M. Skalski: Dlaczego Ruch Narodowy jest już skończony

23

Ruch Narodowy nie przyłączył się do akcji „Stop ukrainizacji Polski” i już tego nie zrobi. Pociąg, do którego jego liderzy mogli wsiąść, właśnie odjechał, choć zapewne oni sami tego jeszcze nie zauważyli. Ruch Narodowy nie jest więc już nikomu potrzebny i jako partia pod obecnym kierownictwem jest już skończony raz na zawsze – pisze Marcin Skalski.

Wielcy nieobecni

Wsparcie - darowizny

Zapoczątkowana w lipcu na posiedzeniu sejmowego zespołu posła Grzegorza Brauna kampania „STOP ukrainizacji Polski” zaowocowała, póki co, wydaniem 60-stronicowej broszury o identycznym tytule, akcją internautów propagującą hashtag #StopUkrainizacjiPolski, a teraz także akcjami bezpośrednimi w postaci manifestacji na ulicach polskich miast. Jedna z nich odbędzie się w sobotę 24 września i przejdzie spod warszawskiego placu Defilad pod Pałac Prezydencki. W międzyczasie Konfederacja Korony Polski, czyli partia Grzegorza Brauna, organizuje manifestacje w innych miejscach oraz otwarte spotkania informacyjne. Wydawałoby się, że nic, tylko się takim obrotem spraw cieszyć, czyż nie?

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Katarzyna TS: #StopUkrainizacjiPolski

Rozmach, z jakim Konfederacja Korony Polskiej przystąpiła do tematu, rzeczywiście budzi szacunek. Niemniej, całość przedsięwzięcia i jego dotychczasowy kilkumiesięczny przebieg ma swojego wielkiego nieobecnego. Wydawałoby się bowiem, że kwestia zachowania spójności etnicznej, nie mówiąc już o kwestiach bezpieczeństwa wewnętrznego i dotkliwych skutkach ekonomicznych ukrainizacji Polski, jest w 100% spójna z programem Ruchu Narodowego, a więc koalicjanta partii Konfederacja Korony Polskiej posła Grzegorza Brauna. Cóż więc stoi na przeszkodzie, by nie tylko dołączyć, ale też stać się równorzędnym inicjatorem całej kampanii powstrzymującej ukrainizację Polski?

Antykorwinistyczna obsesja

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, warto przeanalizować wybory ideowe i kompromisy zawierane przez Krzysztofa Bosaka i Roberta Winnickiego. Otóż, gdy w październiku 2021 roku na portalu Media Narodowe ukazał się tekst „Czy Bosak i Winnicki zdradzili ideały narodowe?”, w którym zarzucano Ruchowi Narodowemu programową korwinizację i zdominowanie przez liberałów w ramach Konfederacji, Krzysztof Bosak bronił się, że pod pozorem „ideowej czystości” nie pozwoli na rozbicie Konfederacji. Sam jego komentarz podał dalej profil Konfederacji. Bosak zastrzegł jednak, że wspomniany tekst „nie powstał dla pieniędzy, tylko jest wyrazem autentycznej antykorwinistycznej obsesji”.

Zapamiętajmy zatem ten sposób argumentacji, odwołujący się do czyjejś rzekomej „obsesji”, ponieważ będziemy mieli z nim jeszcze do czynienia. Podobnie uczyńmy z argumentem nawołującym do jedności, gdyż zachowanie go w pamięci również się jeszcze przyda.

Sam Ruch Narodowy plątał się przy tym w zeznaniach, albowiem jedno z jego kont zasugerowało wręcz, że tekst krytykujący Bosaka i Winnickiego powstał za pieniądze od (nie)sławnego Roberta Bąkiewicza. Rzecz jasna, niejaki Skalski, który niniejszy, jak i omawiany artykuł popełnił, nigdy żadnych pieniędzy od Roberta Bąkiewicza nie dostał i nigdy się też tego nie domagał.

Proszę mi tu nie sypać korwinizmami

Ruch Narodowy nie rozumie bowiem, że możliwe jest zachowanie „ideowej czystości” i recenzowanie innych właśnie z pozycji wierności pryncypiom – nie za pieniądze i nie w wyniku „obsesji”. Zaznaczmy przy tym, że Robert Bąkiewicz, zanim doczekał się najsurowszej możliwej recenzji swoich wątpliwych ideowo poczynań, w lutym 2021 roku zdobył się nawet na promocję tekstu z portalu Kresy.pl pt. „Tykająca bomba masowej imigracji z Ukrainy”. Była to jedna z nielicznych rzeczy, o którą autor tamtego opracowania (a zarazem też niniejszego tekstu) Roberta Bąkiewicza kiedykolwiek poprosił. Co było dalej, wszyscy wiemy, rozliczenie z Bąkiewiczem ukazało się na naszym portalu w tekście „Wielka gra Roberta Bąkiewicza”. Jeśli bowiem chodzi o rozliczanie z wierności ideałom narodowym, to sentymentów nie ma i nigdy nie będzie. Nie jest to nigdy przy tym nic osobistego.

Wracając jednak do Krzysztofa Bosaka i zostawiając Roberta Bąkiewicza tam, gdzie jego miejsce, czyli w zapomnieniu, korwinizm był czymś, co wiceprezesowi Ruchu Narodowego zazwyczaj nie kojarzyło się najlepiej. W jednej z dyskusji zastosowaną przez siebie etykietę „korwinizmu” uznał wręcz za dyskredytującą dla danego zestawu poglądów. Czy podchodzi to już pod „obsesję” czy też po prostu jest wyrazem dystansu wobec poglądów Janusza Korwina-Mikke? Krzysztof Bosak nam niestety tego nie powie, ale – jak widać – najwyraźniej tylko on ma prawo decydować, kiedy od „korwinizmu” trzeba trzymać się z daleka, a kiedy już nie.

Zaznaczmy przy tym – współpraca polityczna z Korwinem nigdy nie była zarzutem jako takim. Problem dotyczył programowego skonsumowania Ruchu Narodowego przez partię KORWiN. Tę samą partię KORWiN, której lider zresztą swoje plany wobec ruchu narodowego ogłosił już dawno.

Wyciąganie starych wypowiedzi oczywiście jest złośliwe, ponieważ Konfederacja powstała mimo wielu różnic, co samo w sobie jest jednak zjawiskiem pozytywnym. Ruch Narodowy z Bosakiem i Winnickim na czele pilnowali jedności Konfederacji nawet zbyt gorliwie, bo ideową wyrazistość na rzecz korwinistów zatracili, ale nawet najbardziej nieprzychylny im obserwator zaświadczy, że cel swój osiągnęli. Konfederacja trwała, choć kosztem ideowych ustępstw. Jak zaświadczył sam Bosak, „ideowa czystość” nie była jednak najważniejsza. Aż w końcu nadszedł 24 lutego…

Szeroko otwarte ramiona

Wspomniana powyżej data to nie tylko początek rosyjskiego wtargnięcia na Ukrainę, ale też usilne podkopywanie jedności Konfederacji przez polityków (choć nazywanie ich „politykami” jest mocno na wyrost) Ruchu Narodowego. Tym ostatnim po prostu odbiło, a sytuacja międzynarodowa całkowicie ich zaskoczyła, obnażając braki mentalne i intelektualne. I tak, Robert Winnicki popełnił chociażby „słynny” wpis o „wołyńskich skurwysynach”, jakby zawczasu dając do zrozumienia propagandzie medialnej, że zamierza być grzeczny i nie będzie kwestionował oficjalnych przekazów medialnych:

Poważny polityk Robert Winnicki zwierzył się również Polakom, że przytulał Ukrainkę:

Nie będzie też chyba zaskoczeniem, że akces do głównego pro-ukraińskiego nurtu błyskawicznie złożył także Krzysztof Bosak. Również i on dał do zrozumienia, że nie będzie się specjalnie wychylał i przywdział wstążkę w barwach ukraińskich, występując tak w jednym z programów telewizyjnych:

Słabość charakterów, lęk przed byciem napiętnowanym jako „onuca”, brak silnego kręgosłupa ideowego – to w omawianych przypadkach więcej, niż prawdopodobne. Po ludzku można to wybaczyć, choć osoby bez określonych predyspozycji nie powinny nigdy zostawać politykami. Co innego jednak, gdy szkodzi się swojemu wizerunkowi i wiarygodności, a co innego, gdy nagle zapomina się o długo pielęgnowanej jedności Konfederacji, która wcześniej była akurat wygodną wymówką dla kompromisów ideowych.

Proszę skasować ten wpis

Po wybuchu wojny na Ukrainie Ruch Narodowy uwziął się bowiem na Janusza Korwina-Mikke za to, że ten kwestionował oficjalne przekazy propagandy w sprawie „poległych” obrońców ukraińskiej Wyspy Węży na Morzu Czarnym. Według posła Ruchu Narodowego Krystiana Kamińskiego, Korwin powinien skasować dotyczący wspomnianego tematu wpis, w którym – jak się okazało – ten ostatni miał rację. Tak właśnie wygląda podręcznikowy przejaw paniki i strachu:

Dodajmy, że to właśnie Ruch Narodowy – a nie Korwin – dezinformował w tej sprawie, powielając bezmyślnie ukraińską propagandę:

Oddajmy jednak sprawiedliwość Ruchowi Narodowemu – nie tylko oni okazali się tchórzliwymi pajacami udającymi polityków:

Podsumujmy więc – większość posłów Konfederacji, z wyjątkiem Grzegorza Brauna i lojalnego wobec JKM-a Konrada Berkowicza, nagle wyrzuciła do kosza troskę o jedność koalicyjnego ugrupowania, bo… Korwin ośmielił się nie dowierzać ukraińskiej propagandzie wojennej (!) Takiego salta nie powstydziłby się najlepszy akrobata, bo jeszcze niedawno oważ „jedność” była dla Krzysztofa Bosaka i Ruchu Narodowego nienaruszalną świętością. Wszystko jednak rozbiło się o Ukrainę i asertywność Korwina wobec jej propagandy. Czyli o to, gdzie Korwin akurat miał rację.

Obsesyjnie antyukraiński Skalski

Z kolei Robert Winnicki zagalopował się w ukrainofilii tak bardzo, że zaczął nawet rozliczać niezależnych publicystów z tego, czy ci nie są przypadkiem „antyukraińscy”. Ba! – nie tylko antyukraińscy, ale „OBSESYJNIE antyukraińscy”. Tym razem bowiem to nie Krzysztof Bosak doszukuje się u innych „obsesji” na punkcie korwinizmu, lecz to Robert Winnicki doszukuje się obsesji rzekomo antyukraińskich. Winnickiego usprawiedliwia jednak fakt, że jest on wyjątkowo przewrażliwiony na swoim punkcie, więc w rzeczywistości chodziło o krytyczne wobec jego ideowych wyborów i kompromisów teksty, które „obsesyjnie antyukraiński Skalski” miał czelność zamieszczać w Mediach Narodowych. Pogratulujmy jednak Winnickiemu, iż łatwo przyszło mu uciec się do retoryki, której nie powstydziłby się nawet najbardziej zagorzały PiS-owiec. Tak czy inaczej, on i jego imiennik Bąkiewicz są siebie warci.

Prywatne porachunki dotkniętego do żywego publicysty? Vendetta autora, któremu się w końcu ktoś odwinął? Złośliwi powiedzą, że jak najbardziej tak. Cóż, w tym momencie rzeczywiście trudno się przed takim zarzutem bronić. Być może nawet Ruch Narodowy ma więcej kibiców, niż jakiś tam Skalski. Tym bardziej, że ten broni teraz Korwina, a jeszcze przed momentem sam rozliczał innych z kompromisów z korwinizmem…

Koniec Ruchu Narodowego

To wszystko prawda. Bo jak tu żyć, gdy zarówno Bosak, jak i Winnicki dostrzegli u kogoś „obsesję”? Widocznie musi być to prawdą i czas wreszcie solidnie nad sobą popracować, a być może nie obejdzie się też bez wizyty u specjalisty.

Obsesją nie jest już jednak całkowita nieobecność Ruchu Narodowego i jego liderów w akcji „STOP ukrainizacji Polski”. Nie spodziewamy się przecież tego, by dołączył do niej Bąkiewicz, bo ten sam wystawił już sobie świadectwo. Nie oczekujemy też, że poprą ją zadeklarowani libertarianie, ponieważ dla nich spójność etniczna i kulturowa Polski nie jest wartością. Najważniejsze jest dla nich, czy ktoś pracuje i płaci w Polsce podatki bez względu na pochodzenie. Taki jest też Korwin-Mikke i lojalny wobec niego Berkowicz, mimo że ci dwaj stronili akurat od ukraińskiej szajby i zachowywali się odpowiedzialniej od Ruchu Narodowego. Oni jednak przynajmniej stawiają sprawę uczciwie.

Tymczasem, Ruch Narodowy świadomie i celowo ignoruje zaistnienie akcji #StopUkrainizacjiPolski. Tej ostatniej nie dało się bowiem nie zauważyć, skoro swą uwagę poświęcili jej nie tylko zawodowi dezinformatorzy od rzekomego obalania „fake newsów”, którzy zrobili z niej „sterowaną z Kremla akcję botów”, ale też media takie jak TVN24, „Gazeta Wyborcza” czy TVP. Rzecz jasna, przy okazji zawieszono psy na pośle Grzegorzu Braunie, który „zawdzięcza” Ruchowi Narodowemu całkowite osamotnienie w swojej słusznej walce. Ani Krzysztof Bosak, ani Robert Winnicki, ani żaden z profili Ruchu Narodowego ANI RAZU nie wykorzystał nawet słynnego już hashtagu, który napsuł przecież tyle krwi ukrainofilskim propagandystom. Grzech zaniechania, ciągły strach przed medialnym walcem, zwykłe wyrachowanie, a może też wszystko naraz?

Tym razem nie mówimy już więc o prywatnych porachunkach. Fakty są takie, że Ruch Narodowy nie przyłączył się do akcji „Stop ukrainizacji Polski” i już tego nie zrobi. Krzysztof Bosak i Robert Winnicki po raz kolejny zdradzili ideały narodowe – tym razem nie ze względu na uległość wobec Korwina, ale na odseparowanie się od postulatu akurat całkowicie zgodnego z ideą narodową. Najwyraźniej więc ich plany polityczne nie zakładają pójścia na noże z rządzącym PiS-em w tak newralgicznej sprawie, jak ukrainizacja Polski. A przecież Robert Winnicki udowodnił już, że potrafi przemawiać jak rasowy PiS-owiec.

Tymczasem, liderzy Ruchu Narodowego nie przewidzieli powodzenia akcji #StopUkrainizacjiPolski i jej pomyślnych widoków na przyszłość. Pociąg, do którego mogli wsiąść, właśnie odjechał, choć zapewne oni sami tego jeszcze nie zauważyli. Nigdy przecież nie byli zbyt spostrzegawczy. Ruch Narodowy nie jest więc już nikomu potrzebny. Jego rolę, siłą rzeczy, przejmuje wraz z kluczowym postulatem narodowym Konfederacja Korony Polskiej, zaś nowy od października prezes partii KORWiN Sławomir Mentzen również do niczego nie potrzebuje ani ich, ani tym bardziej „Wolnościowców”. Dlatego Ruch Narodowy jako partia pod obecnym kierownictwem jest już skończony raz na zawsze.

Przeczytaj także:

M. Skalski: Ostateczny koniec „nowoczesnego endeka”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Międzynarodówka szachrajów ma w stosunku do Polski poważne plany i użyje swoich ogromnych wpływów i rozlicznych możliwości by żaden poważny Ruch Narodowy w Polsce nie powstał. Pilnuje tego starannie bo wyłączył z obiegu jedyny (Myśl Polska) polski tygodnik nadający sie do czytania. Nawet Gazeta Warszawska przez pewien czas zamieniła się w ukropolińską gadzinówkę, teraz na szczęście, trochę się opamiętali zacząłem ją nabywać i czytać..

 2. kici kici KOCUR mówi

  “Ruch Narodowy jest już skończony”. Ludzie co to jest? My się powinniśmy łączyć a nie dzielić! Ten powiedział to, tamten powiedział tamto, ten za to jest skończony , tamten za to jest zaczęty, tamten wziął pieniądze, tamten nie wziął. Jeśli wziął to bardzo dobrze od lat wpajano mi do głowy że tam gdzie dają to się pchaj a tam gdzie biją to uciekaj itp. itd. Co to za bełkot! Łączmy się ludzie bo wrogowie nasi, a jest ich mnóstwo, tylko ręce zacierają po takich wiadomościach jak chociażby ten artykuł. Czołem Wielkiej Polsce a szponem jej wrogom.

 3. Rebih mówi

  Przede wszystkim Ruch Narodowy nie potrafił wypromować żadnego przywódcy. Dlatego w ogóle trudno uznać go za zaczęty.
  Brak przywództwa jest zresztą podstawowym problemem polskiej prawicy. To z powodu tego braku, Janusz Korwin-Mikke jest do dziś najważniejsza postacią prawicy, choć – powiedzmy sobie szczerze – szczyt jego możliwości intelektualnych minął już dziesięciolecia temu.

 4. wit mówi

  No i jak tu być narodowcem w “tym” kraju, jak?

 5. Pietras mówi

  Rozumiem wk*rwienie na ruch narodowy ale…antysystemowcy mają się trzymać razem, Bosak jest potrzebny konfederacji. Ludzie widząc Pana Brauna, JKM czy Dziambora mówią, że to idioci itd… Na Bosaka czy Winnickiego nie ma takiego wysrywu. W kupie siła

 6. Zygmunt mówi

  Do maseczki można się przyzwyczaić. To są słowa Bosaka. To pewnie, wg niego, do ukrainizacji Polski pewnie też. Jaki to ruch narodowy skoro jego dwaj czołowi liderzy za “zacnej” proweniencji i to te pochodzenie będzie zawsze brało prym nad polskim interesem narodowym.

 7. Zygmunt mówi

  Do maseczki można się przyzwyczaić. To są słowa Bosaka. To pewnie,wg niego, do ukrainizacji Polski pewnie też. Jaki to ruch narodowy skoro jego dwaj czołowi liderzy są “zacnej” proweniencji i to te pochodzenie będzie zawsze brało prym nad polskim interesem narodowym.

 8. Jurek mówi

  Ta sytuacja była do przewidzenia właśnie poprzez bezrefleksyjne zachowania RN z czołówki mimo znanego stosunku PiS do Narodowców i posunięć w kraju, a już samo nie przyłączenie się do akcji Stop Ukrainizacji o tym świadczy .Strach przed konsekwencjami ze strony wszelkiej ?Przecież Banderowcy Naszych rodaków mordowali na równi z z Sowietami i Niemcami zajmując pozycję pro sowiecką lub pro niemiecką w zależności od sytuacji wojennej w ll Wojnie Światowej .

 9. W K mówi

  Ruch Narodowy sam się skończył. Dlatego jest w polskim Narodzie skończony.
  Jeszcze do Kresy.pl. Żadne multi-kulti, lecz odtworzenie V Kolumny w Polsce. 1 albo 17 września i następujące po nich tygodnie byłyby o wiele łagodniejsze dla Polaków, gdyby polegały tylko na wjechaniu wojsk okupacyjnych. Wojsko rozbija wroga, wjeżdża i się nudzi. Niestety V Kolumna wiedziała, kogo i gdzie szukać, wskazywała cele i przez to Polacy byli tysiącami aresztowani, wywożeni i zabijani. Trwa odtwarzanie V Kolumny, by historia mogła się powtórzyć.

 10. Hammurabi mówi

  Panie Skalski, panie “uczony” – życie a zwłaszcza polityka która jakby się nie spierać jest jego częścią, to sztuka kompromisu.
  To takie typowe dla niektórych z nas, że jeśli przeciwna strona w dyskusji nie podziela w całości “naszych” poglądów jest już wrogiem.
  Ja mam nadzieję, że Ruch Narodowy ma nie swój “koniec” a wręcz przeciwnie, to dopiero początek.
  Coraz więcej Polaków z tzw. “dołów” zdaje sobie sprawę z destrukcyjnego działania tych tradycyjnych niesnasek, uszczypliwości a jakże często i wrogości “wodzów”. A partie tworzą właśnie te “doły”, które są korzeniami bez których partyjni wodzowie praktycznie nie istnieją! To z tych “dołów” wyjść może i musi ktoś, kto bardzo nie spodoba się nawykłym do swej “nieomylności wodzowskiej”.
  Zgodnie z powiedzeniami: “Gdyby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział” i “Gdybyś założył osłu siodło i tak to nie przemieni go w konia”.

 11. Egil mówi

  Coś pana Skalskiego strasznie ta Konfederacja uwiera.

 12. zorro mówi

  Cała to konfa, to bez wyjątki 7ydki. Wnuczki rabinów i innych pejsów. Zwykłe parchate ruchacze narodowe.

 13. Flex mówi

  Siłą Konfederacji jest jedność różnorodności. Wszędzie widać prymitywne intelektualnie próby dzielenia jej by rządzić. Obawiam się, że elektorat tej formacji to ludzie zbyt inteligentni i mądrzy, by łapać się na tak prymitywne zabiegi jak sr. “psim g.” w komentarzach na wszystkich portalach by zohydzić tą partię. (Onucowanie, semityzowanie) itp. kretyństwa świadczą tylko o miernocie i bezsilności intelektualnej piszących te paszkwilanckie brednie. Ta bezsilność wychodzi w bezpośrednich starciach polityków w TV. stąd szlaban na Konfę w TVPIS Info, przez moment podniesiony i znów zamknięty. Może RN liczył na dostęp do publicystyki TVPIS, stąd umiarkowanie w temacie ” stop ukrainizacji”. Jak widać już na ekranach, nic to nie dało -powrót do boksu bandy czworga. A na marginesie. Jak to jest, że “Wschodoznawca po Uniwersytecie Warszawskim oraz absolwent bezpieczeństwa wewnętrznego, studiował na uczelniach wyższych w Wilnie, Lwowie i Doniecku. … . Naoczny świadek mobilizacji Ukraińców na Majdanie, secesji Krymu oraz ujawnienia prorosyjskiego separatyzmu w Donbasie.” tak nagle troszczy się o frekwencję akcji “stop ukrainizacji Polski” i przyszłość RN!. Dla mnie proszę Pana ta “troska” jest cokolwiek niewiarygodna, a ten artykuł służy raczej innym celom!

 14. Krzysztof mówi

  Mówicie o ukrainizacji Polski , a zapominacie o zydolandii w w tym kraju , która ma się dobrze i rozrasta się coraz bardziej . Czy to oni przypadkiem nie kierują Waszych podejrzeń na tę bandycką nację ? Przegońmy wszystkich złodziei , oszustów i aferzystów z tego kraju , a za kilka lat będzie w Polsce ” Ameryka “. Dlatego jesteśmy biedni , bo nas okradają każdego dnia. Tu powinni rządzić czystej krwi Polacy . Tylko MY kochamy Polskę prawdziwie !

 15. Patryk mówi

  Bosak od dwóch lat dryfuje w stronę elektoratu PiS. Myślę, że tam już kiełkuje pomysł na zagospodarowanie tak zwanych sierot po PiS. Do samego PiS nie dołączy, ale jest pewien problem, bo na ten sam pomysł wpadł już Rafał Piech.

 16. Egil mówi

  Zatem głosuj sobie na “patriotów” z PIS=u. Broni ci kto?

 17. Egil mówi

  Jacek Miedlar bez pudła ocenił Jakubiaka jako rozbijacza Konfederacji, a takiego Skalskiego przygarnął i nie reaguje na jego wysrywy.

 18. ubawiony mówi

  @piertas
  Twoj nick ma jakies zwiazki z Fanem sp Romka??

 19. ubawiony mówi

  Bosak do tanca z gwiazdami.cepie jeden. I do TVN sie promowac!

 20. Jacek mówi

  “Tymczasem, liderzy Ruchu Narodowego nie przewidzieli powodzenia akcji #StopUkrainizacjiPolski i jej pomyślnych widoków na przyszłość” co za megalomania średniej klasy redaktorka, śmiało mogę stwierdzić że dla niego również nie widzę pomyślnych widoków na przyszłość… Choć nie, myślę że pudelek.pl gdy tylko będzie zmieniał swojego redaktora naczelnego wyślę do pana Skalskiego ofertę.

 21. negro mówi

  Jak ta Konfa ma cokolwiek osiągnąć, jak wewnątrz wszyscy bez przerwy żrą się o władzę. Z takim nastawieniem, to w końcu przerżnie kolejne wybory i znajdzie się na śmietniku historii.

 22. Anty mówi

  Wierchuszka ruchaczy pseudo narodowych czyli młodsi bracia pisdzielców są skończeni. Mam nadzięję tylko że niższy szczebel partyjny to widzi i nie da się prowadzić na powrocie do wyborów.

 23. Irek mówi

  Drodzy Koledzy daleko nie zajedziemy i wiele nie zdziałamy wyszukując i wyolbrzymiając nieliczne błędy… Jednocześnie pomijając sukcesy. Tak to już jest, że do krytyki jest wielu a do pracy nikt. Wstąp jeden z drugim do tego RN, zacznij działać, zmieniać go od środka itp… Na razie wszelaka krytyka nie różni się niczym od ujadania pieska – tudzież zwykłego januszowania. Znam ludzi, którzy wkładają ogrom pracy w działalność RN – robią to przy stracie czasu prywatnego i bez żadnego zysku dla siebie! Plujecie tym ludziom w twarz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.