ABSURD! Wielka Brytania: tępe noże, aby walczyć z falą zabójstw! Brytyjska firma znalazła sposób na zmniejszenie liczby przestępstw

Fot. Independent.co.uk
4

Jak podaje brytyjski portal, jedna z angielskich firm stworzyła kolekcję absurdalnych noży w ramach walki z falą ataków nożem w Wielkiej Brytanii. Pod koniec 2019 roku odnotowano, iż ilość tego typu przestępstw osiągnęła rekordowy poziom na terenie Anglii i Walii. Ponad 44 000 przestępstw zarejestrowanych przez policję zostało popełnionych przy użyciu noża lub innego ostrego narzędzia.

Komplet noży został „przetestowany wielokrotnie, aby upewnić się, że końcówka nie przebije skóry celowo lub w inny sposób” – zachwala producent. „Z rekordową liczbą incydentów związanych z nożami i zgłoszoną liczbą ofiar śmiertelnych, rząd brytyjski  postanowił przeklasyfikować noże kuchenne jako broń ataku w nowej ustawie o ofensywnej broni. Ustawa ta skłoniła niektórych sprzedawców detalicznych do wycofania poszczególnych modeli noży ze sprzedaży” – informuje komunikat prasowy.  Firma Viners wyszła zatem naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, wypuszczając na rynek serię noży niezdatnych do stania się narzędziem zbrodni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie jest to co prawda rysowanie kredą po ulicy, ale być może okaże się równie skuteczne? Prawdopodobnie, akcja miałaby o wiele większy sens, gdyby firma nie zainwestowała tyle w marketing. Cóż bowiem z tego, że angielska gosposia kupi nóż, którym się nie zatnie, jeśli potencjalny morderca będzie doskonale wiedzieć, których noży nie wybierać do napadu? Gdyby fakt ów zachowano w tajemnicy, element zaskoczenia mógłby się okazać całkiem owocny. Jeśli nawet Viners zyska poklask społeczeństwa za próbę walki i sprzeciwu, tępe noże nie staną się raczej ulubioną bronią napastników. I znów, zamiast skupić się na przyczynie problemu – kto i dlaczego atakuje obywateli i jak temu zapobiec – uwaga skupia się na korekcyjnych poprawkach rzeczywistości.

Źródło informacji: independent.co.uk

Przeczytaj również:

PE wzywa do zwiększenia presji na Polskę i Węgry oraz respektowania zasady pierwszeństwa prawa unijnego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Obywatelu,szczęśliwy mieszkańcu eurousraelskiego paradajsu,jeśli uważasz że umysł Twojego sąsiada jest zagrożeniem,bo jest zbyt ostry ,błyskotliwy,przenikliwy,zgłoś istnienie myśli nienawiści,skutecznie ją przytępimy,dzięki technologii 5G…Reklama powstała nie dla hajsu

 2. Janusz I mówi

  Do podrzynania szyi wystarczą.

 3. Janek mówi

  Przebije przebije… a taka rana tępą końcówką jest o wiele gorsza

 4. Sybilla mówi

  zidiocenie buraków z wyspy pod zdegenerowanymi genetycznie windsorami jest zadziwiajace

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.