Izraelski dyplomata obraża Polskę, a władze RP milczą! Konfederacja oczekuje zdecydowanych działań polskiej dyplomacji [WIDEO]

Konfederacja/ fot. Twitter

Podczas czwartkowej (28.11.2019) konferencji prasowej w Sejmie Konfederacja zaapelowała do władz RP o podjęcie zdecydowanych działań w związku ze skandalicznym wpisem byłego ambasadora Izraela Gideona Meira, który stwierdził, że „Niemcy nie zbudowaliby obozów w Polsce bez współpracy polskiego narodu”.

ZOBACZ: Izraelski dyplomata pluje na Polaków: „Niemcy nie zbudowaliby obozów bez współpracy polskiego narodu”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Takie stwierdzenia muszą być ścigane, muszą być piętnowane przez polskie władze, przez polski rząd. Nie można wobec takich stwierdzeń przechodzić obojętnie. Co więcej, to pokazuje nam, jak bardzo środowiska żydowskie, czy niektóre osoby w Izraelu bały się [ustawy o IPN – przy. red.] i dlaczego wykastrowano ustawę o IPN, dlaczego w zeszłym roku mieliśmy do czynienia z taką ogromną walką, żeby prawda historyczna w Polsce nie mogła być broniona także za pomocą twardej sankcji prawnej – powiedział poseł Robert Winnicki. – Mamy do czynienia z biernością rządu. Konfederacja wzywa rząd do zdecydowanej, stanowczej reakcji – dodał.

Poseł Artur Dziambor podkreślił, że w sytuacji, gdy naruszane jest dobre imię Polski, natychmiast powinna działać dyplomacja.  – W poprzedniej kadencji Sejmu powstała Polska Fundacja Narodowa, która dostała gigantyczne pieniądze na budowanie dobrego imienia Polski za granicą. Nie za bardzo widzimy jakąkolwiek skuteczność PFN i jakikolwiek efekt tych gigantycznych pieniędzy, jakie dostała. W związku z tym żądamy od naszej dyplomacji, od naszego ministra, żeby wziął sprawy w swoje ręce i żeby wytłumaczył tym, którzy próbują pokazać Polskę w złym świetle, że bardzo się mylą – zaapelował Dziambor.

Polska jest obiektem prowokacji – powiedział poseł Grzegorz Braun. Wskazał, że po krótkiej przerwie na czas kampanii wyborczej „wraca oczernianie Polaków”. – Obawiam się, że [jest to] obliczone na sprowokowanie reakcji, które mogłyby służyć jako pożywka dla eskalacji antypolskiej kampanii. Dlatego Konfederacja przestrzega władze Rzeczypospolitej, że bierność i zaniechania w tych sprawach czynią ze stojących na narodu czele współuczestników tej kampanii, ewentualnych prowokacji i – nie daj Boże – fatalnych tego konsekwencji. Z drugiej strony, Konfederacja przestrzega wszystkich naszych rodaków przed wpisywaniem się w scenariusze, które prowadzić mogą do tym skuteczniejszego szantażu wobec Rzeczypospolitej, że będzie on obudowany o wizję ożywienia demonów tzw. polskiego antysemityzmu – powiedział Braun podkreślając, że Polacy mają prawo odczuwać gniew i oburzenie.

Braun stwierdził, że brak reakcji ze strony władz RP w takim momencie skutkuje wzrostem negatywnych emocji wśród Polaków. Dodał też, że w związku z zaistniałą sytuacją ambasador Izraela powinien być persona non grata we wszystkich siedzibach naczelnych organów w Polsce.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Żydzi pokazali, kto tu rządzi

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.