Utopia socjalizmu PiS a smutna, szara rzeczywistość. Korwin-Mikke przywołuje raport o biedzie w Polsce

Fot. pixabay (Pixabay License)

Dziś premier Morawiecki opublikował swoje krótkie przemówienie, informując o powołaniu pełnomocnika rządu do spraw demografii. Wszystko po to, by zwykłym, szarym obywatelom żyło się lepiej. „Rodzina to podstawa” – zapewniał polityk, głosząc peany na cześć wszystkich dobrodziejstw, jakimi Prawo i Sprawiedliwość obsypała Polaków przez lata swoich rządów.

Warto w tym momencie zajrzeć do raportu o biedzie w Polsce, którego treść opublikował kilka dni temu Janusz Korwin-Mikke na swoim Twitterze. Raport jest autorstwa Stowarzyszenia Wiosna, organizującego Szlachetną Paczkę. Większość społeczeństwa nie zdaje sobie prawdopodobnie sprawy, iż takie raporty w ogóle powstają. Albowiem, wbrew politycznej retoryce partii rządzącej, Polska cały czas ubożeje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Liczba Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie w roku 2017 wynosiła 1,7 miliona, zaś w 2018 już 2,1 mln, z czego proporcjonalnie wzrosła liczba dzieci – z 325 tysięcy aż do 417 tys. Zwiększyła się również ilość ubogich seniorów. Jest ich już 276 tysięcy, zamiast 216 tys. Jak wspomina polityk Konfederacji – aż 45% polskich rodzin nie posiada przy tym żadnych oszczędności. Jak podaje raport, co ważne i przerażające, ponad 2 miliony Polaków żyje poniżej „minimum egzystencji”, czyli za mniej, niż 19 złotych dziennie.

Niektórzy sądzą, iż istnieją na świecie „kłamstwa, większe kłamstwa i statystyki”. Te jednak przedstawiają obraz zimnej, szarej rzeczywistości, z którą ścierają się codziennie miliony Polaków. Jak mają się zatem fakty do utopijnej wizji premiera Morawieckiego? Czy aby na pewno, mówiąc o sytuacji w Polsce – mamy na myśli ten sam kraj?

 

Źródło informacji: Twitter, wiosna.org

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.