PILNE! Nieznane zbrodnie III Rzeszy – obóz aborcyjny w Niemczech. IPN wszczyna śledztwo sięgając do archiwów

Fot. pixabay (Pixabay License)

Śledczy z Instytutu Pamięci Narodowej wszczęli śledztwo w sprawie obozu funkcjonującego w latach 1943-45. Znajdujący się w III Rzeszy, miał być miejscem w którym robotnice z Polski były zmuszane do aborcji.

Portal Interia ustalił, iż obóz znajdował się w Holthausen, rolniczej dzielnicy Waltrop w Nadrenii.  Składało się na niego przynajmniej 9 baraków, widocznych na zdjęciach lotniczych z czasów wojny. Cały teren otoczony był wysokim płotem z drutu kolczastego. Trafiały tam przymusowe robotnice ze wschodniej Europy, w tym także z Polski. Według Interii, pracownice zmuszano do aborcji, aby jak najszybciej mogły wrócić do pracy. Miał to być “centralny obóz aborcyjny dla Westfalii”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W obozie przychodziły również na świat dzieci. Przeżywalność była bardzo niska – na 1273 dzieci 500 zmarło.  Żywe odbierane matkom, by te wróciły natychmiast do pracy w polu. Szczątki martwych niemowląt odnaleziono we wspólnej mogile. Dzięki wnikliwości Interii, sprawą zainteresował się IPN. 14 listopada zadecydował o wszczęciu śledztwa w sprawie zbrodni przeciwko ludzkości i zbrodni nazistowskiej. Przygotowywane są kwerendy w archiwach oraz przesłuchania w Polsce oraz Niemczech.

Źródło: kresy.pl

Przeczytaj również:

Mega szwindel przyklepany! Parlament Europejski ogłasza stan kryzysu klimatycznego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.