Proaborcyjny projekt „Ratujmy Kobiety” chroni sprawców przemocy wobec matek w ciąży

fot. pixabay.com
3

Proaborcyjny projekt ustawy „Ratujmy Kobiety” ma wkrótce trafić pod obrady Sejmu. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę prawną tego projektu, z której wynika, że nie tylko jest on niezgodny z Konstytucją i stoi w sprzeczności z prawem międzynarodowym (Konwencja o prawach dziecka, Deklaracja Praw Dziecka ONZ), ale też chroni sprawców przemocy wobec matek w ciąży.

Projekt narusza następujące przepisy: art. 18, art. 53 ust. 1 i art. 54 Konstytucji (ochrona macierzyństwa i rodzicielstwa, gwarancja wolności sumienia lekarzy i ochrona prawa do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji). Proponowane w projekcie ustawy przepisy, które mają służyć wprowadzeniu cenzury oraz stanowić instrument karania, stygmatyzacji oraz zastraszania osób i organizacji działających na rzecz praw ludzi nienarodzonych to szczególnie jaskrawy przykład totalitarnych zapędów proaborcjonistów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Projekt ustawy „Ratujmy Kobiety” uchyla też art. 157a Kodeksu karnego, przewidujący odpowiedzialność karną za uszkodzenie (również śmiertelne) ciała dziecka poczętego lub spowodowanie rozstroju zdrowia zagrażającego jego życiu. W efekcie tej zmiany, uderzenie matki w ciąży i spowodowanie śmierci lub uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia jej dziecka rodziłoby tylko odpowiedzialność za „naruszenie nietykalności cielesnej” kobiety, ewentualnie odpowiedzialność za lekki lub średni uszczerbek na jej zdrowiu. Dobra prawne, takie jak zdrowie poczętego człowieka czy więzi emocjonalne matki i jej nienarodzonego dziecka, nie są w projekcie objęte jakąkolwiek ochroną prawną. Ta sama zmiana może prowadzić do bezkarności lekarzy winnych śmierci dziecka nienarodzonego, uszkodzenia jego ciała lub rozstroju zdrowia.

Wszystkie oczywiste błędy projektu są naturalną konsekwencją ideologicznego zaślepienia autorów, którzy z premedytacją uderzają w konstytucyjnie chronioną wartość życia ludzkiego, w tym życia dziecka w prenatalnym okresie jego rozwoju – podsumowuje mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

Źródło: ordoiuris.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Sławek mówi

    Penalizacja niepłacenia podatków stanowi formę nacisku,represji i stanowi zamach na wolność wyboru wobec osób mających inne przekonania w zakresie płacenia podatków. Przkład nie do końca adekwatny, bo dziecko to nie pieniądz. Lekarz mordujący człowieka winien być skazany na dożywocie.

  2. Anna mówi

    To tylko i wylacznie sprawa kobiet, ktore robily, robia i beda robic to co dla nich jest najlepsze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.