SKLEP-WPRAWO.PL

Rozwiązanie zgromadzenia ku czci Polaków zamordowanych przez UPA. „Hasło Wielka Polska może być utożsamiane z wrogością.” Skandal w sądzie! [WIDEO i DOKUMENTACJA]

Sędzia Dominika Romanowska i pomnik ofiar OUN-UPA we Wrocławiu
27

11 lipca 2019, w rocznicę Krwawej Niedzieli będącej apogeum ludobójstwa przeprowadzonego przez Ukraińców na Polakach, spod pomnika katyńskiego pod pomnik ofiar OUN-UPA we Wrocławiu przeszedł marsz polskich patriotów. Pełna relacja z manifestacji (tekstowa i wideo) została opublikowana na naszym portalu (TUTAJ). Podczas manifestacji nie padło ani jedno słowo, które byłoby niezgodne z prawdą. Nie było nawoływania do eksterminacji kogokolwiek. Wyartykułowano tylko i wyłącznie prawdę, co łatwo zweryfikować zaznajamiając się z opublikowaną relacją z wydarzenia. Mowa było o tym, kim byli banderowcy; w jaki sposób mordowano Polaków; dlaczego ich mordowano oraz jaki stosunek do ludobójców ma dzisiaj państwo ukraińskie. Nic więcej. To wystarczyło, by za podszeptem Bartłomieja Ciążyńskiego z wrocławskiego magistratu manifestacja upamiętniająca pomordowanych Polaków została zdelegalizowana, a organizatorów, czyli Romana Zielińskiego i mnie (Jacka Międlara), posądzić o… mityczne „szerzenie mowy nienawiści”. Po przedłożeniu pisemnego uzasadnienia o rozwiązaniu manifestacji (poniżej), w którym m.in. mowa jest o tym, że prelegent szerzył nienawiść wspominając o święceniu siekier i toporów w greckokatolickich cerkwiach, a „banderowcy mają ukraińskie rodowody”, organizatorzy wystąpili w tej sprawie na drogę sądową.

7 listopada 2019 w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu (Wydział Cywilny) odbyła się rozprawa, podczas której sędzia Dominika Romanowska rozpatrywała czy były podstawy, aby rozwiązać patriotyczne zgromadzenie. To, co działo się na rozprawie przekonuje, że bez głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości nie ma mowy o realnej suwerenności państwa polskiego. Sędzia nie wyraziła zgody na przepytanie radcy prawnego reprezentującego magistrat oraz odrzuciła wnioski o przesłuchanie świadków: Agaty Bukowskiej, która była na manifestacji i formalnie rozwiązała zgromadzenie, wspomnianego wcześniej Ciążyńskiego i prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Rozprawa rozpoczęła się o godzinie 9.00 i po obejrzeniu nagrania z manifestacji (OBEJRZYJ) zakończyła się około 10.30 (krótkie nagrania z rozprawy na samym dole), a o godzinie 12.00 sędzia Romanowska miała już gotowe postanowienie (patrz pod ostatnim akapitem), które na piśmie liczy 16 stron. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że postanowienie było gotowe przed rozprawą. A co znalazło się w tym postanowieniu? Stalinowscy sędziowie nie napisaliby go „lepiej” (ustne uzasadnienie na samej górze).

PRZECZYTAJ: 11 listopada przez Wrocław przejdzie Marsz Polaków. „Żeby Polska była Polską, a nie tęczową republiką zboczeńców!” [TRASA, PLAKAT, PROGRAM]

Mowa jest w nim m.in. o tym, że hasło „Wielka Polska” nosi znamiona „mowy nienawiści”. Oto cytat: W otwierającym zgromadzenie przemówieniu Jacek Międlar o godz. 19.05 powitał zgromadzonych słowami „Czołem Wielkiej Polsce”. Termin „Wielka Polska” pojawia się przede wszystkim w dyskursie patriotyczno-nacjonalistycznym, przy okazji opisywania zarówno historycznych jak i domniemanych przyszłościowo granic. O ile posługiwanie się tą terminologią w kontekście wyłącznie historycznym może odnosić się do dawnych granic państwa, o tyle aktualnie, szczególnie w powiązaniu z innymi wypowiedziami o charakterze ksenofobicznym [tego już nie wskazano, bo w istocie takich wypowiedzi nie było – przyp. JM] niewątpliwie może być utożsamiane z zamiarami ekspansywnymi i wrogimi w stosunku do innych państw, na których terenie obecnie znajdują się te domniemane i historyczne już granice.

W innym miejscu sędzia uznała, że hasło „Ukraina hołduje tym, którzy w tak bestialski sposób mordowali naszych przodkówma charakter ksenofobiczny. W jeszcze innym miejscu sędzia Dominika Romanowska stwierdziła, że ona nie będzie dokonywała historycznych analiz, jednak sprawa zbrodni galicyjsko-wołyńskiej wiąże się ze skomplikowanymi relacjami pomiędzy Polakami a Ukraińcami w dwudziestoleciu międzywojennym. Stwierdziła także, że dyskusje wokół tematyki zbrodni wołyńsko-galicyjskiej toczą się wśród historyków zarówno polskich jak i ukraińskich po dziś. Zdaniem sądu przywoływanie faktów dotyczących ludobójstwa, które Ukraińcy zgotowali Polakom, jest uogólnieniem odnoszącym się do współczesności.

I co teraz? Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Jednak mamy pełne przeświadczenie, że teraz Romanowi Zielińskiemu i mnie (Jackowi Międlarowi), zostaną postawione zarzuty o „szerzenie mowy nienawiści”, ponieważ przywołaliśmy fakty na temat jednej z najbardziej krwawych kart historii – Rzezi Wołyńskiej.

W mojej głowie rodzi się pytanie, czy hasła „Sława Ukrainie” lub „Wielki Izrael od Nilu do Eufratu na kościach palestyńskich dzieci” już by sędzi Romanowskiej odpowiadały?

Postanowienie sądu:

Przeczytaj i obejrzyj:

Antypolski skandal! Nazwaliśmy banderowców Ukraińcami i przywołaliśmy prawdę o Wołyniu. Wrocławski magistrat rozwiązał marsz. PEŁNA RELACJA [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. czytacz mówi

  Fachowcy nazywają to „talmudyzacją” prawa! Ci, którzy się „wychylają” za szerzenie [mitycznej, albowiem w prawie NIE ma takiego pojęcia] „mowy nienawiści” są przykładowo karani, by reszcie tubylców pokazać, że w POLIN rządzi Rasa Panów, zaś szebesgoje oraz volksdeutsche, którzy – dzięki trzymaniu Polaczków „za mordę” – mają prawo do ich kolonialnej eksploatacji [w imieniu swoich mocodawców].

 3. robert mówi

  Danuta Kuroń przy obiekcie ku czci UPA na Podkarpaciu: Te ziemie były ukraińskie. | wolna – polska.pl

  1. Stan mówi

   Te Ziemie to prastare Ziemie Lachów, Polan, Lędzian, Wiślan – tylko anty[polska kanalia żydo-banderyzmu (Bandera był żydem z pochodzenia) może tak zakłamywać historię. Nigdy nie było i nie ma narodu ukraińskiego i państwa Ukraina co potwierdziła ONZ. Działanie wrocławskiego samorządu nosi znamiona zdrady narodowej i powinno być ścigane z urzędu.

 4. Jurek Ogórek mówi

  Kastowi zabijają prawdę historyczną…zabijają Patriotyzm !!!! Kiedy nastąpi kres antypolonizmu ?

  1. Anonim mówi

   KRES SAM NIE NASTĄPI. BĘDZIE TRWAŁ TAK DŁUGO JAK DŁUGO POLACY BEDĄ PODDZWZĆ SIĘ UPOKORZENIU. CZYLI NIGDY/ gdyż mamy umysły przeżartę agenturalną propagandą medialną , główie szwabską i żydowską /

 5. Adam mówi

  Sąd w Polsce to mafiozii w togach. Dla zmylki zakładają na łby łańcuchy i w ten sposób uzurpuja sobie wladze. Pytanie czy te wypociny sądowe coś znaczą. Bo wydaje mi się że już nic.

 6. Tomasz mówi

  To jest jakaś paranoja. Teraz każde słowo można podciągnąć pod mowę nienawiści i traktować to jako oskarżenie. Ale największa plama to postawa Sądu a raczej Sędziny stawiając tak sprawę ludobójstwa zamiataniem sprawy pod dywan (dawno i nieprawda) to chore i tragiczne rozumowanie. To tuszowanie historii i to własnie powinno być piętnowane.

 7. Tomasz mówi

  To co mówi Sędzina to odwracanie kota ogonem. Idąc tym tokiem za chwilę Sędzina powie ze to Polacy sami sobie gotowali taki los (sic!). Paranoja co z Polską??

  1. Hammurabi mówi

   Zwróć uwagę na jeden szczegół. Sędzia w 3,50 mówi, że „W zgromadzeniu uczestniczyła przedstawicielka prezydenta Wrocławia która dwukrotnie upomniała organizatorów, że W JEJ OCENIE spełniały przesłanki”… Tak, w jej czysto subiektywnej ocenie, nie popartej ani wiedzą historyczną ani żadną inną prócz wytycznych z góry.
   Takie orzekanie jest dla mnie nie tylko haniebne i krzywdzące. Uważam, że sąd, jako niezawisły i niezależny organ państwowy, dopuścił się w tym przypadku zdrady interesów państwa.
   Najgorsze w tym jest to, że kiedyś policyjna ochrona takich „urzędników” może okazać się niewystarczająca kiedy przeleje się czara goryczy.

 8. maciek mowi . mówi

  Odrazajaca banda w togach jawnie pracuje jako banda zdrajcow Ojczyzny I niszczy wszelkimi zydo-stalinowskimi metodami odbudowywanie mozolne Polskosci . Apeluje do Polakow zbierajmy adresy
  takich padalcow w togach I gromadzmy je po roznych Patriotycznych ugrupowaniach gdyz czas zbliza sie
  by wylapac te kanalie polsko jezyczne I rozliczyc tych zdrajcow . Jesli nie wolno nam Polakom manifestowac
  naszej Polskosci to w jakim kraju my zyjemy I komu sluzy ta zdradziecka banda w togach I najwyzszych urzedach panstwowych . Kochani rodacy nie dajmy sie zastraszyc tym wrogom Ojczyzny I nam Patriotom
  Polskim , wielki szaczun dla wsa kochani patrioci z Panem Jackiem Miendlarem I tysiacami innych .

 9. ANDRZEJ mówi

  Ta młoda sędzia która nazywa się Dominika Romanowska, jest mało wiarygodne, oby ona sama, bez żadnego nakazu z góry, mogła w taki chaniebny wydać wyrok. To musi być kierowane od góry i nażucony jest rygor dla sędziów którzy rozpotrują tego typu sprawy !

  1. czytacz mówi

   Do Andrzeja: Kochasz polskość – szanuj język i jego pisownię! Zobacz, proszę: słowo „hańba”: 1. «niegodne postępowanie przynoszące ogólne potępienie i pogardę» 2. «ujma na honorze» [https://sjp.pwn.pl/sjp/hanba;2463955.html]; słowo „narzucić”: 1. rzucić coś na coś, nałożyć do czegoś, na coś; 2. okryć się pośpiesznie, nałożyć jakieś okrycie na ramiona; 3. zmusić kogoś do przyjęcia czegoś, do określonego postępowania, wymusić coś na kimś; 4. narzucić się – zmusić kogoś do przebywania w swoim towarzystwie, wprosić się gdzieś [https://sjp.pl/narzucony].

 10. babcia były wyborca pis i dudy mówi

  to jest zasługa 2 WET SĄDOWNICZYCH pana Andrzeja Dudy zwanego Adrianem Maliniakiem czy szabesgojem tak we wszystkich sądach w Polsce się dzieje w każdej dziedzinie nie należysz do kasty jesteś szarym polakiem masz sprawę przegraną .Prawda ,fakty się nie liczą WSZYSCY WON jak powiedział Cejrowski

 11. Kulfon mówi

  Czy mówienie że Niemcy napadli w 39 na Polske to już jest mowa nienawiści czy jeszcze nie?

 12. Anonim mówi

  W Polsce na wszystkich wysokich stanowiskach są żydzi albo ukraińcy to jaki ma być wyrok, ukraińcy bez problemu dostają polskie obywatelstwo, a tylko mowa o mowie nienawiści ze strony Polaków a z ich strony to nie ma mowy nienawiści?Polacy nie dajcie się stłamsić bandą ukraińców których trzeba z tą wywalić i to jak najszybciej, bo będzie po nas

 13. Rochel57 mówi

  Nic, tylko wepchnąć w gardło ten szkalowany orzeł z łańcuchem i niech leci …na łono Abrachama.

 14. W K mówi

  Z fragmentów rozprawy wynika dla mnie, że pani sędzia musiałaby sama zobaczyć obcinanie piersi, przyrodzeń, rozpruwania brzuchów, odcinanie głów i resztę z ponad 360 możliwości mordowania Polaków, żeby zrozumiała, co to znaczy. Dopiero wtedy nie powoływałaby się na dyskusje historyków. Wiele wskazuje na to, że te czasy wracają, więc może będzie miała taką możliwość. Ciekawe, czy się nie mylę i czy wtedy pani sędzia zmądrzeje.

 15. ee536u33n877,,o8998p69p66p6[l mówi

  Prowokują Polaków-nadużywają naszej , cierpliwości.

 16. bravo Jacek mówi

  Polską rządzi dzisiaj 4 pokolenie stalinowskiej kadry zlepione z żydowskich bolszewików z ukrainy…to mordercy ,złodzieje i kłamcy…tylko walka terrorem wobec nich da im do myślenia…czasy metod demokratycznych się kończą, BO TO NIC NIE DAje…TRWA OTWARTA WOJNA ŻYDÓW I UPA-IŃCÓW Z POLSKOŚCIĄ…na życie i śmierć…albo my albo oni…

 17. sosna mówi

  Odpowiedź Milosza Zemana na list vs. Bandery.

  — „Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: — „Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia? Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami. — A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?”
  — pyta prezydent Czech.
  „Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja”
  dalej:
  — „Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że już prezydent Juszczenko ogłosił Banderę bohaterem narodowym, — a teraz jest w przygotowaniu podobna deklaracja w sprawie pana Szuchowycza, — znanego z tego, że w 1941 roku we Lwowie rozstrzelał tysiące Żydów”.

  zakop999pl.neon24.pl/post/151499,odpowiedz-milosza-zemana-na-list-vs-bandery

 18. klioes vel pislamista mówi

  JaZdzira

  Na próżno jej oczęta szukają rozumu!
  Krzyk: „raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!”
  To… faszyzm jest jej zdaniem! Patriotyzm tłumu
  Wymaga… spałowania! To jej myśli złote…

  Wypada więc przypomnieć tej, co „Konstytucji
  Broni”, treść… Konstytucji. Jest w niej zakazana.
  Agitka komunizmu. Przeciw rewolucji
  Znane hasło dlaczego spotyka nagana?

  Myślę, ją obserwując, o JaZdziry tacie.
  Dobrze, że gdy ją płodził, chętka mu opadła.
  Mogło być jeszcze gorzej, niż to co już znacie…
  Bo, gdyby pchnął raz jeszcze, to zrobiłby diabła!

 19. Tomasz mówi

  To co mówi ta Sędzina to śmiech na sali. Ona nie ma nawet wiedzy na ten temat (historia Polski) i bardzo mija się ze zdrowym rozsądkiem. To na kilometr śmierdzi z góry ukartowanym wynikiem. Taki wyrok i taki Sędzia to kpina. Tym bardziej że chodzi o naszą Historię.

 20. mariusz mówi

  A może ktoś zapyta jakie pochodzenie ma „sędzina”?No i wszystko jasne nie?!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.