Absurd! Minister Brudziński zamierza powołać zespół do walki z przestępstwami z nienawiści

Joachim Brudziński/fot. youtube
24

 

Minister Joachim Brudziński zwrócił się z prośbą do premiera Mateusza Morawieckiego o powołanie Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość – czytamy w dzisiejszym komunikacie opublikowanym na stronie MSW.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Celem działania Zespołu ma być wypracowanie założeń zmian obowiązujących przepisów, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści.

W skład Zespołu wejdą przedstawiciele m.in. MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratora Krajowego. Według projektu w pracach Zespołu mogą brać udział również przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną praw człowieka – podano w oświadczeniu.

Co na to premier Morawiecki? „Jest to bardzo dobra inicjatywa, ponieważ jakiekolwiek zło, które się, rodzi najlepiej jest tłumić, dusić w zarodku.”

Nasz komentarz: Ten zespół to tzw. robienie „łaski” unijnym politrukom w ramach ocieplania stosunków z Brukselą. Walka z „przestępstwami z nienawiści” to neomarksistowski pomysł na tłumienie wolności słowa i metoda zastraszania społeczeństwa. Do czego to prowadzi?

W Wielkiej Brytanii już wypracowano orwellowską formułę, która pozwala wsadzić za kratki każdego obywatela podpadającego pod „incydent z nienawiści”. Policja definiuje go jako działanie, które przez ofiarę może być uznane za motywowane wrogością, nienawiścią lub uprzedzeniem ze względu na niepełnosprawność, identyfikację gender, rasę, orientację seksualną lub wyznanie. Nawet jeśli działanie nie stanowi przestępstwa, policja zachęca do jego zgłoszenia, co oznacza, że  ściga się sprawcę nie za popełniony czyn, ale za domniemane przyczyny popełnienia czynu. Wystarczy, żeby ofiara lub świadek „incydentu” uznały, iż motywacja sprawcy wynika z jego uprzedzeń i nietolerancji.

Na stronie Metropolitan Police zamieszczono instrukcję rozpoznania i zgłoszenia „przestępstwa z nienawiści” i „incydentu z nienawiści”. W instrukcji zaznaczono też, że ściganie takiego rodzaju przestępstw i incydentów jest dla policji działaniem o charakterze priorytetowym. W Londynie zatrudniono 900 specjalistów zajmujących się wyłącznie tego typu sprawami. Jaki jest tego efekt? W stolicy UK nastąpił gwałtowny wzrost liczby przestępstw z użyciem broni palnej i noży, a Metropolian Police ostrzega, że ma za mało środków do walki z tymi przestępstwami, bo rząd od lat tnie fundusze. Jeśli do tego część z tych funduszy idzie na ściganie sprawców „incydentów z nienawiści”, które w ogóle nie są przestępstwami, ale są traktowane priorytetowo, to mamy taki oto obrazek: policja ugania się za osobami, które naubliżały komuś na ulicy, a tymczasem bandziory hulają w najlepsze.

A teraz zobaczcie, w jaki sposób policja namawia do zgłaszania rzekomych „przestępstw i incydentów z nienawiści”. Zamiast patrolować ulice i czuwać nad bezpieczeństwem obywateli, policjantki i policjanci tańczą do melodii „Y.M.C.A”, czyli nieformalnego hymnu gejowskiego. A przekazem tego żenującego występu jest hasło „Pozbądź się przestępstw z nienawiści. Zgłoś je policji”.

Przeczytaj też:

„Mowa nienawiści” i „zero tolerancji”, czyli Joachim Brudziński na manowcach politycznej poprawności

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Nie no, może to dobrze. Może skończy się antypolonizm, antykatolicyzm, bo rzeczywiście tego jest już trochę dużo. No i może w końcu z przestrzeni publicznej znikną czerwone gwiazdy i socjaliści wraz z komunistami.

  1. Extera mówi

   Zgadzam się, może to być obosieczna broń, gdy sądy będą działały sprawniej, czy może wystarczy pouczenie po wyjściu z aresztu?

  2. amerro mówi

   OD KIEDY TO ANTYKATOLICYZM, POLONOFOBIA, POLAKOŻERCZOŚC, ANTYPOLONIZM, DONOSZENIE NA POLSKĘ, OPLUSKWIANIE POLSKI I POLAKÓW, KŁAMSTWA HISTORYCZNE, PRZYPISYWANIE POLAKOM NAJGORSZYM ZOOOLOGICZNYCH WRĘCZ CECH JEST W POLSCE I POZA JEJ GRANICAMI JEST CHOC UZNANE ZA NIEGODNE!!!! PRZECIEŻ BRUDZINSKI CHCE ABY TO CZEGO W POLSCE NIE MA CZYLI ANTYSEMITYZM, FASZYZM, NAZIZM BYŁY TĘPIONE!!!! OCKNIJ SIE! ONI PRAWDĘ NAZYWAJĄ ANTYSEMITYZMEM, MIŁOŚC DO POLSKI-OJCZYZNY NAZYWAJĄ NACJONALIZMEM, FASZYZMEM, NAZIZMEM!

 2. Pan Kracy mówi

  „…Zespołu do […] Przeciwdziałania […] Ustrojów Totalitarnych…”
  O, to, to! Liczę, że pierwszym działaniem tego zespołu będzie delegalizacja Partii Razem i skazanie jawnego komunisty Zandberga. Będzie ściganie „faszystów” jak Międlar lub Braun czy prawdziwych komunistów?

 3. Leszek mówi

  Chcą nas narodowców zniszczyć i przestraszyć byśmy bali się bronić naszego kraju przed innymi nacjami. ALE MY KREW JAK BĘDZIE TRZEBA PRZELEJEMY BY OBRONIĆ POLSKI DLA NASZYCH DZIECI I NAS SAMYCH.

 4. Ania mówi

  Kolejny pupil ze „stajni” Ojca Rydzyka. Żyd czy dwużydzian ?!

 5. Spostrzegawczy mówi

  Jak PIS nie wprowadzi penalizacji za antykatolicyzm i antypolonizm i nie usunie penalizacji za tzw antysemityzm, która jest skandalicznie i nachalnie nadużywana przez Żydów do walki przeciw mówieniu prawdy o nich , to posłowie PIS – u jako pierwsi powinni odpowiadać przed Trybunałem Stanu w przyszłej Wolnej Polsce za propagowanie apartheidu rasistowsko-religijnego. A poza tym przy tak hucpiarskim podejściu do tematu dobrze pojętej wolności słowa, przy groźbach w stronę Marszu Niepodległości i partii i organizacji patriotyczno-narodowych PIS czeka wkrótce ten sam los co całej palikociarni.

  1. piotr mówi

   I beda.

 6. Przebiśnieg mówi

  Czyżby PIS chciał faktycznie oddać resztki Polski Żydom i w związku z tym chce zakneblować usta wszystkim Polakom ?! Non possumus !

 7. Robert mówi

  Dlaczego tylko międzyresortowych…?Najlepszym prezesem bedzie pan Niesiołowski!

 8. Hammurabi mówi

  To będzie kolejny przepis kneblujący ludzi. Tyle tylko, że Polacy, to nie zidiociali Anglicy, czy Szwedzi. Nie będzie „mowy nienawiści”. Będą zdecydowane działania i brak świadków.
  Śmiem twierdzić, że na tak daleko idące zniewolenie, rząd będzie sobie mógł pozwolić stawiając czołgi na ulicach. Tyle, że postawi nie polskie czołgi. A wówczas…
  Przypominam o ustawie 1066 podpisanej przez szczynukowicza.

  1. michu mówi

   No co. To co w 81 r tyle ze bez moralnego (dla podpuchy ) wsparcia Zachodu.

  2. Hammurabi mówi

   Właśnie, że moralne i nie tylko wsparcie zachodu będzie. Pisałem już o prawdziwej polityce obłudników z zachodu Europy. Historia zachowała wszystkie ich niegodziwości, zdrady i podłość.
   Ta ostatnia w znacznej mierze moderowana i kształtowana przez Żydów właśnie.
   Zapoznaj się choćby z : https://wolna-polska.pl/wiadomosci/r-dmowski-dlaczego-znienawidzony-zydow-2016-11

 9. Robert B. mówi

  „Oprócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.” [Antoni Słonimski]

  Rozumiem, że ten „najbardziej szowinistyczny” nacjonalizm, czyli nacjonalizm żydowski, będzie najsilniej zwalczany?

 10. Rafanox mówi

  Teraz czekamy tylko na uchodźców i niech który Polak tylko piśnie jak mu zgwałcą żonę lub córkę, to już minister Brudziński zajmie się takim delikwentem za sianie nienawiści. Już nawet to co teraz piszę może być uznane za „szerzenie”. Strach pisać cokolwiek.

 11. witek mówi

  rząd otwarcie porównał się do hitlerowskich niemiec słowami „…ponieważ jakiekolwiek zło, które się rodzi najlepiej jest tłumić, dusić w zarodku. Jak przed II wojną światową Niemcy hitlerowskie rosły w siłę…” – rozum odebrało?

 12. Darek mówi

  A pomyśleć, że na niego głosowałem. Sypię głowę popiołem, z pewnością na niego nie zagłosuję

 13. Zdzisław mówi

  Pewnie pierwszym klientem będzie Premier po antysemickiej, według gumowej nowomowy, wypowiedzi o Żydowskich zbrodniarzach!

 14. Robert mówi

  To ciekawe,jak teraz panu Cejrowskiemu i prowadzącemu na TVPinfo,przejdzie przez gardło słowo Rosjanie zamiast ruscy

 15. manix mówi

  jakiż un beł waleczny i radiomaryjny,aż ze ztego ptryjotyzmu osiwiał wyleniał i ocipiał

 16. Jarek mówi

  no i powstaje urząd cenzorski i bezpieka w jednym – będą zwalczać nie tylko takich jak pan Jacek ale i nas wszystkich bo nie zgadzamy się z pejsatym układem. Nie chcemy pedalstwa – jesteśmy faszystami, nie chcemy pracować na utrzymanie przybłędów zwanych nachodźcami – jesteśmy faszystami, nie chcemy ich u siebie no to z nas faszyści, nie chcemy dać się wkręcić w ich wojny to jesteśmy faszystami, chcemy być dumni ze swojego kraju i jego kultury – oj jacy z nas naziści – wszystko tak wytłumaczą. Czym prędzej ten naród się obudzi i przegna te politykierstwo wątpliwego pochodzenia tym lepiej – niech przez Bałtyk wpław spierniczają

 17. amerro mówi

  MAM NADZIEJĘ, ZE PREMIER MORAWIECKI NIE UGNIE SIĘ POD NACISKIEM BREDNI BRUDZINSKIEGO I JEGO POLONOFOBICZNEGO, DYWERSYJNEGO ZAPLECZA I NIE POWOŁA POLAKOZERCZEJ INSTYTUCJI, NA DODATEK ZA NASZE POLAKOW PIENIADZE I NA NASZYM UTRZYMANIU POZOSTAJACE, W NASZYM POLSKIM KRAJU!!!! MAM NADZIEJĘ, ŻE PREMIER MA JAJA I TAK JAK TEMU GŁUPKOWI, KŁAMCY PSEUDO DZIENNIKARZYNIE ZYDOWSKIEMU W BERLINIE, PUBLICZNIE, NA KONFERENCJI ZADAŁ OTAWRCIE PYTANIE CZY ZYDZI ZYDÓW NIE MORDOWALI….? TAK I TERAZ, KIEDY BREDZINSKI BREDZI TO I JEGO, BRUDZINSKIEGO TEZ PRZYWOŁA DO PORZĄDKU I POKAZE MU MIEJSCE W SZEREGU! A JAK SIĘ BRUDZINSKIEMU NIE PODOBA TO NIECH WYJEDZIE DO IZRAELA, DO NIEMIEC…DROGA WOLNA!!! NO I POMYSLEĆ, KONIECZNIE O ZDJĘCIU TAKIEGO CUDAKA, ZE STANOWISKA!

 18. no mówi

  Buahahah śmiechłem, niech strzelą zespół który zajmie się leniami przy korycie, a nie jakieś cuda niewidy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.