Morawiecki: tylko praca na rzecz rodzin! Aby Polakom żyło się lepiej, powołano pełnomocnika ds. demografii

Fot. PAPA/ Rafał Guz

Premier Mateusz Morawiecki powołał we wtorek Barbarę Sochę na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw geopolityki – donosi PAP. Zadaniem wybranej będzie przygotowanie strategi demograficznej, której celem jest zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnego modelu rodziny.

„Wierzymy, że tylko praca na rzecz rodzin pozwoli nam przezwyciężyć wyzwania demograficzne; powołanie pełnomocnika ds. demografii to kolejny krok w kierunku lepszej przyszłości polskich rodzi” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Do powołania pełnomocniczki odniósł się na Facebook’u: „Państwo, które dba o przyszłość, rodzinę stawia na pierwszym miejscu” – podkreślił. Nie obyło się bez wzmianki o 500 Plus, emeryturach dla kobiet, które urodziły czwórkę dzieci oraz o wyprawce szkolnej w wysokości 300 zł.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Zapewniliśmy polskim rodzinom godne warunki życia, ale to dopiero początek naszej pracy. Dziś musimy zapewnić polskim rodzinom bezpieczną drogę ku przyszłości. Powołanie pełnomocnika ds. demografii to kolejny krok w kierunku lepszej przyszłości dla polskich rodzin” – oznajmił. Podkreślił również, iż rząd ma zamiar wprowadzić nowe programy prorodzinne, a nie jedynie kontynuować dotychczasowe.

Abstrahując już od dwulicowości polityków PiS, którzy w twarz krzyczą o dzietności Polaków, a za plecami powołują na wysokie stanowiska aborcjonistów… Pytanie nasuwa się samo, choć przykre i prozaiczne – skąd rząd zamierza wziąć na to wszystko pieniądze? W obliczu ogromnej dziury finansowej po samym 500 Plus oraz, już teraz, jadącego na oparach, nierentownym ZUS-ie? I czy przypadkiem problem dzietności w Polsce nie zostanie sprytnie rozwiązany, powiedzmy, dziećmi Ukraińców?

Źródło: PAP

Przeczytaj również:

[WIDEO] Konfederacja żąda dymisji Czarzastego za „propagowanie ustroju totalitarnego”. Sprawa trafi do prokuratury

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.