Ukraińcom w Polsce będzie jeszcze łatwiej? Pracujący do 26 roku życia zwolnieni z podatku

Fot. pixabay (Pixabay License)

Ukraińcy pracujący w Polsce skorzystają z polskiego prawa. Wszyscy do 26 roku życia zwolnieni z podatku. Urząd skarbowy potwierdza, iż pracodawca spełniający pewne kryteria i wymagania będzie mógł zwolnić z podatku pracowników spoza Polski – podaje „Rzeczpospolita”. Firmy nie będą musiały płacić zaliczek za pracowników z Ukrainy do 26 lat. Zamiast tego, wystarczy oświadczenie o „centrum interesów życiowych” w Polsce. Po Rodzina 500+ jest to następny utopijny, rządowy projekt skierowany również do obcokrajowców.

KUP KOSZULKI ANTYBANDEROWSKIE – wesprzyj nasz portal – TUTAJ

Przedsiębiorcy pewnej spółki napotkali problem podczas rozliczania swoich ukraińskich pracowników. Nie wiedzieli, czy są oni polskimi rezydentami dla celów podatkowych, ponieważ ci nie przedstawili certyfikatu rezydencji. Z wątpliwościami zwrócono się zatem do skarbówki. Ta stwierdziła z kolei, iż mieszkający poza granicami mają  rozliczać w Polsce jedynie uzyskane tu dochody. Obowiązuje ich tzw. ograniczony obowiązek podatkowy.

„Wnioskodawca może nie pobierać podatku od przychodów osiągniętych przez pracowników z Ukrainy zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia, którzy nie ukończyli 26. roku życia i złożyli oświadczenie o posiadaniu na terytorium RP centrum interesów życiowych. Ponadto należy podkreślić, że pracownicy  nie muszą jednocześnie przebywać powyżej 183 dni w roku kalendarzowym na terytorium Polski” – oświadczył dyrektor KIS.

Źródło informacji: Rzeczpospolita, kresy.pl

Przeczytaj również:

PILNE! Klub „Park” zamyka drzwi i odwołuje premierę książki „Powrót do Jedwabnego”. Relacja live [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.