Brawo! Słowacja odrzuca genderową Konwencję Stambulską

fot. pixabay.com
3

Parlament Słowacji przyjął rezolucję wzywającą rząd, aby nie kontynuował procesu ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (Konwencja Stambulska). Rząd ma teraz podjąć stosowne działania, żeby Republika Słowacka nie została stroną Konwencji Stambulskiej.

Rezolucja to inicjatywa Słowackiej Partii Narodowej. W rezolucji wskazano, że Konwencja Stambulska jest niezgodna ze słowacką konstytucją, która definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Konwencja stambulska definiuje małżeństwo w sposób sprzeczny z konstytucją i forsuje inne formy rodziny stosując genderową terminologię „rodzic numer jeden” i „rodzic numer dwa”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Konwencja Stambulska została przyjęta przez Radę Europy w 2011 roku i weszła w życie w sierpniu 2014 roku. Unia Europejska jako organizacja podpisała ją w czerwcu 2017 roku. Polska przyjęła konwencję w 2015 roku.

Prawo i Sprawiedliwość było przeciwne ratyfikacji konwencji. Jednak po wygranych wyborach prezydenckich i parlamentarnych nie podjęło żadnych działań mających na celu jej wypowiedzenie. Wycofanie się Polski z Konwencji Stambulskiej to jeden z postulatów Konfederacji zapisany w Karcie Polskiej Rodziny, której założenia przedstawiono na konferencji prasowej w Sejmie 19 marca 2019 roku.

Jakie są skutki wdrażania Konwencji Stambulskiej? „Zagrożenia związane z wcieleniem postanowień Konwencji Stambulskiej do wewnętrznych porządków państw, które ją ratyfikowały, zaczynają przybierać coraz bardziej rzeczywistą formę i podlegać stopniowej realizacji. Działania mające na celu m.in. podważenie fundamentalnych wartości społecznych, jak rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny, ograniczanie wiedzy o biologicznej naturze płciowości człowieka oraz stopniowe wprowadzanie ideologii gender do różnych kontekstów życia, pod pretekstem walki z przemocą, są bardzo widoczne w zaleceniach GREVIO [komitet traktatowym Rady Europy odpowiedzialny za monitorowanie procesu wdrażania konwencji – przyp. red.] kierowanych do poszczególnych państw” – skomentowała Karina Walinowicz, ekspert Ordo Iuris.

Źródło informacji: magazin1.sk, ordoiuris.pl

Przeczytaj też:

Petycja do rządu: „Wyrzućmy konwencję gender z Polski”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Richard mówi

    co z tego jak wybrali wczoraj prezydent która to anuluje

  2. Janusz I mówi

    Kilka lat temu pisałem w komputerze wniosek dla prawnuczki do przedszkola w Częstochowie i tam spotkałem rubryki: rodzic 1 i rodzic 2. Czy to tylko tak w skomunizowanej Częstochowie, czy w całej Polsce?

  3. marju73 mówi

    To nie przechodzi do żadna rubryka.Czy tam nie ma żadnego sierżanta z kraju położonego w Palestynie który stałby na straży mądrości etapu?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.