M. Skalski: Stepan Bandera bohaterem Polski

Stanisław Żaryn
18

Hiperbola (hiperbolizacja, wyolbrzymienie) – określenie z dziedziny teorii literatury, stosowane także w innych rodzajach sztuki. Hiperbola jest środkiem stylistycznym, rodzajem przenośni, w której dana rzecz opisywana jest celowo i jawnie w sposób wyolbrzymiony.

Ciężkie nastały dziś czasy, gdy opinię publiczną zmroziła informacja o zbrodniczej działalności dr. Leszka Sykulskiego. Otóż, okazało się, że Polska jest przeniknięta wzdłuż, wszerz, do spodu i od każdej możliwej strony rosyjskimi „narracjami” i nikt jeszcze nic z tym nie zrobił. Tego typu niedopatrzenia powinny być starannie naprawione, a odpowiedzialni za ruskie narracje – surowo ukarani.

Otóż, dr Leszek Sykulski jak gdyby nigdy nic popiera akcję „Stop ukrainizacji Polski” (nie ma ŻADNEJ ukrainizacji!!!), a na dodatek bezkarnie anonsuje kolejną – „Stop amerykanizacji Polski”. Bezczelnie przy tym wypomina Amerykanom i ich lokalnym kolaborantom, że bez wyroku sądów w tajnym ośrodku w Starych Kiejkutach w województwie warmińsko-mazurskim organizowano dla więźniów ścieżki zdrowia.

Sykulski, nie kryjąc przy tym swojej jawnej prorosyjskości, podważa demokratyczny i humanitarny wymiar amerykańskich interwencji w Iraku, Afganistanie, Jugosławii czy Syrii i cynicznie zlicza ofiary tych pokojowych operacji. Wszystko to podlane jest sosem rzekomej troski o Polskę, która – jak uroił sobie tawariszcz Sykulskij (he-he) – jest instrumentalnie traktowana przez Imperium Dobra zza Oceanu. Takim „narracjom” pobłażać jednak nie wolno, dlatego dosyć już tego dobrego, Sykulskij! Won za Don!

Na szczęście „narracje” Sykulskiego aktywnie zwalcza minister Stanisław Żaryn, którego oficjalna nazwa stanowiska nie powie nam o nim tyle, co fakt, że ów służbowo siedzi na Twitterze i mierzy się tam z rosyjskimi „wrzutkami” od Sykulskiego. A te, jak wiadomo, pochodzą ze stałego repertuaru – sztuczne skłócanie Polaków z Ukraińcami, tradycyjne rzekomo wpychanie Polski pod kosiarkę przez Anglosasów, wasalny jakoby charakter sojuszu Polski z USA poprzez robienie „łaski” i tego typu rosyjskie kłamstwa.

Pół biedy, że mowa o „aktywności szkodliwej dla Polski”, ale „sprzeciw wobec USA” to już stanowczo za wiele. To ostatnie powinno być czym prędzej spenalizowane, co pozwoliłoby wreszcie zamknąć Sykulskiego w kazamatach albo przynajmniej wysłać na reedukację geopolityczną za koło podbiegunowe. Może wtedy nauczony moresu Sykulski zdałby sobie sprawę, że międzynarodowych sojuszy Polski się nie podważa.

Ministru Żarynu wtóruje znakomity badacz dezinformacji – rzecz jasna, rosyjskiej – niejaki Michał Marek. Błyskotliwością tylko niewiele ustępuje on panu ministru, ale to też postać nietuzinkowa. Jest to ekspert od rosyjskiej propagandy, a eksperci – jak wiadomo – nigdy się nie mylą. A szczególnie nie mylą się ci polscy eksperci od rosyjskich „fejków”, które co do jednego są oni w stanie zidentyfikować jako wierutne rosyjskie kłamstwa. Robią to na pohybel kacapii i jej trollom, a ku chwale zwycięskiego ukraińskiego oręża.

Nie da się przy tym ukryć, że Ukraina wygrywa tę wojnę, a orki dostają baty. Każde przeciwne twierdzenie jest bowiem ruską „narracją” i nie jest prawdziwe. Dlatego kremlowskie trolle właśnie teraz uaktywniają się na froncie dezinformacyjnym, prowadząc hybrydowe wojny wymierzone w trwałe sojusze i w braterstwo nigdy nie skłóconych narodów. Dziś Ukraina walczy za nas, to oczywiste. Ruskie narracje muszą więc być tłumione w zarodku.

Akt oskarżenia wobec Sykulskiego i jemu podobnych został już sporządzony. Jak bowiem informuje nas obiektywny, bo mający angielską nazwę profil „Disinfo Digest”, Sykulski wyraża swoje krytyczne opinie o pomocy wojskowej dla Ukrainy i kłamliwie zarzuca polskim władzom serwilizm wobec USA. Wszystko to zostało opatrzone jedyną właściwą w tym miejscu pieczątką z napisem „Dezinformacja”, choć ta niezbyt celnie została wymierzona w głowę pana doktora:

Na szczęście kilka dni wcześniej został już wydany wyrok skazujący wraz z listem gończym, a stosowna pieczątka została wycelowana prosto w głowę Leszka Sykulskiego. „Leszek Sykulski prowadzi działania informacyjne, zbieżne z celami rosyjskich operacji propagandowych […] Nie daj się oszukać” – czytamy:

Przez niedopatrzenie zabrakło wzmianki „Wanted dead or alive”, która zaczerpnięta z języka naszych jedynych słusznych sojuszników nie tylko wyglądałaby zgrabnie, ale i też celnie piętnowałaby wskazaną onucę w osobie towarzysza Sykulskiego. Sykulski bowiem ani jest polskim rządem, ani też nie pracuje dla mediów z kapitałem amerykańskim, zatem z jego strony możemy spodziewać się wyłącznie ruskich „fejków”. Sykulski celowo przecież zamilcza, że wszystko, co jest w Polsce dobre, pochodzi z Ameryki, a co złe, to ruskie jest.

Wciąż jednak ociągamy się z tym, co niektórym może się jeszcze wydawać kontrowersyjne, ale co powoli staje się wymogiem racji stanu. Wojna trwa już kolejny miesiąc, a my wciąż nie ukróciliśmy szkalowania Stepana Bandery, którego nadal można w Polsce bezkarnie obrażać. To właśnie ten znany z antyrosyjskiej postawy działacz mobilizuje dziś Ukraińców do oporu wobec Moskwy. Jego należyte uhonorowanie leży w interesie Ukrainy, a więc leży także w interesie samej Polski, który jest identyczny z ukraińskim.

Ruska propaganda przekonuje wprawdzie, że Bandera był hitlerowskim kolaborantem odpowiedzialnym za zbrodnie na cywilach, ale wiemy doskonale, że ruscy nigdy racji nie mają. Zresztą, im więcej ruskich porażek na froncie, tym częściej pojawiają się próby wbicia klina między Polaków a Ukraińców i podważania jedności Zachodu. Czas to wreszcie ukrócić i docenić antyrosyjski potencjał kultu Bandery także w Polsce, gdzie już teraz gościmy kilka milionów Ukraińców. Wszystkie kwestie sporne i historyczne niesnaski załatwimy zaś wtedy, gdy Ukraina wygra wojnę, umocni się i okrzepnie. W końcu ciężko oczekiwać od Ukraińców innej zapłaty, niż wdzięczność.

Rzecz jasna, uznanie Stepana Bandery za bohatera Polski będzie tylko pierwszym krokiem do akceptacji jego niekiedy może i kontrowersyjnych, ale za to skutecznych metod walki z „onucami”. Stepan Bandera sprzeciwiał się moskiewskiemu imperializmowi, który zagraża przecież w takim samym stopniu Ukrainie, jak i Polsce. Na pewno więc znajdą się u nas kandydaci na naśladowców tej nietuzinkowej postaci, najlepiej zrekrutowani na początek spośród rodzimych łowców ruskiej agentury.

Każdy pomnik Stepana Bandery w Polsce to zatem o jedna zrzucona na nas ruska bomba mniej. Takie są prawa geopolityki. Nie rozumie tego towarzysz Sykulskij i jemu podobni „pożyteczni idioci” będący na pasku Kremla. Na szczęście rozumieją Polacy, których do podobnych pomysłów nie trzeba będzie długo przekonywać.

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Samobójcza akcja #StopAmerykanizacjiPolski

“Ukraińcy gwałcili Polki i w krocze wsadzali butelki z benzyną, a Żydów rabowali ile wlazło” – Helena Partyka-Czoppa, Świadek ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Reakcjonista mówi

  Tv upadlika, a nie republika. Żaryn, Sakiewicz. Jeden to jankeski kundel, a drugi był odznaczony przez banderowskie służby. Może to agentxupa?

 2. Ewa-Maria mówi

  Ja uważam że w niektórych wypowiedziach ma rację. Czy nie jest prawdą że największe interesy prowadzone są przez Jankesów na Ukrainie? Bezinteresownie by nie wspomagali Ukrainę, chodzi o broń. Jest jeszcze wiele innych spraw.

 3. Jarek mówi

  Autor robi sobie “jaja ” czy faktycznie jest niespełna rozumu ? Brawo więcej takich a nie długo powiedzą że na Wołyniu Polaków mordowali ruscy !

 4. anonim mówi

  To było tylko kwestia czasu, że zaatakują dr Sykulskiego, bo jest niezależnym ekspertem od geopolityki, a neozydobolszewicy z pis wyznaja stara zasade, kto nie jest z nami jest przeciwko nam. Jest bardzo duza roznica pomiedzy propagandystami z pis, ktorzy na przestrzeni vzasow byli jak kameleoni. Poglady dr Sykulskiego byly zawsze takie same, ale teraz nie wpisuja sie w nurt narzuconej przez anglosasow i parchow polityki, ktora traktuje Polske instrumentalnie. Nasze warujace pieski merdaja ogonkami gdy wujej sam rzuci kosc do aportowania. Ojej cholera jaka ze mnie ruska onuca, bo mam tupet podwazac polityke mesjasza z Żoliborza.

 5. ikss67 mówi

  Towarzysz żaryn. podrzędnej kategori urzednik łaszący się jak zbity pies do chazarskiej nogi. nazwanie tej biologicznej emanacji zerem już byłoby wyróżnieniem.

 6. Jolanta mówi

  Prawdziwą tragedią Polski jest to, że tacy młodzi, inteligentni i profesjonalni ludzie nie są w kraju doceniani. Natomiast takie parchy jak Morawiecki rządzą tym biednym krajem.

 7. tfardoch mówi

  Autor zapomniał wspomnieć o Libii, gdzie zanim wprowadzono demokrację krew niewinnych Libijczyków wsiąkała w piach pustyni hektolitrami. Na szczęście to się zmieniło i teraz Libijczycy żyją w błogostanie i bogactwie. Dzielni Ukraińcy leją kacapów i wcale nie muszą żebrać o broń ani o kasę, ani apelować ani chamsko wymuszać. A węgla mają tyle, że nawet nam są gotowi pomóc w tym naszym kryzysie do którego nas Putler doprowadził. @Jarek – coś ci się pomyliło. Zgodnie ze źródłami ukraińskimi, które są prawie tak rzetelne jak izraelskie, to Polacy mordowali bezbronnych Ukraińców i nie tylko, więc o czym ty mówisz?

 8. tfardoch mówi

  @Jarek – a wiesz co to sarkazm i ironia? Bo co to “hiperbola” masz napisane we wstępie. Niestety, takie środki wyrazu nie są adresowane do wszystkich, wymagają bowiem wysokiej inteligencji i oczytania. Ja na ten przykład chyba przesadziłem z sarkazmem i mój wpis usunięto.

 9. z-k mówi

  A na ‘niezależnej” u Sakiewicza Bąkiewicz opowiada przedziwne rzeczy o programie tegorocznego Marszu Niepodległości. Chyba będziemy śpiewać Kalinkę a w przyszłym roku już “Batko nasz Badera….. głosem gromkim. Mam jeszcze nadzieję, że to tylko wymysły cyngli Kawalera Orderu Ukraińskiej Bezpieki

 10. Dumny Polak mówi

  Nie, Jarek, musisz uwazac, bo ten artykul pisany jest mocno ironicznie…
  Kiedys tez wpadlem w taka krytyke kogos, a potem, jak troche pomyslalem, musialem sie tego wstydzic…
  Sprawa jest jednoznaczna, ze Panu Sykulskiemu zawdzieczamy kolosalnie duzo, zdrowe otrzezwienie z naszego stanu satanicznej hipnozy, hipokryzji i kompletnego ululania przez media.
  Jest on definitywnie nasza perelka i teraz musimy Go bardzo chronic!

  Serce mi sie kraje, jak ludzie najpierw jednoznacznie uslyszeli o ” misce ryzu” i ” h…, dupa i kamieni kupa”, i mimo wszystko, bezczynnie przygladaja sie, jak ten typ sciaga z nas ostatnie portki i wspolnie z tym innym satanicznym kurduplem, bezkarnie wyniszczaja nasza egzystencje!

  ” Narod jest ciemny i wszystko kupi…”

  Nie wolno nam, jaako ludziom w 21. wieku, przyjac takich wypowiedzi, ze mamy zbierac chrust z lasu na przezycie zimy! To jest nikczemne plucie w twarz przez kogos, komu wszyscy zaufalismy!

  Ludzie, przeciez to juz czas, ze sami tracimy we wlasnych oczach szacunek dla siebie samych!
  Jestesmy w stanie najwyzszego upodlenia, jesli taki sk…syn, wciaz nie zostal jeszcze odnaleziony w kanalizacji miejskiej!
  Pomyslcie tylko, dokad to wszystko z nami ma zmierzac!
  Co bedzie z nasza Polska, jesli nie jestesmy w stanie tych kanalii, pocwiartowac i w takim stanie, wyslac z powrotem do israHELL-a.
  Chcecie naprawde wykopywac doly i je pozniej, znowu zakopywac, aby dostac za to kromke chleba!?
  Czy to po to wszyscy, ostatnie lata, tak ciezko zapier..lismy i jeszcze grzecznie placili nasze podatki!?
  A na koniec jeszcze to, z ukrowskimi bandytami…
  To juz sie chyba lepiej, wlasnorecznie zakopac do trumny…!;-(((((

 11. aster mówi

  Autor w prześmiewczy sposób pokazał twarz polińskiej władzy, aktualnie sługusów banderowskich.

 12. Rebih mówi

  @Jarek Pomiijając to, że uciekł ci szyderczy charakter tekstu (tak to jest jak sie czyta po łebach 🙂 ), ale faktycznie taka narracja istnieje wśród Ukraińców.
  Osobiście słyszałem od Ukraińca, że w wiosce sąsiadującej z jego wioską wymordowano Polaków i zrobili to Rosjanie z NKWD, którzy na tę okolicznosć poubierali sie w wyszywane ukraińskie stroje ludowe.
  To, że “historyk” Żaryn z “historykiem” Morawicerem nie serwują nam jeszcze takiej wersji historii i nie umocnili jej odpowiednimi paragrafami karnymi w ustawie o IPN zawdzięczamy temu, że do Jarosława “Geniusza Karpat, Strategii i Taktyki” Kaczyńskiego ona jeszcze nie dotarła, albo że JK zostawił ją sobie w odwodzie na czarną godzinę.

 13. Jarek mówi

  Może faktycznie nie załapałem ironii autora za co wszystkich przepraszam , kiedyś M. Jakubowska śpiewała w swojej piosence taki refren cyt….”domu mieczem broń , głupotę kijem lecz …”

 14. Stanisław mówi

  Skoro Leszek Sykulski jest pro rosyjski to co powiedzieć o dr Shiva z USA.

 15. andrzej mówi

  Czy ten portal już tak zeszedł =na psy jak Media NARODOWE ,ŻE BANDEROWCY JUŻ GO PRZEJMUJĄ !! ! ???

 16. Łuki mówi

  Niespełna na umyśle joanna scheuring-wilgus – (pożal się Boże) – stanie przed sądem za zakłócenie Mszy Św. w kościele św Jabuba – tu u nas w Toruniu.
  Wreszcie jako Etatowa Podsądna ?

 17. cccpsucks mówi

  piękny sarkazm, niestety sama prawda…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.