia wideo. I zaczęło się!

„Taka inscenizacja jako skazanych na śmierć więźniów obozu koncentracyjnego jest przekroczeniem czerwonej linii” – powiedział dziennikowi „Bild” pełnomocnik rządu ds. walki z antysemityzmem Felix Klein. „Jeśli ma to tylko napędzić sprzedaż, jest to niesmacznym wykorzystaniem wolności artystycznej” – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Charlotte Knobloch, ocalała z Holokaustu i była przewodnicząca Centralnej Rady Żydów w Niemczech, powiedziała „Bildowi”, że „instrumentalizacja i trywializacja Holokaustu, jak w przypadku tego wideo, jest nieodpowiedzialna. Rammstein wykorzystuje w celach rozrywkowych cierpienie i mord milionów ludzi, co jest lekkomyślne i obrzydliwe” – stwierdziła.

Rzeczniczka Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie zaapelowała o odpowiedzialne podejście do pamięci o zamordowanych Żydach. Yad Vashem „nie krytykuje generalnie prac artystycznych przypominających o Holokauście” – zaznaczyła Iris Rosenberg w rozmowie z „Bildem”. Oświadczyła, że pełen szacunku sposób prezentacji może być uzasadniony, ale nie może obrażać, dyskredytować ani bezcześcić pamięci o Holokauście i nie może być tylko „zwykłym narzędziem” wykorzystanym do przyciągnięcia uwagi.

Mój komentarz: Obejrzałam teledysk i nie znajduję w nim nic, co byłoby „instrumentalizacją i trywializacją” Holokaustu. Wprost przeciwnie. Sceny, które wywołały atak na Rammstein pokazują jasno i wyraźnie, że sprawcami Holokaustu byli Niemcy, a nie Polacy, jak dziś Żydzi usiłują wmówić światowej opinii publicznej. Co więcej, sceny te pokazują, że nie tylko Żydzi ginęli w obozach koncentracyjnych. I może to jest przyczyną tego ataku? A może chodzi o to, że Żydzi chcą doprowadzić do sytuacji, w której nikt poza nimi nie będzie miał prawa w ogóle wypowiadać się na temat Holokaustu? Atak na Rammstein zaczął się zanim pełna wersja teledysku trafiła do sieci. I już był wrzask, że nie wolno, bo to „trywializacja”. Zatem zobaczcie teaser i pełną wersję teledysku i oceńcie sami. I jeszcze jedno, personifikacja Germanii w tym teledysku jest czarnoskóra. Ciekawe, prawda?

Źródło informacji i cytatów: dw.com

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Szokujące wytyczne do walki z antysemityzmem. Promocja judaizmu, przypisy do Biblii i zakaz stanowisk dla „antysemitów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. andzia mówi

  A może olać tych całych brzydów i ich przedsiębiorstwo holokaust. Rozliczyć za szkody, które sami wyrządzili, za mordy mieszkańców gościnnych krajów (mam na myśli Polskę), za rozgrabienie majątku narodowego Polaków.

  1. Wojciech mówi

   Niby jak chcesz to zrobić kiedy za nimi stoi Wielki Szatan – USA z całą swoją potęgą?
   Najpierw Chińczycy muszą przetrzepać tyłek Wielkiemu Szatanowi żeby przestał popierać żydów.

 2. Jakub mówi

  Przeciez to cała prawda…Tak,tak…Nie,nie,reszta pochodzi od złego…

 3. Paweł mówi

  Dzieła Rammstein są prymitywne artystycznie i podejrzane etycznie.
  Niby mamy tu prawdę i ironię, ale tłuk zapamięta „Deutschland, Deutschland über allen”… Nie wierzę, by przekaz tej piosenki był uczciwy.

  1. Paweł mówi

   Proszę o usunięcie mojego komentarza. Jest on nieuzasadniony. Właśnie czytam amerykańską interpretację tekstu i filmu.

 4. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Muzycy mogli się utożsamić z klerem katolickim,wszak niemieccy naziści zamordowali w obozach koncentracyjnych wiele tysięcy księży katolickich,nie tylko Polaków,ale z wielu innych narodów,także Niemców.

  1. sten mówi

   Oooo jako niemcy utożsamiają się i to jak, a to z;
   Main Kampf napisanym przez Jezuite, co w nienawiści do żydów to hitler był ledwie przedszkolakiem przy nim !
   Z Papierzem- Pius XII wsparł słowem i błogosławieństwem Adolfa Hitlera i naród niemiecki jako …..wybrany!
   zapewnił w 44 -45r-korytarz ucieczkowy cała wielka sieć punktów przezutowych tysiącom SSmanów uciekających przed sprawiedliwością . Ciekawe czym płacili Watykanowi, złotymi zębami …czy sztabkami po przetopieniu ?? Ile krucyfiksów monstrancji kielichów z tego powstało ho ho kto to wie ?
   Są też dumne zdjęcia biskupów niemieckich salutujących ,,haj hitler,, itd. itd

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.