„A po co? Reprezentuje tylko nienawiść do Polski”. Prof. Pawłowicz komentuje zaproszenie Timmermansa do Polski

Frans Timmermans i Krystyna Pawłowicz / Fot. Youtube
1

Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz zaprosił do Polski wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który miałby się spotkać z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską. Zaproszenie Timmermansa skomentowała prof. Pawłowicz, która na unijnym włodarzy nie zostawiła suchej nitki.

Minister Spraw Zagranicznych zaprosił Franza Timmermansa do Polski, by spotkał się z Prezes TK Julię Przyłębską. A po co? On nikogo nie reprezentuje, tylko swą nienawiść do Polski. No i totalnych – napisała prof. Krystyna Pawłowicz na Twitterze. Sprawy sądownictwa NIE NALEŻĄ przy tym do kompetencji UE. Zbędny zaszczyt, szkodliwy gest – podkreśliła posłanka PiS.

Słowa prof. Pawłowicz są jak najbardziej trafne. Przypominamy, że jeszcze w sierpniu 2017 roku, niczym Leonid Breżniew w 1968 roku, w bezczelny sposób groził Polsce i ingerował w naszą suwerenność: Nie odpuścimy! (…) To nie jest temat osobisty. Gdy zabieram głos, to mówię w imieniu KE – najpierw perorował wiceszef KE. Nie ma takiej opcji, żebyśmy zostawili ten temat, że jest zbyt trudny politycznie. KE wykorzysta każdy instrument, kiedy wchodzi w grę temat podziału władzy.

Timmermansowi wtórował Michał Boni (PO), w czasach okupacji komunistycznej działający jako tajny współpracownik pod pseudonimem „Znak”.

Przeczytaj: 

List otwarty do Fransa Timmermansa: „Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.