Abp Jędraszewski o „tęczowej zarazie”. Polityk Wiosny histeryzuje: „Będziesz mieć krew na rękach!”

abp Marek Jędraszewski/ fot. screen
19

– Jesteśmy strażnikami pamięci o tamtych ludziach – powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy św. w krakowskiej bazylice Mariackiej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Abp Jędraszewski podkreślił, że z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska, na którą trzeba było długo czekać.

– Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha: neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa. (…) Na ustach tych, którzy głoszą tolerancję wszem wobec, pojawiają się przemoc, poniżanie, szyderstwo z najświętszych znaków: Matki Boskiej Częstochowskiej, a w ostatnich dniach z symbolu Polski Walczącej. Pamięć o mogiłach każe nam zdobywać się na nieustanny sprzeciw i bronić autentycznej wolności – powiedział abp Jędraszewski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W reakcji na kazanie polityk partii Wiosna Krzysztof Śmiszek (partner Roberta Biedronia) uderzył w histeryczny ton zamieszczając na Twitterze wpis, w którym kazanie abp Jędraszewskiego porównał do ludobójstwa w Rwandzie.

– Dziś „tęczowa zaraza”. Co będzie jutro? Pamiętacie wojnę w Rwandzie? Tam zaczęło się od karaluchów i szczurów pod adresem wroga, skończyło na rzezi. Jędraszewski, będziesz mieć krew na rękach! – napisał Śmiszek.

Pod wpisem Śmiszka pojawiło się bardzo wiele komentarzy, w których wskazywano, że aktywiści LGBT urządzają prowokacje, dopuszczają się profanacji, są agresywni i nietolerancyjny, a ich działanie jest obliczone na wywołanie niepokojów społecznych. Wskazywano również, że ideologia LGBT uderza w homoseksualistów, których tacy jak Śmiszek traktują jako mięso armatnie w budowaniu własnej pozycji politycznej.

Źródło informacji: PAP, Youtube, Twitter

Zobacz też:

„Po co komu płeć”. Szokujący spot promujący marsz LGBT w Szczecinie [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Arcybiskup Piorunek mówi

  Mnie osobiście tęczowa aureola z Maryją nie obraża gdyż obraz Madonny w sercu noszę. Kogo obraża? Faryzeusze podnoszą larum, świętoszki co biegają do Komunii bez sensu, zdrowe krowy z Radia Maryja też muczą. A z drugiej strony tęczowy zwolennik obyczajowej wolności, pan Śmiszek porównuje przeciwników tęczowej rewolucji do murzynów z Rwandy. Ja widzę hipokryzję po obu stronach. I tak zle i tak niedobrze. Zmian w świadomości nie zatrzyma nikt. Chęć przyśpieszenia tego procesu panie Krzysztofie rodzi konflikt w tradycyjnym społeczeństwie. Poza tym społeczeństwie manipulowanym przez KK.

  1. G. mówi

   WALNIJ SIĘ W TEN SWÓJ GŁUPI ŁEB! TY W SERCU NIE MIAŁES I NIE MASZ MATKI BOSKIEJ, PATAFIANIE CHAZARSKI! WSADŹ SOBIE W PEJSY, TO SWOJE CHAMSKIE UDAWANIE KATOLIKA, IGNORANCIE, POLONOFOBIE INTERESOWNY!

  2. michu mówi

   Ale może kogoś osobiście tak, bo jest autentycznie pobożny i religijny a nie taki charamsowo tygodnikowopowszechny. A kto walczy z KK wszyscy dobrze wiedzą.

  3. marju73 mówi

   Mylisz się. Ludzie zaczynają sobie zdawać sprawę że istnieje zaplanowany, odgórny proces zmian w ich świadomości oraz że znacznie go przyspieszono.Nawet jeśli globaliści wygrają kilka potyczek i tak nigdy nie wygrają.

  4. marju73 mówi

   Komentarz skierowany do jego nieświątobliwości z góry ekranu.

 2. Aleksander mówi

  To co głosi ten krakowski Biskup to jest hipokryzja. Wstydziłby się rzucać gromy mając w swoich szeregach osoby homoseksualne, pedofili, pederastów. Młodzi wikariusze wariują zamknięci w pokoikach, tarmoszą pod sutanną po lekcjach religii mając w wyobrazni gimnazjalistkę w mini z pierwszej ławki. Grają PS4 żeby nie zwariować, żeby zapomnieć, ale to się nie udaje, bo człowiek żyje w jednym organizmie Natury, której nawet odmawianiem Brewiarza nie oszukasz. Przestaje im sie chciec koło 60 roku życia. Ale do tego czasu się srodze męczą. I z Krakowa idzie przekaz na całą Polskę. PRZESTAŃCIE PAJACOWAĆ ?

  1. Zdzislaw mówi

   Wy macie diabła za ojca i CHCECIE SPEŁNIAĆ POŻĄDANIA waszego ojca. Od początku był on ZABÓJCĄ i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.” (Jan.8:44)
   ,,Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.’’

  2. Normalny mówi

   Jakie bezczele. Antykatolickie burki rozbrykaly się po różnych portalach. Lucyferian nie powinno się wpuszczać z wpisami przynajmniej na portale polskie, patriotyczne, narodowe, katolickie. To grzechy zaniechania. Mają przecież masę swoich polskojęzycznych mendiow.

  3. michu mówi

   To że KK jest inwigilowany przez takich jak wyżej opisani nie oznacza, że to jest jego istotą. No i co z tego ma wynikać, że teraz KK ma nie nazywać zła po imieniu? Bo paru TW daje plamę, do czego zresztą są zadaniowani ? 😉

 3. Czesław mówi

  CZERWONA ZARAZA
  Czekamy ciebie, czerwona zarazo,
  byś wybawiła nas od czarnej śmierci,
  byś nam Kraj przedtem rozdarłwszy na ćwierci,
  była zbawieniem witanym z odrazą.
  .
  Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
  Nowa się Polska – zwycięska narodzi.
  I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić
  czerwony władco rozbestwionej siły.
  Autor Józef Szczepański – „Ziutek”
  Utwór powstał 29 sierpnia 1944 r., 1-go września „Ziutek” otrzymał
  śmiertelny postrzał, zmarł 10-go września.

 4. Buran mówi

  Brawo Abp Marek Jędraszewski. Nareszcie jakiś normalny głos sprzeciwu i dezaprobaty ze strony Kościoła wobec tej sześciokolorowej zarazy. Nie piszę tęczowej, bo tęcza jest pięknym zjawiskiem a lgtb ją tylko zbrukało biorąc na te swoje szmaty.

 5. Rins mówi

  Tęczowa zaraza zaczyna wkur…wszystkich jak chcecie mieć spokój to lepiej nas zostawcie i życie jak dotychczas, jak nie zostawicie naturalnie będziemy się bronić przed teczowymi zbokami

 6. Lorens mówi

  Niektórym przestaje się chcieć koło 40 jak od święceń zajmują się tylko napełnianiem brzucha i patrzeniem w telewizor. A w lodówce czeka świeza wędlinka, kuchareczka przyniesie swieżutką rzodkiewkę z przykościelnego ogródeczka. Kolacyjkę okrasi lampeczka z antałeczka. I wtedy, po nieoficjalnie suto zakropionej kolacji rodzą się Biskupowi te myśli zatroskane o społeczeństwo i „czerwoną zarazę”. Choć sam ma u sutanny dumne, czerwone guziki to nie wątpi, bo wie, że kolor czerwony ma różne odcienie. Jeszcze chłopczyk albo dziewczynka po kolacji i AVe Cezar, to znaczy: AVE MARIA!

 7. Janusz I mówi

  Może to będzie następca kard. Wyszyńskiego? Oby się nie ugiął przed tęczową zarazą lub Go nie ugięli nasi dostojnicy kościelni.

 8. OZ mówi

  Hierarchowie Kościoła w Polsce poprzez przemilczanie zboczeń w Kościele z całą pewnością są na „kursie i na ścieżce”

 9. Robert mówi

  Krzysiu ty ptysiu miętowy,niosą was razem w potopie eskimosi.Na fali eskimos wam główki tarmosi,aż ostatnia biedronka odkryje przylądek nowy,bez miętowego tylko dla NoEgo i dzieci jego

 10. sulka mówi

  dopóki będzie w naszych sercach BÓG Polska przezwycięży wszelkie przeszkody w tym terror lgbt

 11. Drużbacki mówi

  wszyscy świeci płaczą jak Ojczyzny nie staje,potem w te pędy do kościoła zwróć nam wolna Panie ot humoreska polaka co swoje nie szanuje,tęczy boskiej pragnie na gnoju wyląduje….

 12. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Wiwat arcybiskup Jędraszewski!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.