„Żydek z pieniążkiem” wycofany z sieci marketów. Niedawno zabiegał o to Jonny Daniels!

Skoro mamy rozmawiać o wizerunku Polski, to warto zacząć od tego, co warto by w Polsce zmienić. Wystarczy pojechać do pierwszego lepszego małego miasteczka, by zobaczyć, że w różnych zakładach rzemieślniczych, a także w wielu mieszkaniach wiszą obrazki Żyda z pieniążkiem, nazywane żydkami. Polacy bez zażenowania opowiadają mi, że przekręcanie ich do góry nogami w piątek ma przynieść im szczęście i dobrobyt. To zwykły przesąd, głupota. Ale ludzie, którzy odwiedzają Polskę i widzą te obrazy, myślą: aha, to ten słynny polski antysemityzm, o którym tyle się słyszy. Wystarczy sprawdzić w internecie, co piszą ludzie po wizycie w Polsce. Oni nie rozumieją, że to tylko niewinne obrazki – w czerwcu 2016 roku w rozmowie z Rzeczpospolitą mówił owiany niesławą w Polsce Jonathan „Jonny” Daniels. Dziś, niczym zainspirowani słowami Danielsa, w sprawie „Żydków z monetą” zainterweniowały lewicowe grupki na czele z niejakim Tomaszem Sikorą, działaczem na rzecz Ukraińców w Polsce.

Obrazy z liczącym pieniądze Żydkiem sprzedawane były w sieci marketów OBI. Tymczasem jak gdyby nigdy nic, XXI wiek w OBI Polska, Żyd z pieniążkiem w dużych ilościach. Brzydka gra w stereotypy… – na portalu społecznościowym napisał Sikora  i załączył zdjęcie półki pełnej obrazków z wizerunkiem, będącym częścią polskiej kultury, na co przez wieki pracowały lubujące się w gromadzeniu pieniędzy środowiska  żydowskie zasiedlające Polskę. Zresztą, wielu Żydów nie walczy z tym wizerunkiem, ale zbija na nim spory biznes.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na wpis Sikory i ofensywę lewicowych grupek, prędko odpowiedziała sieć marketów.
Dzień dobry Panie Tomaszu, dziękujemy za zgłoszenie tego problemu. Pragniemy potwierdzić, iż firma OBI potępia wszelkie działania i jakiekolwiek przejawy antysemickie i rasistowskie wyrażone m.in w wyborze asortymentu. Wskazany przez pana produkt nigdy nie miał na celu obrażenia czyiś uczuć – czytamy pod postem Sikory. Market zapewnił, że wycofa się ze sprzedaży obrazków z Żydami, tym samym poddając się pod dyktat lewackich dyktatorków.

Źródło cytatów: Facebook – Tomasz Sikora, rp.pl

Przeczytaj także:

J. Międlar: „Wyzwolenie” przez Armię Czerwoną, czyli przemianowanie ludobójstwa. Kto gloryfikuje oprawców?

J. Międlar: Jedwabieńskie paliwo do holokaustowego pieca. „Żydzi u Polaków szukali schronienia, a znaleźli śmierć”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.