[WIDEO] Konfederacja żąda dymisji Czarzastego za „propagowanie ustroju totalitarnego”. Sprawa trafi do prokuratury

Fot. Twitter

Konfederacja Wolność i Niepodległość złożyła właśnie zawiadomienie do prokuratury na Włodzimierza Czarzastego. Konfederaci domagają się również usunięcia wyżej wspomnianego ze stanowiska Wicemarszałka Sejmu. Powodem jest jego aprobata dla Armii Czerwonej.

Włodzimierz Czarzasty wypowiadał się na antenie TVP na temat korzyści, jakie przyniosło Polsce wkroczenie radzieckich wojsk. Stwierdził wówczas publicznie, iż to im Polska zawdzięcza wyzwolenie spod „hitlerowskiej okupacji”. Szef SLD pozostał  głuchy na argumenty o zbrodniach, jakich dopuszczali się czerwonoarmiści, zupełnie ignorując wzmiankę o Katyniu. W reakcji na falę oburzenia, wkrótce określił sprzeciwiających się jego słowom Polaków „debilami”. Posłowie domagają się jego  karnego zwolnienia ze stanowiska, powołując się na artykuł 256 Kodeksu Karnego. Zakazuje on „propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Z naszego punktu widzenia, ni mniej, nie więcej, Włodzimierz Czarzasty propaguje ustrój totalitarny, skoro  wyzwoleniem nazywa zaprowadzenie komunizmu na ziemiach, które zostały nam po dawnej Rzeczpospolitej – stwierdził Grzegorz Braun – U nas propagowanie  ustrojów totalitarnych jest przestępstwem nie tylko kodeksowym, ale i konstytucyjnym – wykazał.

– Mamy do czynienia z sytuacją niecodzienną. Wysoki i stażem i funkcją polityk w Sejmie nazywa wyzwoleniem wkroczenie do  Polski wojsk wrogo nastawionych do naszej państwowości i do polskiej tradycji – dodał Krzysztof Bosak.

– Nikt nie zaprzecza, że wkroczenie wojsk sowieckich do Polski położyło  kres okupacji niemieckiej, natomiast w normalnym języku, nienacechowanym ideologicznie,  gdy jedne wojska zajmują miejsce innych wojsk, taki proces nazywamy zajęciem danego terytorium, a nie jego  wyzwoleniem – zauważył.

– Tak zwane „wyzwolenie” przyniosło Polsce terror NKWD, a w niemieckich obozach koncentracyjnych  zorganizowano sowieckie obozy koncentracyjne. Dlaczego w Polsce są podwójne standardy? Dlaczego w Polsce tępimy – słusznie – neonazizm i neofaszyzm,  a dlaczego nie potępiamy komunizmu? – zapytał retorycznie Bosak.

W. Czarzasty został wybrany na Wicemarszałka Sejmu większością głosów. Jedynie Konfederacja była przeciwna tej decyzji. Cokolwiek nie byłoby zarzucane partii – konsekwentnie prze naprzód, realizując głoszone w wyborach hasła. Smutne, iż w polskim Sejmie znalazła się tak niewielka liczba posłów, którzy widzą problem w komunistycznych ciągotach Wicemarszałka.

Źródło informacji: Facebook, Twitter

Przeczytaj również:

Atak na Michalkiewicza! Warszawskie feministki ruszyły szturmem na publicystę podczas Targów Książki Historycznej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.