Tymon Zastrzeżyński (Grupa Loando): Antylichwa i populistyczne hasła mogą zniszczyć polskie firmy

0

O antylichwie w wersji ministerstwa sprawiedliwości, czyli legislacji „lepionej” przez karnistów zamiast ekonomistów pisaliśmy już wielokrotnie. W rozmowie z wSensie.pl Tymon Zastrzeżyński, Co-founder w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl, loando.pl i aff44.) przypomniał, że nieprzemyślane zapisy grożą likwidacją wielu instrumentów finansowych, z których korzystają Polacy i de facto wpłynąć mogą na wygenerowanie czarnego rynku i realnej antylichwy.

Co ciekawe, polski sektor pożyczek pozabanowych (mowa o firmach legalnych, poddanych kontroli państwowej i spełniających prawne wymogi regulacyjne) zdobywa doświadczenie i klientów także zagranicą. Ryzyko, które zawsze ponosiły podmioty pozabankowe (sektor pozabankowy ponosi większe ryzyko niż bankowy) jest zdublowane przez pomysły antylichwiarskie, które wygenerowano w resorcie sprawiedliwości, a na których nie zostawiły suchej nitki wszystkie największe instytucje finansowe w Polsce, a nawet Prokuratura Krajowa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ludźmi, którzy tworzą polski sektor pożyczek pozabankowych oferowanych w sieci, są m.in. Tymon Zastrzeżyński i Maciej Suwik. Ich historia mogłaby być inspiracją dla wielu młodych ludzi.

„Nasza działalność zaczęła się od rynku pożyczek pozabankowych, a dzisiaj jesteśmy wszędzie, w wielu państwach Europy, w różnych dziedzinach, np. w gamingu. Może to się polskiemu rolnikowi wydawać abstrakcyjne, ale sieć internetowa rewolucjonizuje wszystkie obszary, także rolny”

– mówił Tymon Zastrzeżyński w rozmowie ze „Światem Rolnika”.

Z kolei w rozmowie w programie „Nocna wymiana myśli” wSesnie.pl opowiedział, jak z kolegą z dzieciństwa zbudowali swój potencjał na rynku.

„Pracując w sektorze finansowym zacząłem dostrzegać szybko rosnący rynek pożyczek pozabankowych. Maciek hobbystycznie tworzył strony internetowe i je pozycjonował. Wpadliśmy na pomysł, aby spróbować w tym sektorze. Pracowaliśmy po godzinach. Sami robiliśmy grafiki i pisaliśmy teksty. Nie od razu rzuciliśmy pracę. Włożyliśmy w swój własny projekt nie więcej niż kilkaset złotych na serwery czy zakup domeny. Zacząłem nawiązywać relacje biznesowe”

– mówił Zastrzeżyński, współzałożyciel Pozyczkaportal.pl

„Dzisiaj jesteśmy największym portalem i grupą sprzedającą pożyczki przez Internet. Mamy ponad 40 proc. rynku afiliacyjnego w Polsce, jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe, ale sprzedajemy też oczywiście kredyty gotówkowe i świadczymy wiele innych usług”

– informował rozmówca wSensie.pl

Swój kapitał obaj panowie zbudowali na przyjaźni i zaufani dwóch kumpli od czasów gimnazjum. Zamiast dożyć swoich dni do dzisiaj pracując w korporacji, postanowili być kreatywni.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.