Absurdalne skutki polit-poprawności! Mandat za maskę rekina w ramach walki z noszeniem burki

fot. youtube
1

Na ulicach zachodnioeuropejskich miast coraz częściej widuje się kobiety w burkach. Burka zasłania całą głowę oprócz małego obszaru wokół oczu. Trudno o bardziej manifestacyjne podkreślenie przynależności do islamu, w którym kobieta jest własnością mężczyzny do tego stopnia, że jej strój uniemożliwia innemu mężczyźnie spojrzenie na jej twarz. Absurdalne zapewnienia o burce jako narzędziu wyzwolenia kobiet nie zmieniają faktu, że za niewłaściwy ubiór muzułmanka może być wybatożona, a nawet zabita.

Europa Zachodnia, która na własne życzenie zafundowała sobie islamskie „ubogacenie”, zaczyna teraz wprowadzać rozwiązania prawne mające zmusić muzułmanów do zmiany obyczaju nakazującego zakrywanie kobiet od stóp do głów. Kolejne kraje wprowadzają zakaz noszenia burki, ale w imię politycznej poprawności nie robi się tego wprost, tylko – mówiąc obrazowo – sięgając prawą ręką do lewego ucha. Zamiast po prostu zakazać noszenia burki wprowadza się obowiązujący wszystkich zakaz zakrywania twarzy, żeby ustawa była „neutralna religijnie”. Jakie są tego efekty?

W Austrii powszechny zakaz zakrywania twarzy uniemożliwiający identyfikację obowiązuje od 1 października br. I już doprowadził do absurdu. Mieszkaniec Wiednia, który w centrum miasta w stroju rekina zachęcał przechodniów do odwiedzenia jednego ze sklepów, został ukarany mandatem. Upomniana przez funkcjonariuszy została też kobieta jadąca na rowerze, która – z powodu niskiej temperatury – przesłoniła twarz szalem.

– Ustawodawca nie przewidział, od jakiej temperatury można zasłaniać twarz szalem – przyznał rzecznik austriackiego ministerstwa spraw wewnętrznych Karl-Heinz Grundboeck. Na szczęście ustawodawca był na tyle przytomny, że zezwolił zakrywać twarze uczestnikom karnawału i wykonawcom niektórych zawodów, np. spawaczom. Przepisy zezwalają też na zakrywanie twarzy z przyczyn medycznych. Efekt tego polit-poprawnego bubla będzie taki, że każda muzułmanka w burce przedstawi policjantowi zaświadczenie o medycznych wskazaniach noszenia tego stroju, a funkcjonariusze będą ścigać osoby przebrane np. za Myszkę Miki. Brawo!

Źródło: dw.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Gutmen mówi

    Makijażem można upodobnic sie do każdego, Elvisa, Jackosona, Kuby Wojewódzkiego…czekamy na aresztowania zmasowane za uzywanie szminek, bo makijaż to też maska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.