A. i K. Żabierkowie: Stańmy w obronie Krzyża Świętego!

5

W roku 614 napadł na tereny Palestyny król perski Chosroes. Po zdobyciu Jerozolimy wywiózł on do Persji relikwie Krzyża Świętego. Wojna, która wówczas wybuchła zakończyła się ostatecznie zwycięstwem cesarza wschodniorzymskiego, kiedy w czasie triumfalnego wjazdu do Konstantynopola najdroższa relikwia chrześcijańska niesiona była przed zwycięskim wojskiem cesarskim1. Rok później w 629 roku cesarz Herakliusz postanowił umieścić relikwię w bazylice Grobu Pańskiego. Według legendy, cesarz zaniósł drzewo Krzyża Świętego w skromnym stroju na górę Kalwarię (…) a wierni z pokorą szanowali to drzewo, na którem zbawienie świata wisiało2.

Jak obecnie wygląda szacunek do znaku chrześcijaństwa, za który tyle tysięcy osób poprzedzających nas w drodze do nieba ponosiło śmierć, często w straszliwych męczarniach? W Polsce, gdzie w roku 2017 92% społeczeństwa określało się mianem katolików, w tym co dziesiąty uznawał, że jego wiara jest głęboka3 bez żadnego echa przeszła profanacja znaku wiary chrześcijańskiej, jakiej dopuścili się tzw. „obrońcy demokracji”, o czym informowaliśmy Państwa z końcem sierpnia4. Zapewne pojawią się głosy, że to była forma protestu etc. Dla wszystkich tych osób warto postawić pytanie dlaczego tzw. „obrońcy demokracji” nie wyrażają swojego protestu używając symboli związanych z judaizmem lub z islamem? Odpowiedź wydaje się prosta. Atak na żydów i islamistów odebrany zostałby jako przejaw ksenofobicznych odczuć, przez co medialne tuby tych organizacji miałyby trudną pracę, aby ukazać ich „walkę” z reżimem obecnym w Polsce. Dodatkowo wykorzystanie na manifestacjach symboli związanych z islamem mogłoby skończyć się oburzeniem tym zachowaniem radykalnych islamistów. Taka sytuacja miała miejsce w Paryżu w redakcji satyrystycznego pisma „Charlie Hebdo”5.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W roku 100-lecia od odzyskania po zaborach niepodległości przez Polskę, wspominając poświęcenie naszych przodków pamiętajmy, że walcząc i ginąc za Ojczyznę, często idąc do ataku za swoimi kapelanami jak w przypadku księdza Ignacego Skorupki, szli z modlitwą na ustach. Wspomnijmy słowa:

Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony,
na wieczne czasy bądźże pozdrowiony!
Z Ciebie moc płynie i męstwo,
w Tobie jest nasze zwycięstwo!6

Bądźmy rzeczywistymi wyznawcami Chrystusa, brońmy Krzyża Świętego, brońmy religii naszych przodków. Przestańmy żyć „niby” wiarą katolicką przy wigilijnym karpiu i wielkanocnym jajku, gdyż jak napisane jest w Objawieniu Św. Jana:

Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust7.

1 Podwyższenie Krzyża Świętego, „Przewodnik katolicki” 1932, nr 37, s. 2.

2 Podwyższenie krzyża świętego „Szkółka niedzielna” 1853, nr 38, s. 1.

7 http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1091 aktualizacja 14.09.2018 r.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek NH mówi

  „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem | Polska jest Polską, a Polak Polakiem”

  1. MSW mówi

   Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Mt 6,5
   Krzyż trzeba mieć w sercu, a nie na ścianie.

 2. Ania mówi

  Czy wszyscy katolicy podpisali się już pod petycją w sprawie natychmiastowego pełnego Aktu Intronizacji Pana Jezusa Chrystusa Króla Polski ?! Może nas czekać gniew Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej Jedynego skoro nie słuchamy Jego wezwania !!!

  http://www.intronizacja.pl/popieram/

  1. michu mówi

   W każdym razie jak uczą księgi Pisma Św. (zwłaszcza ST) byłoby to dla nas korzystne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.