Tusk w szczytowej formie: broni protestujących sędziów i staje na straży praworządności

Fot. PAP

Były szef Komisji Europejskiej staje w obronie protestujących sędziów podczas spotkania z marszałkiem Senatu. Stwierdził, iż protestujący sędziowie zasługują na szacunek.

“Ci sędziowie, którzy mają odwagę przeciwstawiać się brutalnemu atakowi na polski system sprawiedliwości, zasługują na najwyższy szacunek, a nie na potok szyderstw” – oświadczył szef Europejskiej Partii Ludowej, w Polsce znany szerzej jako były lider PO. Na pytania dziennikarki TVP odnośnie sędziów protestujących wraz z politykami lewicy oraz zatrzymanych za jazdę po alkoholu zareagował oburzeniem. Według polityka, kampania na szkodę środowisk sędziowskich “kosztuje Polskę za dużo”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

“Jestem przekonany, że nie jestem odosobniony w tym odruchu czasami – powiem mocno – obrzydzenia, kiedy słyszę tego typu argumenty (…) które zostały ujawnione, to znaczy organizowaniu w Ministerstwie Sprawiedliwości pana Ziobry urzędników państwowych, w tym wiceministrów, do zorganizowania takiego państwowego mechanizmu oczerniania i napadania na polskich sędziów” – wyznał z żalem Tusk.

Były premier obiecał aktywne poszukiwanie środowisk oraz ludzi, “które pozwolą zmienić sytuację polityczną w Polsce”. Zaznaczył również, iż Polacy chcą rozpatrywania kwestii, które :niekoniecznie kręcą się wokół prezesa NIK Mariana Banasia i tego typu przypadków”. Były premier zapewnił, iż leży mu na sercu sprawa Polski i jej praworządności. Jest to zapewne niezwykle miłe z jego strony. Patrząc wstecz, na zniszczenia jakie udało się dokonać PO za jego rządów, dość sceptycznie można odnosić się do obietnic Tuska. Być może lepiej byłoby, gdyby ograniczył swój udział w polskiej polityce do siedzenia zagranicą. 

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również:

[WIDEO] Francuska policja zaatakowała staruszkę! Gdzie jest Komisja Europejska i „obrońcy praw człowieka”?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.