„Zachował się jak pożyteczny idiota.” Andruszkiewicz atakuje Roberta Winnickiego! „Adam to drugi Giertych”

Od lewej Adam Andruszkiewicz i Roman Giertych / Fot. Twitter i YouTube
8 3 418

Tego to się chyba nikt nie spodziewa. Do ataku na dawnego kolegę z ruchu narodowego, Roberta Winnickiego, który jako jedyny miał wczoraj (27 czerwca 2018) odwagę, z mównicy sejmowej bronić dobrego imienia Polski, przyłączył się Adam Andruszkiewicz. Jeszcze do niedawna prezes Młodzieży Wszechpolskiej (2015-2016), dziś poseł koła poselskiego Wolni i Solidarni, w mocnych słowach zaatakował Roberta Winnickiego za to, że te chciał zablokować procedowanie ustawy o IPN (przeczytaj i obejrzyj – klik). Atak starych wyjadaczy z PiS-u nikogo nie dziwił. Winnicki jest dla nich realnym „problemem”, ponieważ punktuje błędy rządu Morawieckiego niemal na każdym kroku. Ale kolega-narodowiec?

Niestety pan poseł Winnicki zachował się jak „pożyteczny idiota”, który de facto wspiera działania mające na celu pozostawienie Polski w izolacji dla Niezalezna.pl mówił Andruszkiewicz. Dalej porównywał Winnickiego do „totalnej opozycji”.

Chcą,żeby Polska nie mogła być traktowana przez swoich partnerów na świecie jako poważny gracz. Kiedy wracamy do tej „pierwszej ligi”, kiedy premier Morawiecki wychodzi (na konferencję prasową – red.) z premierem Izraela, kiedy wiemy, że będą spotkania z przywódcami innych państw, to wtedy opozycja totalna i pan poseł Winnicki zaczynają to blokować. To jest jakieś nieporozumieniepowiedział Andruszkiewicz.

Szkoda. Z niegdyś – zdawać by się mogło – anty-establishmentowego posła, została tylko rządowa wydmuszka, która powie wszystko to, co podyktują PiS-specjaliści od public relations. Z dobrego mówcy i „narodowca” Adama Andruszkiewicza pozostało już niewiele. Jak mawiają internauci, wyrasta nam „nowy Roman Giertych”, niegdyś „wskrzesiciel” Młodzieży Wszechpolskiej po ’89, dziś mecenas na salonach ekipy PO-PSL. To prawda, Adam ma nieco inną posturę i wykształcenie niż Roman, ale za to podobne inklinacje, a zwłaszcza pozbawiony jest koleżeńskiej lojalności. Wielka szkoda, bo właśnie to się ceni.


Przeczytaj:

Za zmianami w ustawie o IPN głosował cały PiS, PO i… Adam Andruszkiewicz. Co się stało z „narodowcem”? Wyniki głosowania

Wsparcie - darowizny

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. stefan mówi

  Kupili go.Ile można walczyć.Niektorzy nie maja sil i wola gdakac jak wszyscy za cenę spokoju

 2. Hammurabi mówi

  Komentarz… A panie co tu komentować?
  Są takie typy ludzkie, co to umierającej matce gotowe są poduszkę spod głowy wyrwać, jeśli znajdą na nią kupca, a co dopiero przystąpić do obozu, który gwarantuje dostrzegalność medialną.
  Wciąż mówię i piszę o jedności.
  Przykład „posła” Andruszkiewicza obrazuje jak łatwo wbić klin pomiędzy Polaków.
  Smutne to i bardzo brzemienne w skutki.

 3. Marcin mówi

  Nie wiem jak inni ale ja sram na holokaust.
  Dla mnie to historia którą mam w dupie.
  Żydzi mieli gorsze jazdy z Rzymianami – tamci zabili ich procentowo o wielu więcej – nie zajmują się tym tylko dlatego że nie będzie z tego kasy.
  Cieszy mnie że pozbyliśmy się żydów, martwi to że cierpiało wielu niewinnych, np. dzieci.
  Teraz interesują mnie pieniądze a te są w reprywatyzacji.
  A nie jakaś idiotyczna ustawa, której nie powinno być.
  Andruszkiewicz kieruje się rozumem a nie, emocjami – rozumiem że kiedy przyjdzie do KASIORKI zagłosuje za ustawą pozbawiającą żydów prawa do mienia bezspadkowego.

  1. Marek mówi

   Obawiam sie ze sie mocno zdziwisz…

 4. Zbulwersowany mówi

  Zdrajcy zawsze znajdą coś na swoją obronę a najlepiej wg hasła Kali ukraść, Kali krzyczeć łapać złodzieja. Czy nie również skandaliczne jest zachowanie mediów toruńskich, które po tej zdradzie politycznego establishmentu antypolskiego zaprasza do swojego studia nie jedynego Rejtana w Sejmie – Roberta Winnickiego, ale Morawieckiego, stojącego za tą nową antypolską hucpą, który wygaduje niesamowite bzdury, ale aby jak zwykle, po raz kolejny wybielić, wyperfumować i dalej promować ekipę żydomasonerii rytu szkockiego, jaką najprawdopodobniej jest czapa PIS-u. Z takimi duchownymi Polska nie odzyska swojej niepodległości.

 5. jacek wójcikiewicz mówi

  Mamy dzisiaj 99 rocznicę TRAKTATU WERSALSKIEGO,a w mediach ani słowa o tym,niestety również wprawo.pl.

 6. iks mówi

  Dobry chłopak był i mało pił. Szkoda człowieka.

 7. klAuschwitzto zydowski oboz zagalady mówi

  zrobic parchom to ,co ich najbardziej zaboli.
  Nie kupwac ich produktow,nie kupowac mieszkan wybudowanych przez parchatych deweloperow i nie latac do usraela na wycieczki

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.