5 milionów złotych na mieszkania dla Ukraińców z salą zabaw, multimedialną salą spotkań i gabinetami. Polacy są wściekli!

Ośrodek postanie przy ulicy Zagłoby 8 w Zamościu / Fot. Google Maps
7

Prawie 5 milionów złotych zostanie przeznaczonych na budowę mieszkań dla Ukraińców w Zamościu. Pieniądze mają pochodzić ze środków unijnych. O sprawie informuje zamojska “Kronika Tygodnia”.

10 tymczasowych mieszkań dla Ukraińców ma powstań w dawnej filii Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Zagłoby 8 w Zamościu. Obiekt o powierzchni ok. 1,5 tys. mkw. jest własnością samorządu województwa lubelskiego.
W ramach regionalnego programu operacyjnego przeznaczamy 5 mln zł na gruntowny remont i stworzenie 10 mieszkań w dobrym standardzie i specjalistycznych punktów, które pozwolą uchodźcom z Ukrainy spokojnie przebyć czas pożogi wojennej i powrócić do swoich domów – marszałka lubelskiego Jarosława Stawiarskiego cytuje “Kronika Tygodnia”. Dodał, że to będzie pierwsza tego typu placówka na Lubelszczyźnie, a być może w Polsce. Pomieszczenia mają być przystosowane na przyjęcie ok. 40 osób.

Serwis informuje, że w ośrodku będą dostępne m.in.: sala do zabaw dla dzieci, świetlica integracyjna z multimedialną salą spotkań, pralnia wraz z suszarnią oraz gabinety specjalistów np. psychologa, prawnika, doradcy zawodowego i tłumacza.

Według planów prace mają zostać zakończone dopiero końcem października 2023 roku. Czy to oznacza, że samorządowcy wiedzieli, że wojna rosyjsko-ukraińska będzie trwała jeszcze ponad rok? Czy może po prostu założono, że przybywający do Polski Ukraińcy w naszym kraju zostaną na stałe? Dyrekcja ośrodka tłumaczy, że na wypadek zwycięstwa Ukrainy i powrotu przybyszów za Bug będzie można pomyśleć o uruchomieniu w tym miejscu na przykład pieczy zastępczej albo ośrodka wsparcia dla osób z niepełnosprawnością.

Jak wieść o budowaniu ośrodka mieszkalnego dla Ukraińców zareagowali czytelnicy lokalnego portalu? Delikatnie rzecz ujmując nie są zachwyceni. To jedne z tych najłagodniejszych wpisów:
Darmozjady pieprzone!
My mamy problemy z dostaniem kredytu pracując a tu darmoszka.
Dlaczego dla nas POLAKÓW nie ma takich przywilejów jak dla Ukraińców! Wstyd i hańba rządowi pod który dba o Ukraińców kosztem biednych ludzi.
– Na taczkę ten cały rząd w Zamościu. Im kazać mieszkać w blokach komunalnych, gdzie są kiepskie warunki i mały metraż na kilka osób to by się nauczyli. Jestem za pomaganiem dla uchodźców bo to nie ich wina że putlerowi coś odbiło, ale ludzie, trzeba pomagać swoim mieszkańcom
.

Przeczytaj także:

We wrocławskich szkołach będą uczyć Ukraińcy. “Wystarczy elementarna znajomość języka polskiego”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Jeżeli nie wyremontują tam składziku na broń dla UPA, to się nie liczy.

 2. Kapitan Biały mówi

  Pomagajcie im dalej, poliniaki. Zamość niestety też będą chcieli zagarnąć, zresztą czego oni nie chcą zagarnać? Zdrajcy z pis są temu winni i reszta bandy czworga.

 3. z-k mówi

  Przecież to Zakierzonnyj Kraj to dla kogo mają budować? Dla Lachów?

 4. cccpsucks mówi

  DLA POLAKÓW NIE MA A DLA UKRÓW JEST… CO ZA DURNY NARODEK, TE PODLACZKI

 5. Krzysztof mówi

  Coraz wyrazniej widać ,że pisiory to zwykłe banderowskie świnie .

 6. Rebih mówi

  To jest zwykłe, dobrze nam znane od lat, złodziejstwo, tylko na skalę do tej pory niespotykaną. Wojna dała przykrywkę do masowej kradzieży i zaczęli kraść wszyscy, którzy mają dostęp do jakiegokolwiek budżetu społecznego. Na najwyższych szczeblach kradną miliardy dokonując pospiesznych zakupów sprzętu wojskowego, czy odgrzewając “aferę rublowa” z lat 90-tych w postaci politycznie-poprawnej “afery hrywnowej”. Niższe szczeble nie mają możliwości kraść miliardów, muszą zadowolić się milionami, a że kasa zarówno na szczeblu wysokim, rządowym, jak i niskim, samorządowym jest pusta, należy wiec pożyczyć pieniądze i wtedy je ukraść.
  I nikt nikogo o nic nie zapyta, nikt nikogo nie ukarze, bo “wicie-rozumicie Ukraińcy walczą o naszą wolność”, a kto w kradzieży przeszkadza ten “ruska onuca”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.