W.P. Chicheł: „Kwiat młodzieży” na wakacjach, czyli polska patologia w Bułgarii

Sklep w Bułgarii / Fot. W.P. Chicheł
8

Przyjęło się, że na wakacjach za granicą wstydzimy się za „januszy” i „grażyny”, którzy wychowani w PRL-u trochę nie rozumieją zachodniego świata i swoim zachowaniem odbiegają od standardów. Przecież ile to razy wszelkiej maści celebryci w mediach społecznościowych narzekali na ten temat. Jednak coś tu nie gra i w Złotych Piaskach pod Warną to ci młodzi, wykształceni i z wielki ośrodków, pokolenie, na czele którego stoi przyszły kandydat na Prezydenta RP Michał „Mata” Matczak – ukazuje światu, iż Polacy to naród najgorszego menelstwa.

Wyjazd na wakacje za pierwsze zarobione pieniądze to marzenie każdego nastolatka. Gdy jedzie się większą grupą, nie jest nic dziwnego, że pojawia się alkohol oraz uczęszcza się na dyskoteki, jednak w Bułgarii przyjęło to bardzo negatywny obraz. Młode pokolenie dało już się we znaki w październiku 2020 roku, kiedy podczas tzw. Strajków Kobiet atakowało kościoły i prezentowało bardzo wulgarne hasła. Ich wezwaniem stał się okrzyk „Je*** PiS!”. Tutaj to ma swoje przełożenie.

"Kwiat polskiej młodzieży" w Bułgarii / Fot. W.P. Chicheł
Fot. W.P. Chicheł

Zacznijmy od mojej wizyty w „Zajebistym sklepie”, który jest nakierowany na polskich klientów, co widać po nazwie, ale także witrynowym oknie, za którym został przyklejony olbrzymi Robert Lewandowski. Sprzedawca słysząc, iż jestem z Polski, wyrecytował mi jakie teksty uczyli go młodzi Polacy: „Je*** PiS!”, „Je*** kapusi!”. Jednak najgorsze sytuacje odbywają się pod sklepem obok, który jest otwarty 24 godziny na dobę. Tam na ławkach urzędują grupki nastoletnich Polaków z dużą ilością wyskokowego alkoholu w dłoniach. Sam byłem świadkiem, kiedy jeden z nich prawie dusił się własnymi wymiocinami, ale na szczęście towarzysze libacyjni obrócili go na bok. Najsmutniejsze jest to, że akurat dziewczyny są najbardziej łase na alkohol. Gdzie się podziały te dobrze wychowane, pobożne kobiety, które walczyły np. w Powstaniu Warszawskim, którego rocznicę wybuchu niedawno obchodziliśmy.

Fot. W.P. Chicheł
Fot. W.P. Chicheł

Na równoległej ulicy, z drugiej strony hotelu, w którym pomieszkuję, sytuacja nie wygląda lepiej. Jednej nocy szedł polski marsz młodzieży z głośną muzyką na głośnikach wraz z alkoholem w dłoniach. Chwilę później, gdy wracałem ze sklepu, widziałem smutny widok trzech par, które ledwo trzymały się na nogach, a przed sklepem rodaków pijących na hejnał tzw. małpki. Dzień później trzy dziewczyny, bardzo wyzywająco ubrane, zaczepiały Polaka w średnim wieku, by podzielił się z nimi papierosami, a to wszystko przy kasie, robiąc aferę na cały sklep. To właśnie płeć piękna mnie zasmuca najbardziej, chociaż ciężko nazwać ją piękną tutaj… Dziewczyny ubierają się w taki sposób, iż wyglądają, jakby szły pracować za pieniądze swoimi ciałami. Ponadto język płynący z ich ust jest pełen wulgarności, której nie zaznałem nigdy na stadionach czy pod blokiem.

Ktoś powie: znalazł się malkontent i przyczepił się dzieciaków. Niech się bawią, przecież młodość ma się raz. Dobrze, tylko od tańców są kluby, a nie ławki pod sklepami. Alkohol jest legalny dla osób pełnoletnich, poprawia zabawę i ludzie mają lepszy humor, języki się rozwiązują, ale żeby zataczać się środkiem ulicy? Pić publicznie pod sklepem lub spacerując chodnikiem? Przecież w Polsce, by już mandaty płacili, a tu mają szczęście, że policja tu nic nie kontroluje. W ogóle kto pije pod sklepem? Czy nie ci „menele”, co biorą 500+ i „Fajnopolacy” nimi gardzą, jako hołotą?

Okazuje się, że mamy do czynienia z niezłą hipokryzją przyszłości naszego kraju. Ile razy słyszałem od nauczycieli i wykładowców, że to pokolenie XXI wieku jest takie nowoczesne, europejskie. Doprawdy? Zachowują się gorzej niż ultrasi z Niemiec, którzy tutaj także są na wczasach, nie wspominając już o rodzinach z Rumunii. Jak rozpoznać Polaka w Złotych Piaskach? To jest prostsze niż myślimy: alkohol w dłoni lub w żyłach, okapujący makijaż i wyzywający strój u kobiet, koszula z gołym torsem, wystylizowane włosy i sportowe buty u mężczyzn, kebab lub pizza jedzona na szybko do alkoholu. No i oczywiście słychać głośne hiphop-polo z głośników – a tak się śmieją z rodziców słuchających discopolo…

Naprawdę nigdy nie sądziłem, że będę się wstydził za Polaków za granicą. Zawsze idę dumnie z koszulką z orzełkiem po obcych ziemiach, ale tutaj czuję zakłopotanie. Po prostu widzę, jak bardzo odstajemy od innych wczasowiczów i reprezentujemy najniższy poziom kultury międzyspołecznej.

Przeczytaj także:

W.P. Chicheł: Nieznany krzewiciel wiary katolickiej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Broniarze – komuniści, socjaliści, marksiści to członkowie ZNP na uczelniach to samo. Jeżeli wychowawcy to patologia lub miernoty wciskające dzieciom i młodzieży lewackie zdemoralizowane zakłamane ideologie to jakich efektów się spodziewać?
  Do kompletu główne i ogólnie dostępne media realizując lewackie ideologie, promują kłamstwo, dewiacje, przemoc, chamstwo, socjale, relatywizm moralny i głupotę to sumując mamy efekt opisany powyżej.
  To wszystko wpisuje się w zaplanowaną likwidację Narodu Polskiego w ramach tworzenia zdegenerowanych niewolników-zwierząt ludzkich. .

 2. Wladca mówi

  Mi coz,w kazdym niemieckim miescie pod dworcem,pijani menele,to Polacy.

 3. Wladca mówi

  Zyja tutaj23 nacje,ale Jedyni pijani to Polacy.

 4. verizanus mówi

  Takie są efekty walki z katolicyzmem, między innymi przez tolerowanie agentury w szeregach duchowieństwa, jak widać TO NIE SĄ BŁAHE SPRAWY

 5. bejłocz mówi

  Kochany po co od razu Bułgaria. Wystarczy przyjechać do Mielna i będziesz miał podobne doświadczenia! Jak już się tak wstydzisz to lepiej w Polinie, bardziej po naszemu 🙂

 6. czarny mówi

  Nie trzeba wyjeżdżać do Bułgarii, czy gdziekolwiek zagranicę, żeby zobaczyć taki obraz młodych ludzi, którzy postępują w/g hasła “róbta co chceta”.

 7. jam mówi

  A co myśleliście że
  Polacy będą tacy dostojni w xxi jak międzywojenni ułani xd?
  A myślicie że jakie zachowania wtedy RÓWNIEŻ były? Oj żyjecie w banieczce.

 8. jam mówi

  A co myśleliście że
  Polacy będą tacy dostojni w xxi jak międzywojenni ułani xd?
  A myślicie że jakie zachowania wtedy RÓWNIEŻ były? Oj żyjecie w banieczce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.