„Historia polityczna Polski. Nowe spojrzenie”. Historia polski opisana językiem prostym i zrozumiałym dla laika

Historia polityczna Polski, t. II
4 1 415

Radosław Patlewicz - Historia polityczna Polski - nowe spojrzenie TOM IIW roku 1984 George Orwell zapisał: Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość. Zdanie to idealnie podsumowuje drugi tom, wydanej w Częstochowie w tym roku, publikacji autorstwa Radosława Patlewicza, pt.: Historia polityczna Polski. Nowe spojrzenie, Tom II. Młody autor, kontynuując udany akt stworzenia podręcznika do historii Polski, jaki stanowił pierwszy tom opisujący polską historię od jej powstania do III rozbioru w 1795 roku, w sposób krótki i rzeczowy w drugim tomie przedstawił polską historię od rozbioru 1795 do grudnia 2017 roku.

II Tom Historia polityczna Polski. Nowe spojrzenie autorstwa Radosława Patlewicza składa się z 14 rozdziałów podzielonych na podrozdziały, zakończenia, słownika pojęć, indeksu nazwisk i listy polecanych książek i publikacji. Cała publikacja, opisująca polską historię za lata 1796-2018, składa się z 401 stron. Jej mocną stroną jest opis historii naszej Ojczyzny językiem prostym, zrozumiałym dla laika. Autor w swojej publikacji przedstawił najważniejsze daty i postacie w zakresach czasowych, które są przystępne dla czytelnika, nie przytłaczając go nadmiarem faktografii, dając mu jednak odpowiedź na wiele nurtujących pytań.

Korzystanie z pracy bardzo ułatwia zastosowany na końcu indeks nazwisk, pozwalający szybko skojarzyć daną osobę z wydarzeniem, w jakim brała udział. Warte podkreślenia jest zastosowanie przez autora słownika pojęć, który oprócz wyjaśnień zagadnień ogólnie znanych (np.: Rada Regencyjna, Polskie Państwo Podziemne), zawiera krótkie opisy dotyczące zagadnień zmarginalizowanych w świadomości społecznej, których działanie odbija się na obecnej sytuacji w kraju (np.: Związek Patriotów Polskich, Judenrat).

W obecnych czasach, gdy zewsząd Polacy bombardowani są przez hasła o upadku komunizmu z końcem lat 80 i nastaniu nowej ery demokracji, ważne jest rzeczowe spojrzenie na rzeczywistość, co jest niemożliwe bez jasnego przedstawienia prawdy. Aby móc jednak uświadamiać polskie społeczeństwo potrzebne są publikacje, które będą odkłamywać historię i ukazywać powiązania osób brylujących na obecnych salonach z systemem, który przez prawie 50 lat zmieniał świadomość Polaków, doprowadzając do śmierci duchowej narodu Polskiego.

Dlatego, aby udało się odwrócić ten bieg do zagłady narodu Polskiego, potrzebne są takie publikacje jak nowe spojrzenie (a bardziej prawdziwe) na historię Polski autorstwa Pana Radosława Patlewicza, do której czytania serdecznie zachęcamy.

KSIĄŻKĘ MOŻNA NABYĆ W SKLEPIE INTERNETOWYM WYDAWNICTWA 3DOM (kliknij)

Przeczytaj także na wPrawo.pl:

„Dzikie róże” – w kinach film o szkodliwości emigr... Podejrzewam, że twórczynie (właściwie za wszystkie elementy w filmie odpowiadają kobiety) filmu „Dzikie róże” zrobiły film o stłamszeniu kobiet przez ...
W kinach „Kryptonim HhhH” biografia nazistowskiego... „Kryptonim HhhH” w reżyserii Cédrica Jimeneza to zrobiony przez Amerykanów, Brytyjczyków i Francuzów film wojenny w stylu polskiego „Czasu honoru”. Rz...
Funkcjonariusze bezpieki infiltrujący dziennikarzy... Przedwojenny (wywodzący się z ruchu monarchistycznego, więc ideowo obcy endekom) ONR był statystycznie marginalną grupą w przedwojennym ruchu narodowy...
Świat Muszkieterów. Poznaj historie polskich bohat... Nakładem wydawnictwa Rebis ukazała się praca Jerzego Rostkowskiego „Świat Muszkieterów. Zapomnij albo zgiń” przybliżająca czytelnikom historie jeden z...
Wsparcie - darowizny

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Rich mówi

    Przeczytałem dwa tomy, składam hodł Radosławowi Patlewiczowi. Od dawna czekałem na taką pozycję. Czyta się bardzo przyjemnie. Nie przypomina nudnej lekcji historii z datami i nazwiskami, książkę się czyta jak logicznie połączoną książkę – wszystko ma jakiś kontekst. Kupiłem 3 zestawy, bo warto je przekazywać dalej.

  2. Krecik mówi

    Do Patlewicza nie mam zarzutów. Ale nie będe wspierać wydawnictwa 3DOM, tego samego wydawnictwa z którym związany jest tzw. pan Nikt – skrajnie antypolski osobnik. Patrioci muszą uważać na przesłodzoną i zakłamaną historię, ale muszą też uważać na różnej maści rewizjonistów historycznych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.