Kard. Nycz podziękował ustępującej prezydent HGW za budowanie Królestwa Bożego na ziemi

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. twitter
15 2 200

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odprawił w niedzielę w kościele sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu Mszę w intencji byłej już prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Oprócz niej udział w Mszy wzięli między innymi były prezydent Bronisław Komorowski, była premier Hanna Suchocka, współpracownicy Gronkiewicz-Waltz, politycy, samorządowcy – informuje portal Więź.

– Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji – powiedział kard. Kazimierz Nycz.

– Pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem. Zaprzyjaźniona w tym najgłębszym wymiarze, gdzie w sumieniu, w sercu, dokonuje się decyzja człowieka, gdzie się dokonuje ta święta inspiracja, z którą się nie wychodzi na zewnątrz i nie chwali się nią, ale także nie wyraża poprzez słowa i gesty, i za to także chcemy w tej świętej Eucharystii Panu Bogu i pani prezydent podziękować – mówił hierarcha.

– Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany. Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz – mówił kard. Nycz.

Nasz komentarz: Prezydentura HGW jako budowa Królestwa Bożego na ziemi? Co powiedzą na to brutalnie spacyfikowani kupcy z KDT? Co powiedzą lokatorzy wyrzucani z domów przez mafię reprywatyzacyjną?  Co na to rodzina spalonej Jolanty Brzeskiej? I pytanie zasadnicze: z jakiej choinki urwał się kard. Nycz?

Źródło informacji i cytatów: wiez.pl

Przeczytaj także na wPrawo.pl:

Pierwsze zeznania świadka obciążają Hannę Gronkiew... Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie przesłuchała pierwszego świadka. Hanna Gronkiewicz-Waltz już zapowiedziała, że nie stawi się prze...
Koniec hucpy Hanny Gronkiewicz-Waltz! Urząd Skarbo... Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł na poczet grzywien nałożonych na nią p...
Sąd uchylił decyzję HGW zakazującą Marszu Niepodle... Sąd uchylił decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zakazującą Marszu Niepodległości. Sąd stwierdził, że nie ma żadnych dowodów na to, że z...
PKW podała oficjalne wyniki głosowania na prezyden... Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania na prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski otrzymał 56,67 proc. (głos oddało na niego 505...
Wsparcie - darowizny

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Dla Nycza i inne żydowskie kościelne wtyki potrzebni natychmiast egzorcyści i przywrócenie w Kościele przysięgi antymasonskiej i antymodernistycznej. Dość tej ohydy które to przewrotne plemię szerzy w Świętym Kościele. To za Nycza doszło do profanacji Krzyża na Krakowskim przedmieściu i poniżaniu wiernych. To Nycz wygryzl z arcybiskupstwa wspaniałego intelektualiste i duchownego katolickiego Wielgusa, który szedł drogą Chrystusową.

  1. Anik mówi

   @ Normalny,
   Gdyby był taki wspaniały, to by nie był TW.
   Protest w jego obronie słuchaczy Radia Maryja wywołał zgorszenie i był buntem przeciwko papieżowi. W Kościele najważniejsza jest jedność.

   Przyznam, że jestem ciężko zszokowana tym, co kard. Nycz powiedział.
   Już za samą sprzedaż SPECu, za roczny przychód, ona powinna siedzieć.

 2. Anik mówi

  @ Normalny,
  Gdyby był taki wspaniały, to by nie był TW.
  Protest w jego obronie słuchaczy Radia Maryja wywołał zgorszenie i był buntem przeciwko papieżowi. W Kościele najważniejsza jest jedność.

  Przyznam, że jestem ciężko zszokowana tym, co kard. Nycz powiedział.
  Już za samą sprzedaż SPECu, za roczny przychód, ona powinna siedzieć.

  1. Normalny mówi

   To nie było żadne zgorszenie, tylko obrona wielkiego arcybiskupa Wielgusa. Ubecy i esbecy nie takie świnie podkładali Polakom, w tym prawym księżom. Ksiądz arcybiskup Wielgus został całkowicie zlinczowany publicznie przez wspólną akcję świeckich i duchownych żydomasonów głównie za to, że miał bardzo szeroką i dogłębną wiedzę o żydomasonerii i się nią dzielił z wiernymi, w tym ze słuchaczami w Radio Maryja, kiedy to Radio jeszcze stało w służbie katolików i Polaków ( obecnie to już nie to samo Radio ). Żydomasoneria bała się przejęcia władzy kościelnej przez Polaka i prawego katolika w Warszawie, bo mogłoby to zaowocować kontrrewolucją religijną, moralną, patriotyczną nie tylko w stolicy, ale i w Polsce. Nie miało to nic wspólnego z nieposłuszeństwem wobec papieża, bo to papież powołał właśnie arb Wielgusa, a później został zmanipulowany przez masonów. A tak Kościół nie tylko warszawski zamiast się wzmocnić pod każdym względem stacza się w stronę jaką chcą wrogowie. Powyższy list posła Winnickiego unaocznia to dobitnie. Zresztą podobny los spotkał księdza Jacka Międlara choć zastosowano inne wytrychy.

 3. Robert mówi

  On nie jest idiota,on nie jest polskojęzyczny,on nie jest na smyczy,on wśród wszystkich Nyczy jest Kazimierz,jak cała dzielnica Krakowa i Wielka Koronowana Głowa

 4. klioes vel pislamista mówi

  Na te słowa hierarchy odpowiedział popularny publicysta Rafał Ziemkiewicz.

  „Dziękujemy Bogu za Klątwę, tęczę na Zbawiksie, za Golgota Picnic i wylanie prof Chazana, i usunięcie św Zofii z nazwy szpitala i… mniejsza o to wszystko. Rozumiem, że HGW dawała jakąś kasę na kurię?” – zapytał na Twitterze.

 5. Jakub mówi

  Nycz współczuję Ci gdy staniesz przed tronem Pana naszego Jezusa Chrystusa…

 6. J23 mówi

  Zyd Nycz to katecheta przebrany za kardynala.

 7. ABSURADLNY KROKODYL mówi

  „podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji”
  HEEEEEEEE??????????????????????????????

 8. klamcy ! hipokryci !! mówi

  wstydu nie ma !! wychwala mafie warszawska !! i jak tu miec zaufanie do duchowego …bez jaj ok !!!

 9. Antyleming mówi

  Jaki jest jego pseudonim TW ?

 10. Mr. ?? mówi

  HGW to Hajka Grundbaum, H. Suchocka to Hanna Silberstein nie zdziwię się jak okaże się że Komorowski, Nycz też mają zmienione nazwiska
  Królestwo Boże oparte na mafii, przekrętach, wyrzucaniu ludzi z mieszkań …
  Są tacy którzy uważają Lucyfera, Szatana czy innego demona za boga

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.