„Mowa nienawiści” i „zero tolerancji”, czyli Joachim Brudziński na manowcach politycznej poprawności

22

Trzy tweety z dziś. Najpierw Polska Policja: „Szybka i skuteczna reakcja. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyzywali i grozili dwóm obywatelom Syrii. Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści. Policja jest stanowcza w przypadku takich przestępstw. Obaj zatrzymani trafili już do policyjnego aresztu”. A teraz tweet nowego szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego: „Zero tolerancji dla ksenofobicznych , agresywnych i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem działań. Każdy kto dopuszcza się tego typu zachowań wobec ludzi ze względu na ich kolor skóry, religię czy przekonania musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją”. I na koniec mój tweet do ministra Brudzińskiego: „Panie Ministrze, Pan też już stawia ksenofobię na pierwszym miejscu, a agresję na drugim? Proszę uważać, bo polityczna poprawność wielu już zrobiła papkę z mózgu.” Minister Brudziński nie odpowiedział.

Dzisiejszy wpis ministra Brudzińskiego pokazał coś, co już od dłuższego czasu bardzo mnie niepokoi w narracji Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, „dobra zmiana” schodzi na manowce politycznej poprawności i zaczyna się po nich błąkać jak dziecko we mgle. Po Marszu Niepodległości rozległo się polit-poprawne pohukiwanie prezydenta Dudy: „Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię, na chorobliwy nacjonalizm, na antysemityzm”, a ówczesny wicepremier Morawiecki zapewnił, że „polski rząd odcina się od wszelkiego rasizmu”. Potem była sprawa napadniętej 14-latki, którą objęto szczególnym nadzorem, bo dziewczynka miała rzekomo zostać zaatakowana z powodu koloru jej skóry. Premier Morawiecki grzmiał: „Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na 14-letnią dziewczynkę w Warszawie z powodu koloru jej skóry, jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego”. Teraz mamy wpis Joachima Brudzińskiego, dla którego priorytetem jest ksenofobia, a realna agresja wylądowała na miejscu drugim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O czym to świadczy? Świadczy o tym, że „dobra zmiana” przestaje mówić językiem opisującym rzeczywistość i zaczyna posługiwać się polit-poprawną papką, która tę rzeczywistość fałszuje. Gdy rządzący politycy najwyższego szczebla zaczynają krzyczeć „zero tolerancji” i „nie ma miejsca” dla jakiegoś zjawiska, tym samym przyznają, że jest to zjawisko powszechne i trzeba rzucić wszystkie siły na ten front walki. Swoimi okrzykami politycy „dobrej zmiany” puścili więc w świat przekaz następujący: „Mamy w Polsce problem ksenofobii, rasizmu, antysemityzmu i chorego nacjonalizmu”. Kropkę nad i postawiła policja oznajmiając, że „nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści” i informując, że za uliczne pyskówki idzie się do aresztu.

Do czego to może doprowadzić? W Wielkiej Brytanii już wypracowano orwellowską formułę, która pozwala wsadzić za kratki każdego obywatela podpadającego pod „incydent z nienawiści”. Policja definiuje go jako działanie, które przez ofiarę może być uznane za motywowane wrogością, nienawiścią lub uprzedzeniem ze względu na niepełnosprawność, identyfikację gender, rasę, orientację seksualną lub wyznanie. Nawet jeśli działanie nie stanowi przestępstwa, policja zachęca do jego zgłoszenia, co oznacza, że  ściga się sprawcę nie za popełniony czyn, ale za domniemane przyczyny popełnienia czynu. Wystarczy, żeby ofiara lub świadek „incydentu” uznały, iż motywacja sprawcy wynika z jego uprzedzeń i nietolerancji.

Na stronie Metropolitan Police zamieszczono instrukcję rozpoznania i zgłoszenia „przestępstwa z nienawiści” i „incydentu z nienawiści”. W instrukcji zaznaczono też, że ściganie takiego rodzaju przestępstw i incydentów jest dla policji działaniem o charakterze priorytetowym. W Londynie zatrudniono 900 specjalistów zajmujących się wyłącznie tego typu sprawami. Jaki jest tego efekt? W stolicy UK nastąpił gwałtowny wzrost liczby przestępstw z użyciem broni palnej i noży, a Metropolian Police ostrzega, że ma za mało środków do walki z tymi przestępstwami, bo rząd od lat tnie fundusze. Jeśli do tego część z tych funduszy idzie na ściganie sprawców „incydentów z nienawiści”, które w ogóle nie są przestępstwami, ale są traktowane priorytetowo, to mamy taki oto obrazek: policja ugania się za osobami, które naubliżały komuś na ulicy, a tymczasem bandziory hulają w najlepsze. Taki jest rezultat polit-poprawnej walki z tzw. mową nienawiści, ksenofobią, rasizmem, islamofobią, antysemityzmem i homofobią, z której neomarksistowscy poprawiacze świata uczynili najważniejsze zadanie instytucji państwowych.

Gdy Jarosław Kaczyński nazywał rzeczy po imieniu, rozlegało się wycie wszelkiej maści „obrońców demokracji”, którzy nie mogli mu darować, że mówi jak jest. Zamiast używać polit-poprawnych protez i wytrychów Kaczyński opisywał rzeczywistość i stawiał diagnozę, która w pył rozbijała orwellowską narrację demoliberalnych oszołomów. Dziś przekaz Kaczyńskiego jest w coraz większym stopniu zastępowany przez polit-poprawny bełkot i ten bełkot suflują nam nie tylko młode wilki w osobach prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego, ale też osoby, których nigdy bym o to nie podejrzewała. Taką osobą jest minister Brudziński, którego cenię m.in. za błyskotliwe riposty obnażające pustotę polit-poprawnych oszołomów z opozycji totalnej. Dlatego martwi mnie dzisiejszy tweet ministra Brudzińskiego. Bardzo mnie martwi!

Gdy Jarosław Kaczyński huknął „zdradzieckie mordy”, była w tym moc słowa sprawczego. Gdy Joachim Brudziński pisze: „zero tolerancji dla ksenofobicznych , agresywnych i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem działań”, jest to blablanie o niczym. Wolałabym, żeby minister Brudziński napisał tak: „Żaden agresywny gnojek nie pozostanie bezkarny”. To jest przekaz, który chciałabym usłyszeć od szefa MSWiA. A policja powinna mieć zakaz używania terminu „mowa nienawiści”. W Wielkiej Brytanii ten polit-poprawny wytrych posłużył do stworzenia orwellowskiej policji myśli. Nie fundujmy sobie tego w Polsce!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. RdK mówi

  Widac trzeba zastraszyc tubylców zanim przyjada eskimosi i inne matki z dziecmi…

 2. Zbulwersowany mówi

  A co z postępowaniem w sprawie Klątwy Panie Brudziński ? Marsz do działania ! Jak długo jeszcze obraza katolików a przede wszystkim samego Pana Boga pozostanie bezkarna. W Polsce Panie Brudziński musi być w pierwszej kolejności chroniony szeroko rozumiany polonizm i katolicyzm. A więc marsz do działania !

 3. Andrzej mówi

  To proszę o natychmiastowe uchwalenie ustawy „SUROWO KARZĄCEJ ZA ANTYPOLONIZM i ANTYKATOLICYZM”… da to narzędzia do błyskawicznego KARANIA za bluźnierczą „Klątwę”, donoszenie na Polaków do UE, karanie za kłamliwe „narracje” o tzw. „polskich obozach koncentracyjnych”, „nazistach” w Polsce …i.t.p.

  1. Jan mówi

   A karanie Żydów i naśladującym tych pierwszych Dwużydzianów Polaka za nazywanie katolików i Polaków oszołomami czy moherami?
   A za miljony innych obraz i opluwań Polaków katolików jak i katolików ogólnie na całym świecie co powinno być a nie jest?
   To prosty dowód na to kto światem rządzi!

 4. Ania mówi

  Działaczom PIS zaczęło się chyba już mieszać w głowach od tych wyników sondażowych. Pycha niejednych zgubiła szkoda tylko, że też tych z bardzo krótką pamięcią.

  1. michu mówi

   Albo wiedzą komu naprawdę zawdzięczają władzę 😉

  2. ludwik mówi

   Raz postawiony przy zlobie prostak juz nie odejdzie. Rzady prostakow i KK to najgorsza zmora jaka mogla spotkac Polakow . Chamow najlepiej poznaje sie poza granicami kraju a obecnie w formie skondensowanej mamy to w Polsce. Falsz,podlosc i totalne zaklamanie to obecnie atuty polskie.

 5. goj mówi

  Wolno obrażać jedynie białych katolików hetero. Na Demotywatorach nie ma dnia, żeby nie pojawiły się obrazeczki szkalujące katolików. Gdzie jest policja? Gdzie są politycy?

 6. KarPa mówi

  Koniec dobrej zmiany została tylko dobra propaganda. Też mi sukces wymiaru sprawiedliwości uwalić jakiegoś maluczkiego krzykacza a Ci co jawnie łamią prawo i nic sobie z tego prawa nie robią żadnych konsekwencji nie ponoszą .

 7. Normalny mówi

  Wojna z tzw antysemityzmem ma na celu wykluczenie wszystkich nacjonalizmów oprócz żydowskiego ! Z działaczy PIS – u opadają coraz szybciej założone przez nich maski.

 8. Andy mówi

  Pis ma kilku politykow -poslow patriotow ktorzy cicho siedza ,bo krotko ich trzyma wierchuszka, ale niestety w wiekszosci to karierowicze nie lepsi od PO. Poraz kolejny okazalo sie ze narod zostal oszukany .
  W zwiazku z tym czy okreslenie „gowniana zmiana” to mowa nienawisci ?
  Czy szczera prawda? A moze okreslenie „oszukancze mordy ” pasuje lepiej .
  Czy jak uzyje slowa żyd , to juz wystarczy by mnie zamknac ? Czy musze dodac ze zydzi powinni zaplacic nam za lydobojstwo na polskiej ludnosci we wczesnych dniach 2 wojny swiatowej ,jak i w czasie i po wojnie rowniez !!!
  Moze za moj wpis panstwo sypnie „sanhedrynowi ” warszawskiemu kolejna stowe milonow na upiekszenie kirkutu .
  Pis w kolenych wyborach masz „przesrane”

 9. Andy mówi

  Panie Jacku !
  Jest pan na absolutnym topie wsrod portali patriotycznych .
  Stworzcie partie i wygracie na bank .
  Polaczcie sily jest was wielu …Braun ,Winnicki,
  Karon, Michalkiewicz ,Krajski i inni .
  Ratujcie Ojczyzne !

  1. Stanisław mówi

   Dobra myśl, jednak aby ten pomysł urzeczywistnić, należy bardzo dobrze sprawdzić kandydatów gdyż podobnie jak w latach 80 ubiegłego wieku do nowo powstających organizacji UNA swołocz zawsze wytkała swoich i po pewnym czasie gdy nadarzyła się okazja owe wtyczki zaczęły destrukcję od wewnątrz ! Tego należy unikać by odnieść sukces.

  2. Maciek mówi

   Dokładnie, mnie już macie

 10. Matka polka mówi

  No to już teraz zydostwo rządzi pełną gębą i za byle co będą Polaków wsadzać oskarżając nas o ksenofobię i antysemityzm. Trzeba się przygotować na najgorsze bo oni mają władzę i narzędzia żeby nas wykończyć. Ale my,Polacy musimy dzielnie im stawiać czoła i walczyć o to co nasze. Nie lękajmy się, bo idzie na żydostwo i islam wielka klęska!!! AMEN.

 11. Spostrzegawczy mówi

  Jakie jest zdanie rządu i Pana Ministra w sprawie uroszczeń żydowskich ? Dlaczego to rząd nie zajmuje w tej wielce bulwersującej sprawie stanowczego i jednoznacznego stanowiska, a musi to za polski rząd robić Polonia Amerykańska ?

  http://www.bibula.com/?p=99165

 12. Teresa mówi

  Faszystowskie bojówki partii Razem i feministek tłumnie maszerowały wczoraj ulicami Warszawy.Wznoszono agresywne i nienawistne okrzyki,niesiono transparenty o podobnej agresywnej treści.Gdzie są słowa potępienia dla takich imprez.PRECZ Z FASZYZMEM I NEOFASZYZMEM.

 13. Robert mówi

  Oj tak,orwellowska policja myśli,pan Brudziński też jest przez nią słuchany i czytany.R emote Neural Monitoring w rękach służb do których tylko agent Mulder się zbliżyć może,oni też podgrywają takim ludziom co i jak mają mówić i myśleć sami żyjąc w nieświadomości.Działa to trochę jak reklama podprogowa,komunikat na fali radiowej. W nie odległej przyszłości za pomocą serwera min MSW będzie mógł pogadać z każdym prześladowanym telepatycznie

 14. Ryszard mówi

  Szkoda ze nie sa tak aktywni na antypolonizm i wyssanie z moekiem matki

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.